SPA - TRI 1:2pp - O obrat se postaral Polanský

52., úterý 20. 2. 2007
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Duba - Ptáček, Mrázek, Vykoukal, Tabaček, Černošek, Hanzlík, Benýšek, Cuník - Kratěna, Hlinka, Ton - Sivek, Langhammer, Netík - Zelenka, Rob, Dragoun - Protivný, Hromas, Vrbata.
Třinec: Čechmánek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, Frühauf, Pácal, D. Seman, Daneček - Štefanka, Skořepa, Kolusz - Korhoň, Polanský, Tomas - Martynek, Steber, Hlouch - Daneček, Říha, Pavelek.
Branky a nahrávky: 30. Ton - 52. Polanský (Daneček), 62. Polanský (Kroupa). Rozhodčí: Bolina, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5.829.
V zápase, ve kterém Spartě již o nic nešlo, začali lépe domácí. Ti díky probuzení střelce Tona vedli od poloviny utkání, ovšem hubený náskok neudrželi. Osm minut před koncem se o vyrovanání postaral Polanský a tentýž hokejista strhl vedení na stranu Slezanů v nastaveném čase. Ani jeden z celků přitom nevyužil dvojnásobnou přesilovku. Třinečtí si vítězstvím pojistili postup do předkola play off. Sparta se ve čtvrtfinále utká se Zlínem.

Hokejisté Sparty vstoupili do utkání s klidem, v sestavě se objevil znovu také Ondřej Kratěna. Právě ten vybídl zpoza branky ke střele Tona, jenž mířil do protipohybu Čechmánka. Oceláři začali vlažně, opatrně z obrany vyčkávali na své šance. Duba byl dlouhé chvíle bez práce. Na druhé straně se Čechmanek zapotil při teči Kratěny, nevídané starosti mu nadělal golfový úder Protivného, který zkušenému brankáři propadl pod rukou. Před Dubou nejnebezpečněji operoval Pácal, ale jeho rány od modré čáry v přesilovce k úspěchu nevedly.

Hra na vyčkávanou ze strany Třince pokračovala i v druhé části. Rozhodčí nechávali hře volný průběh, z čehož pramenily dlouhé pasáže bez přerušený. Pohledný hokej však nebyl na pořadu dne, bojovalo se především ve středním pásmu. Trochu vzruchu přinesla až 30. minuta, kdy domácí hráli v oslabení. Po levém křídle si našlápl Ton, krátce za modrou čarou napřáhl a propálil Čechmánka mezi betony. Slezané si uvědomili, že takto se o vyřazovací část nebojuje a vrhli se do útoku. Semanovu jedovku vytáhl Duba lapačkou, z dorážky neuspěl Polanský. V závěru si ani jeden z celků neporadil s početní výhodou.

Až do třetí dvacetiminutovky vstoupili Třinečtí aktivněji, ale naráželi na pozornou obranu Pražanů. Tu se jim nepodařilo překonat ani v početní výhodě, od modré se střelami prezentovali pouze Tesařík s Výtiskem. Možnost zahrát si proti čtyřem dostali i domácí. Jenže Hlinka se na ledě motal celé dvě minuty a krátce po skončení početní výhody chyboval a hosté unikli ve třech proti jedinému obránci Sparty. V 52. minutě tak nechtíc asistoval u vyrovnávací branky Polanského proti němuž neměl Duba nárok. Branka hosty ještě více nabudila, rázem se tlačili dopředu a snažili se duel strhnout na svou stranu. Do konce však zbývalo příliš málo času, nejnebezpečněji si počínal na výlet vydaný obránce Kroupa.

O vítězi rozhodlo až prodloužení. Na jedné straně v úniku neuspěl ostrostřelec Ton, na druhé straně si lépe počínal znovu Polanský. Ten umně tečoval tvrdou ránu Kroupy a otočil duel, v němž Třinec bojoval o předkolo play off. Sparta skončila bez ohledu na výsledek čtvrtá, ve čtvrtfinále se utká po roce opět se Zlínem.

František Výborný (Sparta): "Mrzí mě, že jsme v posledním utkání před vlastními diváky nezvítězili. Věděli jsme, že Třinec udělá vše proto, aby byl úspěšný. I přesto byl náš výkon od začátku vlažný a profesionální, což se nám nevyplatilo. V první třetině navíc chytil Čechmánek pár tutovek. Na jeden gól se dá těžko vyhrát, soupeř našel skulinku a vyrovnal. V prodloužení byl poté Třinec šťastnější. Na hře naši první pětky bylo poté hodně vidět, že chce pomoci Jardovi Hlinkovi k výhře v kanadském bodování. Stále ho hledali. To se ale dá pochopit. Věřím, že v play off to bude lepší."

Jan Daneček starší (Třinec): "Pro nás to bylo velice důležité utkání. My jsme na Spartě chtěli za každou cenu získat nějaké body, protože naše hra se zejména díky příchodu Romana Čechmánka zvedla. Věřili jsme si. Ze začátku to bylo velice opatrné utkání, pak ale byla vidět naše větší snaha o vítězství. Dostávali jsme se více do hry a měli jsme štěstí, že se nám v koncovce podařilo vyrovnat a poté i rozhodnout v prodloužení."