4., čtvrtek 30. 12. 2004
HC Davos - Sparta DAV - SPA
HC Davos: Hiller - Gianola, Jan von Arx, Hauer, Kress, Winkler, Richter, Ramholt, Häller - Riesen, Reto von Arx, Nash - St. Louis, Marha, Thornton - Petrov, Rizzi, Christen - Ambühl, Sutter, Hagman.
Sparta: Aebischer - Dobroň, Řezníček, L. Procházka, Schnábel, Jan Hanzlík, M. Richter, Majeský - Wichser, Marek, Chabada - Bärtschi, Broš, Kaspařík - Netík, J. Straka, Dragoun.
Branky a nahrávky: 1. Marha (Thornton), 6. St. Louis (Thornton, Marha), 23. Ramholt (Ambühl), 25. Nash (Thornton, Marha), 34. Riesen (Nash, Von Arx), 60. Nash (Riesen) - 6. Chabada (Wichser), 37. Netík (L. Procházka, J. Straka), 41. Marek (Wichser), 58. Majeský (J. Straka). Rozhodčí: Reiber - Rébillard, Mauron (všichni Švýc.). Vyloučení: 7:8, navíc Marek (Sparta) 10 min. 1:3. Diváci: 7580.
HC Sparta Praha ve svém čtvrtém vystoupení na Spengler Cupu poprvé okusila hořkost porážky. V zápase, v němž šlo jen o to, proti komu Sparta v zítřejším finále nastoupí, prohrála s Davosem 4:6. V brance Sparty se podruhé představil švýcarský reprezentant David Aebischer. Zítra čeká Spartu finále, v němž nastoupí opět proti Davosu. Zápas začíná ve 12:00 a přímým přenosem jej přenáší ČT2.

Již po padesáti dvou sekundách hry překonal Aebischera Čech ve službách Davosu Josef Marha. Vyrovnání zařídil kapitán Sparty Martin Chabada. O několik minut později opět strhla vedení na stranu Davosu hvězda NHL Martin St. Louis.

Mezi dvacátou třetí a třicátou čtvrtou minutou Sparta inkasovala tři branky z holí Ramholta, Nashe a Riesena. Ještě před koncem druhé třetiny překonal Hillera Tomáš Netík a snížil na 2:5.

V první minutě třetí třetiny přišlo další snížení, tentokrát z hole Jana Marka. Sparta zdramatizovala utkání v závěru, když na rozdíl jediné branky snížil v přesilovce Ivan Majeský. Sparťanská power play vyrovnání nepřinesla, naopak Rick Nash stanovil konečné skóre 4:6 střelou do prázdné branky.

V zápase nastoupila za Spartu značně kombinovaná sestava, neboť trenéři nechali odpočívat Pöpperleho, Pilaře, Výborného, Hlaváče, Tona a Kratěnu. Proto Sparta odehrála zápas pouze na tři útoky.

„Nastoupili jsme v téhle ořezané sestavě, protože jsme chtěli šetřit síly na páteční finále. Zápas jsme neodehráli špatně, málem jsme před koncem vyrovnali. Hráči, jenž za nás dnes nastoupili, odehráli slušný zápas,“ uvádí z Davosu sportovní ředitel Sparty Miroslav Kuneš. „V pátečním finále bude chytat Tomáš Pöpperle, jenž zde na turnaji předvádí fantastické výkony,“ uvádí Miroslav Kuneš.

Sparta má před finále k dispozici všechny hráče, vyjma Jindřicha Kotrly, jenž byl ve čtvrtek propuštěn z nemocnice. Po prodělaném otřesu mozku by měl být za pár dní v pořádku.

V pátečním finále se Sparta opět postaví domácímu celku Davosu, obohacenému o několik hvězd NHL. Zápas začíná přesně ve dvanáct hodin a přímým přenosem jej přenáší druhý program České televize.

5. IFK Helsinki 4 0 0 4  8:18 0

Vysvětlivky: Z - Zápasy, V - Výhry, R - Prohry v prodloužení či na nájezdy, P - Prohry, B - Body