2., neděle 11. 9. 2005
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Derner, Nikolov, Hanzlík, Holub - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Procházka - Víšek, Vampola, Jech. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun
Sparta: Bříza - Kasík, Dobroň, Stehlík, Toman, Hanzlík, Hlavačka, Bolf - Štrba, Marek, Ton - Sivek, Růžička, Kratěna - Vopat, Šindel, Netík - Dragoun, Špaňhel, Zelenka. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Doležal, David Volek
Branky a nahrávky: 23. Rataj (Tomajko), 31. Vaic, 40. Vaic (Podkonický, V. Novák) - 54. Štrba (Marek), 60. Marek (Hlavačka). Rozhodčí: Trombík - Pešek, Šátava. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5972.
Do branky Liberce se proti Spartě postavil výtečný brankář Hnilička a téměř padesát čtyři minut ničil sparťanské střelce. Snížit se podařilo Štrbovi až v 53. minutě. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Marek v čase 59:46, ale to bylo ze strany Sparty vše. V nové Tipsport areně totiž podlehla Liberci 2:3.

Aktivněji do zápasu vstoupili domácí hokejisté. První střelu vyslal na Břízu od modré Rataj. I nadále Liberec aktivněji napadal, z čehož pramenila polostřela Stanislava Procházky. Sparta se poprvé osmělila na začátku osmé minuty, kdy od modré vypálil na Hniličku Dobroň. Tato střela předznamenala tlak Pražanů. Z mezikruží střílel nebezpečně Petr Ton, ale Hnilička jeho střelu pravým betonem vyrazil. Aktivní Rataj o sobě dal vědět, když se nebezpečně proháčkoval až před Břízu. Jeho střelu doprostřed branky však Bříza vychytal. Od 5. minuty se hra vyrovnala. Poté převzali iniciativu Pražané a Hnilička prokázal své umění proti střele Špaňhela. Následovalo vyloučení Valdemara Jiruše za krosček. Největší šanci měl v 10. minutě Tomajko, který ujel při oslabení, jeho střela šla však těsně mimo. Další šanci vytvořil Vaic Podkonickému, když prodloužil vyhozený puk, Podkonický zmátl sparťanského obránce a slabou střelou vystřelil na Břízu. Ve 12. minutě přišla obrovská šance Jiruše, který zachytil rozehrávku sparťanských obránců, jeho střela však skončila na betonech Břízy. Tlak domácích vrcholil mezi 13. a 15. minutou, nejnebezpečnější byla střela Jiruše po nacvičeném signálu. Tygři i nadále uzamkli Spartu v jejím obranném pásmu a sparťanský gólman nevěděl, kde mu hlava stojí. Ke konci třetiny útočné aktivity obou mužstev poklesly a první třetina tak skončila bez branek.

Druhá třetina začala nepřesnostmi na obou stranách. První střelu vyslal z mezikruží Tomajko, puk pomalu klouzal za čáru, kam ho definitivně uklidil Igor Rataj. Jen co se Sparta oklepala z obdržené branky, pokusila se rychle vyrovnat. Od modré střílel nebezpečně jeden ze sparťanských beků a puk vyražený Hniličkou se snažil do branky dorazit Zelenka. Sparta pokračovala v náporu. Ve 26. minutě se snažil individuálně prosadit Ondřej Kratěna, jeho střelu ale Hnilička vychytal. Ve 28. minutě se dostal opět do šance Kratěna, který obkroužil branku a snažil se zasunout puk k pravé Hniličkově tyči. Následně se za jeho brankou strhla bitka, jejíž aktéra byli Vopat a Richter. Ve 30. minutě přišla obrovská hrubka hostujícího gólmana, který při rozehrání trefil brusle jednoho ze svých obránců, od kterých se puk odrazil přímo na hokejku Lubomíra Vaice, který neměl problém trefit prázdnou branku. Sparta se o korekci skóre snažila dvě minuty poté, ale Jan Marek tak dlouho napřahoval, až mu do střely vložil hůl jeden z domácích obránců. I nadále se hrál útočný a pohledný hokej, který lahodil oku diváka. Aktivnější byli domácí, vynikali zejména první dvě jejich formace. Největší šanci Sparty ve druhé třetině měl Štrba, který po střele jednoho z hostujících obránců dorážel střelu vyraženou Milanem Hniličkou. Ve 37. minutě vzplály v hledišti emoce, když se libereckým fanouškům nelíbila zbytečně dlouhá prodleva po krvavém zranění Sivka. Druhou třetinu ukončila biliárová souhra Podkonického útoku, kterou zakončil skvělý Vaic svou druhou brankou v tomto utkání.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté z Holešovic, kteří chtěli zkorigovat nepříznivé skóre. Jejich aktivita však povětšinou končila na holích obránců Bílých Tygrů, nebo v chráničích gólmana Hniličky. Do stoprocentní šance se dostal po chybě domácích beků Kratěna, který jel sám na Hniličku. Ten ho však vychytal. Sparta dále hrozila zejména z protiútoků, které domácí zastavovali již ve středním pásmu. O závěrečný nápor se Sparťané pokusili v závěrečné desetiminutovce, a když už to vypadalo, že i tato snaha přijde nazmar, dal trochu náhodný gól Martin Štrba. Ten se prosadil po přihrávce od zadního mantinelu, když si položil gólmana Hniličku a zamířil pod víko. Sparta vycítila šanci na zvrat a rázem jí byl plný led. Za povšimnutí stála zejména šance Romana Vopata, ale gólmana s tygrem na prsou nepřekonal. Pražané se nakonec dočkali. Sparťanský obránce sestřelil mladého obránce Dernera, rozhodčí nechali pokračovat ve hře a Sparta náhlou převahu využila Janem Markem. Domácí ještě zkoušeli protestovat, ale rozhodčí Trombík byl neoblomný. Na závěr si vzal hostující trenér Šindel oddechový čas a vyzkoušel hru bez brankáře. Ta však byla neúspěšná a domácí tak v prvním domácím extraligovém zápase pokřtili Tipsport arenu.