16. 10. 2022 Daniel Ryl

Horák: Rozhodly chyby a maličkosti

Gól Romana Horáka poslal sparťany na ledě Třince podruhé do vedení, přesto se domácí vrátili do zápasu a nakonec jsme museli skousnout porážku 2:4. "Máme hrozně moc vyloučení a opakují se nám už několik zápasů. Musíme na disciplinovanosti zapracovat," uvědomuje si zkušený útočník.

Co rozhodlo o tom, že i přes dvě vedení nemáme ani bod?
Chyby a malé detaily. Je to stejná písnička jako minulý rok. První inkasovaný gól v naší přesilovce byl úplně zbytečný, jde za všemi hráči, kteří na ledě byli. Druhý si necháme dát minutu a půl do konce třetiny, a když srovnají na 2:2, týmu to moc nepomůže. Pohyb jsme měli slušný, nasazení taky, ale zápasy rozhodují maličkosti.

Podepsala se na porážce také naše vyloučení?
Určitě. Máme jich hrozně moc a opakují se nám už několik zápasů. Musíme na disciplinovanosti zapracovat, ale je teprve desáté kolo, takže na vypilování je času dost.

Potvrdilo se, že forma Třince roste?
Všichni ví, že Třinec je kvalitní mužstvo. Byla otázka času, než se zvednou. Změnili se jim trenéři, něco zůstalo stejné a kluci ví, jak mají hrát.

Bylo utkání o to speciálnější, když šlo o první reprízu finále?
Neřekl bych, že by to bylo svazující, ale chcete Třinec porazit. Máme s nimi zápornou bilanci, a když hrajeme proti Třinci, chceme vyhrávat. I vzhledem k jarnímu finále jsou vzájemné zápasy o to speciálnější.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend