SPA - ZLN 1:2pp - Výhru pro Zlín vystřelil Důras

22., čtvrtek 17. 11. 2011
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Philipp, D. Kočí, Kasík, Kučný - T. Rachůnek, Broš, Pacovský - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žalčík, Přibyl, Forman.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Tesařík, Tesařík, Řezníček, Lučka - Honejsek, Leška, Köhler - O. Veselý, Čajánek, Důras - Holík, Roman Vlach, Ondráček - Kubiš, T. Sýkora, F. Čech.
Branky a nahrávky: 54. Ton (Pacovský) - 17. Galvas (Důras, Veselý), 62. Důras. Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7218. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
P r a h a - Sparta nenavázala na včerejší výhru v Karlových Varech a podlehla Zlínu v prodloužení 1:2. Bonusový bod pro "Ševce" vystřelil v 63. minutě Michal Důras. Jedinou branku Sparty vsítil v 54. minutě Petr Ton. Nikdo jiný se ale proti výborně chytajícímu Horčičkovi v brance Zlína neprosadil.

Fotogalerie

Po většinu první třetiny Sparta jasně dominovala. Ton s Hanzlíkem ve svém prvním střídání zkoušeli Horčičku překonat hned třikrát za sebou, ale ani jedna střela za záda zlínského gólmana nezapadla. Diváci sledovali i dál atraktivní hru plnou šancí, většinu z nich měli na svědomí hráči v rudém. Ve 12. minutě přihrával Tenkrát Tonovi do tutové šance ale nejproduktivnější hráč Sparty trefil pouze Horčičkovi lapačku.

Prvním, kdo lovil kotouč ze své sítě, byl paradoxně Pöpperle. Zlín se dokázal prosadit z ojedinělé šance, Lukáš Galvas ho překonal z levého křídla střelou k bližší tyči. Poté Zlín převzal otěže a vytvořil si v závěru třetiny velký tlak. Ten přerušila až přesilová hra domácích, ve které Sersen trefil dělovkou od modré čáry tyčku zlínské branky.

Druhá dvacetiminutovka už tolik hokejové krásy nepřinesla, oba týmy se prezentovaly urputným hokejem, do zřejmě největší šance se sparťané dostali při výjezdu Milama z trestné lavice. Zlín si ho nepohlídal a americký obránce najížděl na Horčičku společně s Brošem, ale puk se k němu nedostal a akce skončila jen střelou Broše přímo do hostujícího gólmana. Zlín dokázal snahy Holešovických o vyrovnání dobře eliminovat a držet hubený náskok.

Od začátku třetí části se Zlín držel toho, že čím dál bude puk od jejich branky, tím spíš dovedou zápas do vítězného konce. A když přidají nějakou tu branku, tím lépe. V gólově šanci se ocitl Linhart, ale puk vysoko přeletěl Pöpperleho klec. Čas ubíhal a Sparta se dokázala natlačit do pořádné šance až po téměř jedenácti minutách hry, Tenkrát ale Horčičku tváři v tvář nepřekonal. Ani Formanova střela z mezikruží se neujala.

Až střela Petra Tona z horní hranice pravého kruhu přinesla vytoužené vyrovnání stavu, které přišlo necelých sedm minut před koncem třetího dějství. Branka Spartu nabudila a závěr třetí třetiny patřil jí. Do prodloužení vstoupila šancí Husáka, ale po chybě sparťanských obránců přišla branka Michala Důrase, který poslal puk backhandem po ledě mezi Pöpperleho betony do branky, a zajistil tak Zlínu druhý bod.

Patrik Martinec (Sparta): Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si několik gólových šancí. Bohužel se nám je nepodařilo proměnit a inkasovali jsme. Zlín se pak zatáhl a hrál výborně do obrany. Chtěl bych pochválit naše hráče, že jsme maximálním nasazením a obrovskou vůlí dokázali alespoň vyrovnat. Kromě neproměněných šancí toho moc klukům vytknout nemůžeme. Mrzí nás, že nemáme tři body, ale s výkonem našich hráčů jsme spokojení.

Josef Turek (Zlín): Podali jsme dneska vynikající týmový výkon, hlavně co se týká hry dozadu. Sparta ukázala, proč je na špici. Měla chvílemi velikánský tlak, který jsme ustáli i díky vynikajícímu Horčičkovi v bráně. Mužstvo šlo vítězství naproti už od rána, bylo to vidět už na rozbruslení, že se hráči semkli. Byl to úplný opak včerejšího výkonu, všichni si zaslouží pochvalu.