Sparta nezvládla ve Vsetíně úvod 2. třetiny, prohrála 3:4

30., neděle 4. 12. 2005
Vsetín - Sparta VSE - SPA
Vsetín: Hovi - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob - Valko, R. Hruška, Duba, od 45. navíc Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Sparta: Schwarz - Stehlík, Černošek, Dobroň, Jan Hanzlík, Toman, O. Malinský - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, Kašpařík, Netík, od 41. navíc Vopat. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Branky a nahrávky: 21. Janků (Jenáček, Bauer), 22. Jenáček (Janků, Steiner), 26. Dubec (Zdráhal, Rob), 40. Květnoň (Demel, R. Hruška) - 1. Sivek (Chabada), 38. Ton (Marek), 50. Špaňhel (Netík). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Horák, Brincko - Netík všichni 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2456.
Začátek zápasu patřil Spartě. Ve dvaadvacáté sekundě se totiž prosadil Michal Sivek po Chabadově nahrávce. Skóre se poté měnilo až na začátku druhé třetiny, kdy Vsetín využil tři přesilovky v rozmezí necelých pěti minut. Ještě ve druhé třetině snižoval v oslabení kanonýr Ton, ale Vsetín přidal také branku. Ve třetí třetině se již podařilo skórovat jen Martinu Špaňhelovi, který snížil na konečných 3:4 pro Vsetín.

Domácí se v zápase ještě ani nestačili pořádně rozkoukat a už po 22 vteřinách prohrávali. Po rychlém přečíslení vstřelil branku Sivek, který puk důrazně protlačil mezi Hoviho betony. Vzápětí byl vyloučen domácí Horák, a tak si Sparta zahrála přesilovku, na které bylo utkání opravdu bohaté. Domácí se ubránili, a mohli hned kontrovat velkou šancí Radima Hrušky, který však byl na poslední chvíli zahákován. Na Schwarze nevyzrál ani agilní Janků, s jeho ranou zblízka si Schwarz poradil.

Diváci v první třetině skoro neviděli hru v plném počtu, ale v přesilovkách se oběma týmům příliš nedařilo. A když jak hostující Štrba, tak vsetínský forvard Květoň své příležitosti nezužitkovali, zůstalo po první siréně skóre těsně ve prospěch Sparty.

Druhé třetiny byly dosud pro vsetínské nepříliš oblíbenou částí zápasů, to se ovšem Valachům podařilo rázně změnit. Pomohly jim k tomu především tři údery v přesilových hrách, a to jen během úvodní pětiminutovky! Nejprve našel Jenáček rozjetého Pavla Janků a ten bekhendovým blafákem nedal Schwarzovi šanci. Po 58 vteřinách si stejná dvojce prohodila své role a Jenáček ranou bez přípravy prostřelil Schwarzovy betony. Pro Jenáčka to znamenalo první trefu ve vsetínském dresu.

Že přesilovky ve druhé části Vsetínu šly, další branku přidal potvrdil po přesné Zdráhalově přihrávce Dubec. Sparta, která následně dostala dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky, sice Vsetínu zle zatápěla, ale kontaktní branku vstřelit nedokázala. Domácím se v celém zápase vesměs dařilo aktivně napadat rozehrávku soupeře. Jenže co se hostům nezdařilo v pěti, vyšlo ve čtyřech. Po laxní vsetínské rozehrávce ujel rychlík Ton a s lehkostí překonal Hoviho. Vsetín naštěstí branka nijak nezaskočila. Těsně před odchodem do kabin vstřelil po krásné přihrávce Demela svůj šestý letošní gól David Květoň.

Nejmladší vsetínský forvard sahal v úvodu třetí části po druhém úspěchu, vzápětí střílel z dobré pozice Janků, ale obě střely brankář Schwarz dokázal zlikvidovat. Vsetínskou aktivitu ukončil až útočný faul domácího Brincka. V přesilovce nebezpečně pálil Hanzlík, ale Hovi dokázal skákavý kotouč zkrotit. Jenže deset minut před sirénou jej z nájezdu překonal Špaňhel, gól ovšem musel potvrdit až rozhodčí u videa.

Vsetín se po inkasované brance stáhnul do obrany a čekal na rychlé brejky. Sparta zvýšila obrátky a domácí se začali třást o výsledek, který už tolikrát předtím dokázali ztratit. Tlak Sparty kulminoval v posledních třech minutách, ale Vsetín se i za frenetického povzbuzování tribun tentokrát dokázal uhájit a svou těsnou výhru nakonec Valaši ubránili.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Rozhodla druhá třetina, kdy se nám podařilo vstřelit rychlé branky. Mužstvo se trochu zklidnilo. Pokud jsme zase inkasovali, tak opět zavládla nervozita. Trošku bojujeme s komplexem, že když dostane gól tak nervozita hodně narůstá. Čtvrtý gól Květoně byl velmi důležitý. V závěru jsme očekávali sparťanský nápor a stáhnutí na tři lajny nám pomohlo.

Marián Jelínek (Sparta): Soupeř podal velmi bojovný výkon, ale na druhou stranu musím kostatovat, že více než se soupeřem bojujeme sami se sebou. Kdybychom hráli celý zápas jako úvodních deset a posledních dvacet minut, tak bychom vyhráli. Situace je ale jiná. Hrajeme jako počasí, velmi střídavě. Jeden zápas vyhrajeme a ve druhém dovedeme odevzdat celou třetinu.