ET3, čtvrtek 15. 8. 2013
Viena Caps - Sparta VIC - SPA
Viena Caps: Zaba – Fraser, Lakos, Matheson, Peter, Fletcher, Veideman, Schweda, Seidl – Fortier, Sylvester, Ferland – Puschnik, Olsson, Schlacher – Keller, Quellette, Rotter – Fischer, Schiechl, Hartl.
Sparta: Novotný – Piskáček, Pilař, Kubát, Gřegořek, Švrček, Philipp, Hrbas – Rachůnek, Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Ton – Klimek, Bahenský, Pacovský – Forman, Simon, Procházka.
Branky a nahrávky: 38. Sylvester (Fortier), rozh. náj. Olsson – 43. Hrbas (Piskáček). Rozhodčí: Gebei, Smetana – Hofer, Smeibidlo. Vyloučení: 5:5, navíc Klimek (SPA) 5 minut plus do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3670. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sparťanská neporazitelnost po třech výhrách končí, Holešovičtí nestačili na vídeňské Capitals. Na trefu Kanaďana Sylvestera sice dokázal odpovědět obránce Marek Hrbas, ale v penaltovém rozstřelu sparťané tentokrát neuspěli. Z Vídně tak vezou pouze bod.

Vstup do souboje na vídeňské půdě se lépe vydařil Spartě. A to i navzdory tomu, že již po šesti vteřinách hry se musela bránit ve čtyřech. Oslabení ale zvládla a v první třetině byla lepším týmem. Capitals v ní sice měli tři přesilové hry, v žádné z nich se však nedokázali dostat do vyložené šance a obecně hrozili víceméně pouze z dorážek. Sparťané naproti tomu zásluhou Rachůnka orazítkovali břevno Zabovy branky.

To druhá dvacetiminutovka už nabídla o poznání vyrovnanější hokej. Ve 25. minutě se do šance prodral Bahenský, ale jeho pokus skryl gólman Vídně v lapačce. Na druhé straně střílel v přesilové hře od modré čáry Schlacher, v následném zmatku na brankovišti ale puk nejrychleji našel a ukryl ve výstroji sparťanský brankář Filip Novotný.

Další těžké chvíle čekaly Spartu o několik minut později, když Klimek sestřelil vídeňského Rottera a obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Capitals si však s dlouhou početní výhodou neporadili dobře a nedokázali ji využít. Přesto se ještě před druhou přestávkou prosadili. Bleskově zavezli puk z vlastní třetiny až do útočného pásma a po ráně z prostoru kruhů se prosadil Kanaďan Dustin Sylvester.

Do třetí části se sparťané vrhli s touhou otočit vývoj utkání a udržet neporazitelnost. Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno. V signalizované výhodě po faulu Puschnika se dokázal prosadit obránce Marek Hrbas, který si sjel až před branku soupeře. Napříč útočným pásmem mu nahrával Pilař, hrdina předchozího duelu na půdě Slovanu Bratislava, kde se defenzivě Sparty také střelecky dařilo. Blízko další trefě byl Forman, který se ocitl sám před Zabou, ale gólman domácích svůj tým podržel.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V tom byli Holešovičtí jasně lepším týmem, ale nedokázali se podruhé gólově prosadit. O bonusovém bodu tak, stejně jako v Bratislavě, rozhodovala až dovednostní soutěž. V té uspěli všichni vídeňští střelci, kdežto na straně Sparty jen Petr Ton. Vvítězný nájezd zaznamenal Marcus Olsson.