SPA - VIC 6:7 - Přestřelka nakonec pro Vídeň

ET7, úterý 16. 10. 2012, hráno v Litoměřicích
Sparta - Viena Caps SPA - VIC
Sparta: Schwarz - Kočí, Mojžíš, Hořava, Žovinec, Husák, Veselý, Kolář - Broš, Procházka, Žálčík - Forman, Přibyl, Bahenský - Vantuch, Treille S., Mrňa - Jánský, Simon, Luňák. Trenér: Sýkora.
Viena Caps: Zaba - Fraser, Lakos A., Veideman, Potter, Lakos P., Peter, Schweda - Fortier, Pinter, Rotter - Schlacher, Olsson, Ferland - Fischer, Soares, Romano - Draschkowitz, Nador, Seidl. Trenér: Samuelsson.
Branky a nahrávky: 13. M. Procházka (Broš), 46. M. Procházka (Mojžíš), 48. Luňák (Simon), 49. Mojžíš (Přibyl, Broš), 58. Žovinec (Mrňa, Forman), 60. M. Procházka z tr. střílení - 27. Ferland (Romano), 30. Romano (Rotter), 32. Potter (Ferland, Olsson), 32. Fortier (Pinter), 54. Schlacher (Pinter), 60. Olsson (Ferland). Rozhodčí: Smitka, Hrubý - Horinek, Hejl. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:5, 4:5, 4:6, 5:7, 6:7.
L i t o m ě ř i c e - V neskutečnou přestřelku se zvrhlo sparťanské loučení s turnajem European Trophy. Spartu poslal do vedení junior Martin Procházka, který nakonec dosáhl dokonce na hattrick, poté ale Vídeň nevídaně otočila skóre na 1:5. Sparťané se přesto dokázali do zápasu vrátit a přiblížit se na rozdíl jediné branky, v dramatu ale nakonec zůstali bez bodu.

V posledním utkání European Trophy přivítala pražská Sparta v Litoměřicích soupeře z hlavního města Rakouska. Vienna Capitals začali utkání aktivněji, první šanci utkání si připsal Pinter, který prolétl sparťanskou obranou a bekhendem vypálil. Jeho střela se však nevešla mezi tři tyče. Pražané museli od 25. vteřiny navíc bránit oslabení po vyloučení Kočího, hru v oslabení však předvedli na výbornou. První zákrok si hostující brankář připsal až ve druhé minutě zápasu, střelu Mojžíše z pravého kruhu zachytil do své lapačky.

Vídeň předváděla špatnou disciplínu a zákroky za hranici pravidel se hostům nevyplatily. Sparta v první třetině hrála celkem tři přesilové hry, poslední třetí přinesla Pražanům odměnu v podobě gólu. Střelu od modré čáry dorazil nad vyrážečku hostujícího brankáře Martin Procházka. Tentýž hráč mohl navýšit vedení domácích těsně před první přestávkou, přihrávku od Žovince brankář Zaba sice vystihl, kotouč mu však vypadl, ale Procházka nedokázal protlačit kotouč mezi brankářovy betony.

Do druhé části utkání vstoupili vídeňští Capitals s chutí do hokeje. Vyrovnání přišlo ve 27.minutě, rychlý protiútok 2 na 1 proti jedinému obránci Kolářovi zakončil střelou pod horní tyč po přihrávce Romana Jonathan Ferland. Po inkasované brance se Sparta dostala navíc do dalšího oslabení a hosté opět trestali. Po přihrávce zpoza branky se nadvakrát prosadil mezi Schwarzovy betony Tony Romano.

Tím však černá pětiminutovka Pražanů neskončila, Capitals nadělovali dál. Na 3:1 zvyšoval Corey Potter, který dostal puk na modrou, udělal dva rychlé kroky, napřáhl a trefil mezeru mezi rukou a tělem sparťanského brankáře. Na rozdíl tří branek o 28 sekund později navyšoval Francois Fortier , který se z mezikruží trefil přesně do pravého horního růžku. Pražané si následně vzali oddechový čas, ale po jeho vypršení Hořava oslabil svůj tým a Vídeň se trefila popáté. Mezeru mezi Schwarzovými betony trefil z levého kruhu Tony Romano.

Slabší chvíli v utkání si vybrala i Vídeň, začátkem třetí třetiny se Sparta vrhla z posledních sil ofenzívy. Během tří minut se sparťané trefili hned třikrát, svůj druhý gól v utkání vstřelil Martin Procházka, který tečoval nahození před brankářem do jeho protisměru. V přesilové hře 5 na 3 důraz před Zabou předvedl Lukáš Luňák, zpracoval si kotouč ze vzduchu a překonal ležícího gólmana. Na rozdíl jediné branky snižoval střelou od modré čáry Tomáš Mojžíš, který propálil vše co mu stálo v cestě. Marcus Schlacher však svůj tým poslal opět do dvoubrankového vedení, z mezikruží dorazil kotouč za ležícího Schwarze.

Brankové hody se však konaly nadále, Dušan Žovinec si najel od modré až před branku na přihrávku od zadního mantinelu a vymetl pravý horní růžek. Pražané zkoušeli hru bez brankáře, ale do prázdné branky se trefil Marcus Olsson. Poslední gólové slovo v utkání však měl Martin Procházka, který z trestního stříleni dovršil svůj hattrick v utkání. Vídeň nakonec pohlídala jednobrankový náskok a vyhrála 7:6.