SPA - PCE 1:3 - Sparta pálila šance a padla

přátelské utkání (hraje se na ZS Poděbrady), úterý 28. 8. 2018
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Honzík – Blain, Kalina, Delisle, Piskáček, Dvořák, Pavelka (A), Gregorc (C), Voráček – Rousek, Vrána, Jarůšek – Smejkal, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Forman – Pšenička, Sill (A), Černoch.
Pardubice: Kacetl – Holland, Trončinský (A), Miromanov, Wishart, Bučko, Budík – Sýkora (A), Marosz, Rolinek (C) – Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Kratochvil, Dušek, Vondráček.
Branky a nahrávky: 25. Kalina (Forman) - 1. Wishart (Bubela), 37. Budík (Dušek, Sýkora), 44. Budík (Svoboda). Rozhodčí: Horák, Pavlovič - Ondráček, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 970. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Sparta nezvládla úterní přípravné utkání s Pardubicemi, které se pod patronátem LOUDA Auto odehrálo v Poděbradech. Východočeši položili základ úspěchu gólem už v první minutě zápasu, na který ale Pražané trefou Petra Kaliny zareagovali. Následně však před slušně zaplněným stadionem spálili několik slibných šancí a hosté dvěma přesnými zásahy Budíka rozhodli o svém vítězství.

Fotogalerie

Hned v úvodu utkání se na Ondřeje Kacetla řítil Lukáš Pech, ale jeho pokus mezi betony pardubický gólman vystihl. To byla také jediná šance, kterou si Sparta do desáté minuty vytvořila. Navíc hned z protiútoku z nevinného nahození Tye Wisharta Dynamo skórovalo. Dezorientovaný Honzík nevěděl o puku, který měl pod sebou, a pohybem betonu ho nešťastně srazil za čáru. Od té doby mělo Dynamo mnohem více ze hry, kouč Uwe Krupp byl dokonce nucen už v páté minutě brát oddechový čas.

Do tempa hry začala promlouvat Sparta až ve druhé polovině první třetiny. Vše odstartoval hit Piskáčka na Duška, následovaly šance Pšeničky, Kudrny či Kumstáta. Nejlépe se prezentovala čtvrtá řada, kde skvěle fungovala černá práce poslední ofenzivní posily Zacha Silla a Jiřího Černocha, kteří vybojovávali kotouče pro Tomáše Pšeničku, jehož pokusy ke skórování daleko rozhodně neměly. Na konci se opakoval nešťastný moment z derby, kde byl vyloučen Blaž Gregorc za nepovolenou výstroj. Tentokrát incident s novým pravidlem o zastrčení dresu potkal Tomáše Pavelku.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila Sparta ve třech hráčích, pět vteřin před koncem té první totiž vyhodil kotouč do ochranné sítě Smejkal. Takřka dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku ale hosté nevyužili. Za záchrannou brzdu pak zatáhl Bučko, jenž do úniku nepustil Jarůška. V následné přesilovce pak vyslal bombu pod břevno Petr Kalina a bylo srovnáno. O pár chvil později našel Pavelka skvělou přihrávkou Černocha, který se ale bohužel pro domácí dostal až na úroveň brankoviště a Kacetla už se mu prostřelit nepodařilo. V totožné situaci byl poté Klimek, ani on ale vedení na stranu svého týmu neobrátil.

Sparta byla od té doby lepší, ale stačila jedna špatná rozehrávka a Dynamo šlo podruhé v zápase do vedení. Puk se dostal k úplně volnému Vojtěchu Budíkovi, který z kruhu prostřelil Honzíka. Na změnu pravidel doplatil i brankář Pardubic, jenž dostal trest za podržení kotouče v nepovoleném území. Konec třetiny ukončila nevyužitá sparťanská přesilovka pěti proti třem, která trvala necelých dvacet sekund.

Po skončené přesilové hře Sparty přišla i početní výhoda pro hosty. Vojtěch Budík s ničím neotálel a od modré se trefil v zápase již podruhé. Mezi oběma týmy nebyl velký rozdíl, avšak Pardubice dávaly Spartě lekci z efektivity v zakončení. Domácí stříleli z každé pozice, ale Kacetl vyrážel puky před sebe jen málokdy, navíc před ním skvěle fungovala pardubická defenzíva.

Do první vážnější šance se dostal pět a půl minuty před koncem Petr Kumstát, který si poslal puk mezi dva obránce, na poslední chvíli byl před střelou přidržen, a vykoledoval si tak alespoň přesilovou hru. V ní byl ve skvělé šanci Lukáš Pech, ale odkrytou bránu netrefil. Sparťané to v závěru zkoušeli v šesti, ale dorovnat stav se jim nepodařilo.