SPA - PLZ 2:0 - Vítězný vstup do Tipsport Cupu

TsC2, čtvrtek 6. 8. 2009
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Přikryl - Mrázek, Macholda, Hanzlík Jan, Cunik, Černošek, Vojta, Vošmik - Podlešák, Langhammer, Ton, Hromas, Výborný, Látal, Koreis, Hrdel, Kafka, Mrňa.
Plzeň: Pöpperle - Benák, Hanzlík Jiří, Dobrovolný, Dresler, Sullmann, O´Brien, Benda, Boháč - Scofield, Kracík, Bomersback, Hvila, Heřman, Adamský, Tvrdík, Kubica, Dvořák, Pitule, Hobl, Lev.
Branky a nahrávky: 28. Hrdel (Koreis), 48. Hromas (Výborný). Vyloučení: 5:5 + Bomersback (PLZ) 10 min. osobní trest. Bez využití. V oslabení: 1:0.
B e r o u n - K úvodnímu utkání Tipsport Cupu s Plzní zajížděli hokejisté Sparty do nedalekého Berouna. O zisku tří bodů rozhodla především pečlivá obranná hra, podpořená bezchybným výkonem gólmana Přikryla, a dvě trefy Hrdela a Hromase. Oproti úternímu duelu s Berounskými Medvědy doznala sparťanská sestava určitých změn, nejvýraznější z nich bylo zařazení kapitána Výborného.

Zatímco Plzeňští už měli už úvodní zápas Tipsport Cupu za sebou, sparťané do něj vstoupili teprve nyní. A začátek sezony byl na obou mužstvech znát. První minuty zaměstnávaly především rozhodcovskou píšťalku, neboť hned zkraje se hráči dopouštěli jak technických, tak trestných přestupků. Následné přesilovky však šancí příliš nepřinášely, což pokračovalo v celém průběhu první části. Ve větší šanci se ocitl až v 10. minutě Langhammer, ale na Pöpperleho nevyzrál. V 17. minutě exsparťana v plzeňské kleci sice překonal Kafka, ale jeho gólové trefě se do cesty postavilo břevno. Ani následnou převahu domácí v otevření skóre nepřetavili, a tak první přestávku trávili oba týmy v kabinách za bezbrankového stavu.

Do prostřední třetiny vstoupili Západočeši s aktivnějším pojetím, což dokumentovali přečíslením Dobrovolného a Dvořáka při vlastním oslabení či překvapivou kombinací druhého jmenovaného s Tvrdíkem, kterého však Dvořákova zadovka zaskočila rovněž. Gól se tak narodil na druhé straně, to když dokonce v oslabení ujelo duo Koreis - Hrdel. Úvodní trefa rozhýbala domácí i hosty a nebezpečných šancí přibývalo. Sparta si vytvořila velký tlak, ale bez úspešného zakončení. Na druhé straně Plzeň kontrovala šancí Heřmana.

V úvodu třetí dvacetiminutovky před Pöpperlem selhal Hromas, ale to netušil, že jeho chvíle teprve přijde. Ve 46. minutě se málem prosadil Bomersback, jenže lepšímu zakončení zabránil velký úhel, z něhož střílel. O pouhou půlminutu později se však skóre měnilo. To už se štěstí na Hromase usmálo, když na několik pokusů po ledě zvýšil na 2:0. Definitivně rozhodnout mohl Výborný, ale Pöpperleho hrudník byl proti. Západočechům už moc času nezbývalo, a tak zintezivnili střelbu. Přikryl si však se střelami Heřmana a Kracíka, stejně jako s poslední přesilovkou Plzně, poradil.