Sparta porazila po přestřelce Hamé v prodloužení 4:5

23., neděle 6. 11. 2005
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Kristek, Záhorovský
Sparta: Bříza - Kasík, Stehlík, Černošek, O. Malinský, Dobroň, Jan Hanzlík - Netík (53. M. Růžička), Vopat, Špaňhel - O. Kratěna, J. Straka, Sivek - Ton, Kašpařík, Marek
Branky a nahrávky: 1. Mokrejš (Špilár, Leška), 10. Kristek (Kubiš, Záhorovský), 25. Vosátko (Rachůnek, M. Čech), 48. Král (Okál, Kristek) - 7. Netík (Špaňhel), 15. O. Kratěna (J. Straka), 28. Ton (Sivek, Marek), 44. Marek (Ton), 63. Vopat (Stehlík). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 5.213.
Sparta ve Zlíně po divoké přestřelce vyhrála v prodloužení 4:5, když vítěznou trefu zaznamenal Roman Vopat. Dalšími střelci Sparty byli Netík, Kratěna, Ton a Marek. Sparta přijela do Zlína oslabená o další tři hráče, pro zranění chyběli Štrba, Nikolov a Havelka, během zápasu odstoupil ještě Netík.

Sparta přijela do Zlína oslabená o další tři hráče. A možná i to se projevilo v úvodu zápasu. Hned po pětadvaceti sekundách se totiž do blízkosti branky hostů dostal Mokrejš a z dorážky protlačil puk za Břízova záda. Ve třetí minutě zkoušel Břízu překvapit střelou ze středního pásma Leška, hostující brankář však byl pozorný. První střela Sparty přišla až ve čtvrté minutě, bekendem se zkoušel prosadit Sivek. O chvíli později dostala Sparta šanci zahrát si přesilovku. Do obrovské šance se dostal Josef Straka, ale jeho střela z pozice mezi kruhy postrádala razanci. V přesilovce hostů zahrozil i Zlín, konkrétně Špilár, ale Bříza odolal. Několik sekund po skončení početní výhody Sparty se před Murína dostal Netík, který nekompromisní ranou prostřelil Murína. Přesilovku si zahrál i Zlín. V ní několikrát pálil Blaťák a Hamrlík od modré, ale gól padl z jiné akce. Kubiš nahrál zpoza branky a Kristek v podobné pozici jako předtím Netík taktéž nezaváhal. Zlín nadále tlačil, do Břízovy hrudi střílel Melenovský. Do pásma Zlína se dostal Markův útok, nevystřelil, neboť domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Krátce po buly si ale Murína vychutnal Kratěna, který střílel pod břevno, nad bezmocného Murína. Agilní bek Blaťák poté opět prověřoval Břízu od modré čáry, na druhé straně se před Murínem zjevil osamocený Kašpařík, puk mu ale v posledním momentu utekl z hole. V sedmnácté minutě si přesilovku opět zahrálo Hamé, ale kromě Hamrlíkovy střely od modré a Královy střely z pravého křídla se do vážnější šance nedostalo.

I druhou třetinu začali o něco aktivněji domácí. Z úhlu z levé strany pálil Rachůnek, ovšem jen do připraveného Břízy. Oba týmy pak dobře bránili střední pásmo, hra se přelévala ze strany na stranu. Ve dvacáté čtvrté minutě před Břízou nebezpečně tečoval Záhorovský, ovšem jen mimo tyče sparťanské branky. O chvíli později však sparťanská obrana neobsadila u pravé tyčky Vosátka, který nedal Břízovi šanci. Vzápětí si šel na trestnou lavici odpočinout Stehlík za krosček. Hamrlík vyzkoušel Břízovu pozornost propagační střelou od modré, o chvíli později musel zase brankář hostů řešit závar ve svém brankovišti. Na konci oslabení se do úniku dostal Ton s Markem, ale druhý jmenovaný netrefil odkrytou Murínovu branku. Jenže stejný útok dostal šanci své zaváhání napravit. Kombinace na jeden dotek putovala po ose Marek – Sivek k Tonovi, který si svoji třináctou trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců extraligy. Holešovičtí byli i nadále při chuti, při střele z pravého křídla však jen Sivek zlomil hůl. Ovšem od dvaatřicáté minuty, kdy Zlín hrál přesilovku, se domácí usadili v pásmu Sparty a Bříza musel likvidovat několik šancí. I Sparta ještě v závěru třetiny hrála přesilovku, ale Hamé dobře bránilo a Spartu k ničemu prakticky nepustilo. Minutu před koncem druhého dějství vystřelil za modrou Okál, ale jeho tvrdou střelu chytil Bříza lapačkou.

Do první šance ve třetí třetině se dostal domácí Čech, který tvrdě vypálil z levého křídla, Bříza však vyrazil. Ve dvaačtyřicáté minutě pálil ze středu útočné třetiny Sivek, trefil však jen betony slovenského gólmana. Také do betonů pálil od modré čáry Marek. V čase 43:27 šla Sparta poprvé do vedení. Jan Marek zůstal stát dva metry před Murínem, Houdek centra nejproduktivnějšího útoku Sparty neudržel a ten vystřelil z otočky podél Murínova betonu do branky. Zlínské inkasovaná branka probudila, do Břízy stříleli Hamrlík s Noskem. Slalom obranou Sparty předvedl Kristek, v zakončení však selhal. Hamé vyrovnalo v osmačtyřicáté minutě. Puk dopadl po střele od modré na branku, odtamtud spadl na brankovou čáru, kde se ho zmocnil Král a vyrovnal na 4:4. Zlín byl nadále při chuti, ale zůstalo jen u ní. V jednapadesáté minutě se snažil od mantinelu najít Vopat skulinku mezi Murínovými betony, ale bezúspěšně. V dalším střídání se však Vopat nešťastně srazil s Netíkem, který odjel z ledu velmi otřesen. V šestapadesáté minutě střílel do Břízových betonů Leška, o minutu později Sivek na druhé straně prověřil lapačku domácího brankáře. V závěru se ještě Sparta pokusila dvakrát rozhodnout ale vždy bezúspěšně. Růžičkovu střelu z levého kruhu Murín vykopl, Kratěnovi zase na poslední chvíli utekl puk.

První střelu vyslal v prodloužení Hamrlík od modré, Bříza ale dobře viděl. V čase 60:55 se na ledě ne svojí vinou ocitl Marek Černošek, Melenovský poté byl nucen odejít na trestnou lavici na 2+2 minuty za vysokou hůl. V první minutě přesilovky odmítl Kratěna ukončit zápas, když netrefil stojíc sám u tyčky prudkou Markovu přihrávku. Bod navíc pro Spartu nakonec vybojoval Roman Vopat. Ve třiašedesáté minutě vystřelil Stehlík bombu od modré a Vopat před Murínem puk tečoval do sítě.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Chtěli jsme využít výhody čtyř formací proti třem soupeřovým. Hráli jsme aktivní celoplošný hokej. Naše dnešní fatální chyby v obraně by se mohli promítat mládeži, jak se nemá hrát. Na zlínské poměry to byl divoký hokej. Hrálo se nahoru, dolů. Diváci byli asi spokojeni, pro trenéry to je ale na zešedivění.

Jaromír Šindel (Sparta): Jsme spokojeni, že se nám podařilo i přes řadu zranění, získat dva body. Škoda, že za stavu 4:3 jsme dostali hodně nešťastný gól.