SPA - ZLN 4:0 - Do play off pravou nohou

ČF1, sobota 3. 3. 2007
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek, od 42. Protivný - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Zelenka, Langhammer, Dragoun - Rob, Vrbata, Hromas.
Zlín: Murín - Nosek, Zubíček, Vosátko, A. Novotný, Hamrlík, Galvas, Horáček, Lučka - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - Kovář, Balán, Melenovský.
Branky a nahrávky: 23. Hlaváč (Ptáček), 29. P. Ton (J. Hlinka), 56. P. Ton (Ptáček), 59. Sivek. (J. Hlinka). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:10, navíc Hlinka 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10.172. Stav série: 1:0.
Obhájci mistrovského titulu vstoupili do čtvrtfinálové série se Zlínem pravou nohou, když bez větších potíží zvládli na domácím kluzišti první duel. K výhře Spartu dovedla pevná defenzíva, bezchybný gólman Duba, lépe zvládnuté emoce a zejména využité přesilové hry. Zlín přijel s agresivním stylem hry, které na připravené domácí neplatil. Odveta je na programu již zítra.

Před startem samotného střetnutí přichystala Sparta pro své příznivce překvapení. Slova se nejprve ujal Viliam Sivek, po jehož poděkování přišlo na řadu slavností zahájení. Šestice gladiátorů přivítala na ledě hokejisty Sparty.

Samotné střetnutí odstartovalo velice svižně, hrálo se v tempu, nechybělo napětí ani nasazení. Brzy ovšem přibyly také emoce a na ledě se řádně jiskřilo. V první početní výhodě se dobře prosazoval Černošek, z mezikruží trefil špičku betonu Murína. Na druhé straně se brzy radovali zlínští hokejisté poté, co Dubovi po nepřehledné situaci poskakoval puk po betonech. Až videorozhodčí musel potvrdit, že radost hostí byla opravdu předčasná. Chuť si Hamé mohlo zpravit v početní výhodě, v největší příležitosti však vyhořel Záhorovský. Domácí se dostali ke slovu až po sérii vyloučeních, kdy proti čtyřem musel v krátkém sledu dvakrát zasahovat slovenský brankář. Ze souboje s Netíkem i Hlaváčem vyšel vítězně. V závěru třetiny usměrňoval puk šikovnou tečí Tomík, Duba se stihl ke své levé tyči přemístit. S přibývajícím čase stoupaly emoce i nervozita, přestávka přišla včas.

S úvodem druhé části přetavili Pražané v úvodní branku přesilovou hru. Střela z hole Ptáčka byla zblokována k osamocenému Hlaváčovi, který si pohrál s Murínem a kličkou do forhendu jej překonal. Sparta se se vstřelenou brankou na chvíli uspokojila, což mohli Zlínští hned potrestat. Před Čechem zívala prázdná svatyně, touš ale netrefil. Tlak pokračoval v početní výhodě hostí, Duba byl však ve střehu. Překvapila jej jen střela Lešky, která skončila na břevně. Ve 29. minutě rozehráli Pražané přesilovku čtyři na tři a brzy uspěli. Kolmou přihrávku Hlinky od mantinelu napálil do sítě bez přípravy kanonýr Ton. Ke slovu se znovu dostávali Moravané, jenže s nabídnutými příležitostmi si nevěděli rady. Přečíslení tři na dva nevyřešil dobře Galvas, vzápětí poloprázdnou bránu netrefil ani Leška. Bokrošovým svěřencům vůbec nevyšly ani dvě slepené přesilové hry, naopak po jejich skončení mohl definitivně domácí celek uklidnit Hlaváč. V nájezdu si ale vylámal zuby na Murínovi.

Začátek posledního dějství byl opatrný. Sparta se zatáhla do defenzívy a hlídala si především zadní vrátka. Zlín si směrem dopředu počínal bezradně. Pevnou obranou prošel pouze Melenovský, ale i tomu se vrhl ještě před střelou pod nohy Tabaček. Pražané odpovídali Hlinkou, ten protahoval kličku do bekhendu, ale zastavila jej upuštěná Murínova hůl. V přesilové hře si útočný výlet udělal také obránce Černošek, se štiplavou ranou neměl Murín větší potíže. Ty si měl až se třetím úderem Sparty, který přišel v 56. minutě. Přesilovkovou kombinaci na jeden dotek zakončoval Ton, když pouze zvedl hlavu a umístil zblízka puk ke vzdálenější tyči nad brankářovo rameno. Moravané již neměli síly k velkému závěru, utkání se pouze dohrávalo. Přesto se emoce znovu vzbouřily. V 59. minutě unikl Sivek do přečíslení s Hlinkou a prvně jmenovaný švihem uklidil touš pod horní tyč branky. Po čtvrté obdržené brance se zvedla celá zlínská lavička a odešla do šaten. Na ledě zůstala pouze jedna formace, která první duel série dohrála. Sparta dokráčela k prvnímu vítězství, do série tedy vstoupila pravou nohou.