15., úterý 19. 10. 2004
Sparta - Znojmo SPA - ZNO
Sparta: Bříza - L. Procházka, J. Řezníček, Richter, Schnábel, Pilař, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - Netík, Kašpařík, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - J. Šindel, Broš, Olesz.

Znojmo: Vokoun - Bičánek, Benák, K. Rachůnek, Mojžíš, Toman, Křetínský, od 21. min. navíc Kvetan - Plášek, P. Pucher, Uram - Havlát, Haman, Eliáš - Pardavý, Kucharčík, R. Erat, Barus, Ondřej, Ludvík.
Branky a nahrávky: 6. Chabada (Ton, Marek), 19. Ton, 34. Jan Hanzlík (Sivek, Kašpařík) - 21. Uram (P. Pucher). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 6012.

V 15. kole přivítala Sparta na domácím ledě Znojemské Orly. Branky Chabady, Tona a Hanzlíka rozhodly o vítězství domácích 3:1. Domácí neporazitelnost se prodloužila již na osm utkání!

Utkání zahájil Netík, který se řítil tváří v tvář reprezentačnímu gólmanovi Vokounovi, ale puk vyslaný z jeho hokejky skončil pouze na pravé tyčce branky.V přesilové hře dvakrát ranou od modré provětral Vokounovy betony Pilař. V 6. minutě oklamal Marek beka hostí, přistrčil puk Tonovi, který nabil najetému Chabadovi. Ten ač byl tísněn přesto střelou nad Vokounovo rameno otevřel skóre zápasu na 1.0. Z kruhů prověřil Vokounovu pozornost po kombinaci s Brošem mladík Olesz. Richterova rána skončila v lapačce brankáře Orlů. Ve velké šanci se ocitli Nedvěd, Výborný a Hlaváč, avšak překombinovali. Zcela odkrytou svatyni Znojemských netrefil Marek, který stál na konci souhry Chabady s Tonem. Sparta svého soupeře přehrávala, Orli se nemohli dostat z obranného pásma a puky z jejich hokejek byly často vyhozené až na zakázané uvolnění. Vokoun si poradil také se střelou Kašpaříka. V 19. minutě mezi Benákem a Bičánkem hladce proklouzl Ton a střelou mezi betony vsítil druhou branku domácích.

Začátek druhé části domácí hokejisté zaspali. Bříza vyjel na kruhy pro kotouč, který se mu podařilo vypíchnout pouze na hůl Urama. Ten nadvakrát překonal zaskakujícího Procházku v brance a snížil tak stav utkání na rozdíl jediné branky. Vrátit Pražanům dvougólové vedení mohl vzápětí Hlaváč, ale jeho střelu zastavila znovu jen tyč. V početní výhodě hostů střílel od modré Bičánek, Bříza byl však pozorný. Pokus Pardavého zastavila pro změnu tyč. V oslabení měli na holi vyrovnání Eliáš s Havlátem ,ale ani jeden neprostřelil hráz domácích hráčů, kteří zastoupili v brance za Břízu. Po přihrávce Hlaváče pálil Nedvěd, od modré se pokoušel ranou skórovat Procházka. Ve 34. minutě nejprve nevyšel únik dvou hráčů na jednoho Kašpaříkovi s Netíkem, ale poté se k puku dostal Hanzlík a propálil vše co mu stálo v cestě. Hanzlíkův první gól v sezóně znamenal pro Spartu vedení 3:1. Nedvěd dvakrát v krátkém sledu mířil do odkrytého rohu Vokounovy svatyně, ale podobně jako o chvíli později Netík přestřelil.

V samém úvodu posledního dějství si to na Vokouna namířil Ton, ale jeho blafák v síti neskončil. Eliášův švih bravurně lapil Bříza. V početní výhodě Orlů zavařili před domácí brankou Pucher s Uramem, ale ani jeden Břízu nenachytal. Sivek skulinku mezi Vokounem a tyčkou jeho branky také nenašel. V přesilové hře střílel Rachůnek, Pucher ve slibné pozici kotouč netrefil. V závěrečném náporu Znojemských střílel Uram pouze do náruče připraveného Břízy. Pár vteřin před sirénou Orly ještě odvolaly Vokouna z branky, ale power play hostům nevyšla.

Marian Jelínek (Sparta): "Nastoupili jsme velice zodpovědně, ukázali sílu v kombinaci, v rychlosti a vůli zejména v první třetině. Na začátku druhé možná přišlo trochu sebeuspokojení, za stavu 2:1 měl soupeř dvě tři šance, ale pak jsme znovu ukázali, že máme hru pod kontrolou."

Leoš Zajíc (Znojmo): "Výsledek trochu klame, protože Sparta byla daleko lepší. Mohlo to klidně skončit 7:1. My jsme doslova prospali první třetinu, pak jsme se sice maličko zvedli a měli i pár možností, ale domácí v podstatě hráli jen to, co potřebovali. My jsme nedohrávali souboje, nedáváme góly a naopak lacino inkasujeme. S naší obranou už je nejvyšší čas něco udělat."