19., pátek 28. 10. 2005
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Schwarz (24. Bříza) - Toman, Jan Hanzlík, Černošek, Nikolov, Dobroň, O. Malinský - Ton, J. Straka, Chabada - O. Kratěna, Marek, Sivek - Netík, Vopat, Štrba - Špaňhel, Havelka, od 23. navíc M. Růžička.
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Jurdič, Kroupa - Paroulek, Skořepa, Pletka - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Martynek, Polanský, Tomas (31. Pištek).
Branky a nahrávky: 9. O. Kratěna (Marek), 28. Ton (O. Kratěna, Toman) - 11. Pácal (Hunkes, Peterek), 18. Kudrna (Peterek, Hunkes), 24. Paroulek (Pletka). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4115.
Po třech zápasech s plným počtem bodů sparťané nestačili na domácím ledě na Oceláře poměrem 2:3. Holešovičtí se přitom ujali vedení, ale záhy o něj třemi brankami hostí přišli. To bylo moc na gólmana Schwarze, který po dlouhé době přenechal místo Břízovi. Veterán mezi tyčemi již nekapituloval, přesto to na vítězství nestačilo.

S chtíčem a vervou vyhrát čtvrté utkání v řadě vstoupili Holešovičtí do tuhého boje s Oceláři. Nezajímavé úvodní minuty bez větších brankových příležitostí uťal až sudí, jenž domácím nabídl přesilovou hru. V ní se střelami předvedli Straka z mezikruží a od modré čáry pálící Černošek, Biegl v obou případech zasáhl. Nestačil ovšem v 9. minutě na vynikající akci Kratěny. Ten dobře zpracoval skákající kotouč a rychlou kličkou jej zasunul ke vzdálenější tyči třineckého brankáře. Oceláři odpovídali o dvě minuty později. Peterkovo vyhrané vhazování umístil do sítě tvrdou ranou od modré zadák Pácal. V dalším průběhu ne příliš atraktivního hokeje nejvíce vyniklo přečíslení sparťanů, které zakončoval Toman a Štrbův pokus, jenž jen o kousek minul svůj cíl. Třinec hrozil před Schwarzem jen sporadicky, přesto každý z jeho kontrů byl nebezpečný. V 18. minutě si vyměnili kotouč Hunkes s Peterkem a akci na jeden dotek usměrnil do sítě dobře postavený Kudrna. Po zbytek úvodní třetiny se blýskl jen Štrba, ale individuálně na pozorného Biegla nevyzrál.

S úvodem druhé třetiny si dvě slibné šance vytvořil kanonýr Ton, ale své slibné pokusy promrhal a tak přišlo hřmění znovu na druhé straně. Ve 24. minutě po nedorozumění v obraně Pražanů se ke kotouči dostal Paroulek a na třikrát dopravil puk za gólmana Schwarze. Třetí branka vyhnala mladíka ze své svatyně, po čtyřzápasové pauze jej nahradil veterán Bříza. Třinec vzápětí dostal pod tlak čtvrtý domácí útok, z jehož dobré práce vzápětí těžila první formace v přesilové hře. Ukázkově sehranou kombinaci zakončil střelou z první Ton. Mezi mantinely se rovněž řádně přiostřilo, z tvrdého tempa vybočil až kličkami směrem k brance hostující Peterek. Pozadu nezaostali ani sparťané, kteří se blýskli kombinační akci na jejíž konci stál zakončující Sivek, ale střela mu nesedla dle představ. V závěru se snažil bekhendovým pokusem ještě prosadit před Břízou Skořepa, ale marně.

Vlažně až utahaně začalo rovněž poslední dějství. Z nudného tempa se ani jeden z celků nemohl dlouho vymanit, přihrávky nenacházaly adresáty, gólmani se příliš nezapotili. Havelka a vzápětí na druhé straně Pištěk vyzkoušeli pozornost strážců jen sporadicky z velké dálky po ledě. Branka visela na vlásku až při přečíslení Sparty, ale Straka, který celou akci táhnul od prvopočátku nedokázal zakončit. Aktivnější Sparta hrozila rovněž Netíkem z dorážky a Špaňhelem. Ten těžil v mezikruží ze perfektní nahrávky Růžičky. Přízemní střelu vyslal na Břízu Hašek, jemuž sekundoval vzápětí stejným pokusem také Paroulek. Stoprocentní šanci proměnil důrazně znovu Netík, branka ovšem nebyla uznána pro dřívější porušení hry. Sparta v tlaku donutila kouče hostí, aby si vybral oddechový čas a své svěřence před závěrem zápasu uklidnil. Podařilo se, kromě střely Straky se vážněji domácí před Biegla nedostali, a to ani v power play. Sparta přerušila svou vítěznou sérii na čísle tři.

Jaromír Šindel (trenér Sparty): Scházela nám větší odvaha a důraz a když jsme ho jednou předvedli, tak branka neplatila. Biegl měl usnadněnou práci. Hráči si mysleli, že se jim nemůže nic stát, ale po druhém gólu o sebevědomí rychle přišli.

Jiří Juřík (trenér Třince): Tohle vítězství jsme potřebovali a jsem rád, že jsme ho tady vydřeli. Dvě třetiny jsme hráli se Spartou vyrovnaný zápas, v té poslední nás dostala pod velký tlak, ale hráči výborně dodrželi taktické pokyny.