14., neděle 21. 10. 2007
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Černošek - Netík, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Langhammer, Štrba - Melichárek, Vaic, Podlešák - Dragoun, M. Havel, Hromas.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, Zubíček, Vosátko, Lučka, Nosek, Ďurák, Galvas - Ondráček, M. Čech, Mokrejš - Kubiš, Balán, Andrašovský - Balaštík, Leška, Záhorovský - F. Čech, R. Pšurný, M. Pšurný.
Branky a nahrávky: 8. Ptáček (Netík), 22. P. Ton (Vykoukal), 36. P. Ton (Štrba), 48. Netík (J. Nedvěd) - 5. Andrašovský (Kubiš), 14. M. Čech, 26. Hamrlík (Leška). Rozhodčí: Turčan - Padevět, Kis. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 5047.
Sparta i dnes dlouho bojovala se svou současnou nemocí – střeleckou impotencí. Zlínu se podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale domácí zápas rozhodně nevzdávali. Do útoku zavelel kapitán Ptáček, když ranou od modré čáry využil přesilovou hru. Jakoby branka pokropila hráče Sparty živou vodou, Zlín do mnoha šancí nepouštěli a Ton s Netíkem dokonali velkolepý obrat.

Sparta do zápasu vstoupila s touhou odčinit porážky z posledních dvou zápasů, ale Zlín byl dlouho úspěšnější v koncovce. Již z první velké šance zápasu padla branka, sparťanská obrana si vybrala slabou chvilku, když nechala hned tři hostující útočníky dorážet. Poslední z nich, Dušan Andrašovský už našel skulinku v Dubově postoji a otevřel skóre. Zvyšovat mohl Leška, puk však netrefil ideálně. Sparta měla snahu natlačit se na delší dobu před zlínskou branku, jenže obrana žlutomodrých byla pozorná a do větších šancí domácí nepouštěla. Naopak zahrozil Balaštík, jeho projektil směřoval těsně nad břevno. Když už domácí vykouzlili pohlednou kombinaci, nedokázal Vaic touš před poloprázdnou klecí tečovat do sítě. Čas 13:13 se stal pro sparťany opravdu smolným. Defenzíva se opět ocitla v troskách, zmatky potrestal Martin Čech. Jeho střelu Duba vůbec neviděl a podruhé kapituloval. Hosté navíc dostali výhodu přesilové hry, jenže hra v oslabení se letos sparťanům daří, Podlešák dokonce prověřil Jakuba Čecha ve zlínské brance. Prokletí domácích střelců ne a ne skončit, Netík pěknou ranou mezi betony gólmana nepřekvapil. Když se nedokázali trefit útočníci, vzal na sebe zodpovědnost kapitán Ptáček. V přesilové hře napřáhl na modré čáře, vypálil a puk si našel cestu až za Čechova záda. Gól nastartoval domácí k daleko lepšímu výkonu a do přestávky Zlín k ničemu nepustili.

Hned v první minutě druhé časti nenápadnou ranou ze středního pásma rozezvučel Sivek tyčku. Lahůdku si pro fanoušky schoval na začátek druhé dvacetiminutovky Jiří Vykoukal, který vykouzlil nádhernou přihrávku, přes celé hřiště našel hokejku Petra Tona, ten předvedl své tradiční zakončení a brankář byl na jeho bekhendový blafák krátký. Z vyrovnání se domácí neradovali dlouho. Tonova hůl se ocitla v obličeji Petra Lešky a sparťan se poroučel na trestnou lavici. V následném oslabení zalehl u mantinelu puk Laghammer, za což byl potrestán dvouminutovým trestem. Zlínští přesilovou hru pět na tři využili mazácky. Leška poslal kotouč křížem na Hamrlíka , který svou dělovkou nekompromisně zavěsil pod břevno. Vzápětí se do šance hnal Andrašovský, nicméně ztroskotal na Dubovi. Sparta mohla znovu vyrovnat v devětadvacáté minutě ve výhodné přesilovce čtyři na tři. V ní třikrát zaváhal Ton, který nedokázal využít Vaicovu nabídku, nastřelil tyč a poslední pokus schoval gólman do lapačky. Sparťané dostali křídla a přišpendlili Zlín v obraném pásmu. Gól visel opravdu na vlásku, ale ten se vůbec nechtěl přetrhnout. Ze spršky střel padla za záda mladého brankáře v dresu hostů jediná. Petr Ton podruhé v zápase rozradostnil diváky, když skóroval pod betonem gólmana. Uzavřel tím účet druhé třetiny a do kabin šli hokejisté za vyrovnaného stavu 3:3.

Hned zkraje poslední části mohlo být pro domácí veseleji, jenže Hromas z bezprostřední blízkosti branky neskóroval. Pak se dlouhé minuty hrálo velmi opatrně, obě mužstva si byla vědoma důležitosti čtvrté branky a nepouštěla se do žádných bezhlavých útoků. Nakonec rozhodl Netík, kterého poslal do úniku Jaroslav Nedvěd. Vlasatý útočník uprchl všem obráncům a čistým průstřelem Čecha poslal Spartu poprvé v zápase do vedení. Ta si mohla několikrát zajistit pohodlný závěr, ale Sivek s Netíkem v přečíslení dva na jednoho neuspěli, Štrba namířil svou bombu z vrcholu kruhů do ramene brankáře a Jerofejevs od mantinelu také žádnou dírku nenašel. Mohlo se to domácím zle nevyplatit, Balaštíkovu ostrou ránu z otočky vykopl Duba bruslí na poslední chvíli. Zlín mocně finišoval a nebýt jeho vlastní nedisciplinovanosti, mohlo být z utkání drama. Ďurák však fauloval Netíka, byl vykázán k trestoměřičům a dopřál Spartě klidný závěr zápasu. Po konci klání se hráči se svými fanoušky rozloučili velmi stylově – otočkou.