SPA - MBL 2:0 - Sparta rozhodla v poslední třetině

POU3, pátek 4. 3. 2011
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Pöpperle - Philipp, Gulaši, Macholda, Husák, Zacpálek, O´Brien - Ton, D. Výborný, Kafka - Bartánus, Kratěna, Hromas - Žálčík, Luňák, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Macháček, Benda - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský,Štefanka, Matějovský - Pabiška, Tvrdík, Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Branky a nahrávky: 47. Ton (Kafka, D. Výborný), 60. Žálčík (Karpov, Luňák). Rozhodčí: Blecha, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0. Diváci: 2698.
P r a h a - Sparta má za sebou zápas s třetím soupeřem v play-out. Před domácím publikem porazila Mladou Boleslav 2:0. Na gól se čekalo dlouhých 47 minut, než Petr Ton rozhodl zápas. V závěru už si Holešovičtí zápas pohlídali a dočkali se prvního tříbodového vítězství v play-out.

Další kolo play-out odehrála pražská Sparta s Mladou Boleslaví. O vyrovnaném zápase se mohli diváci přesvědčit již v prvních minutách utkání. Své štěstí zkusili hosté hned v první minutě, kdy se Boháč rozjel na bránu, ale Pöpperleho betony byly ve správný čas na správném místě. Ani Nouzova akce po pár minutách žádné ovoce nepřinesla.

Spartě rozkoukání v zápase trvalo podstatně déle. První větší sparťanská akce totiž přišla až v desáté minutě, kdy Ton vybojoval ve své třetině kotouč a řítil se na Schwarze. Jenže se zmohl jen na střelu, kterou mladoboleslavský brankář bez potíží vyrazil.

V patnácté minutě to byl znovu Ton, kdo mohl otevřít skóre. V akci s Kafkou, který mu v jízdě přenechal puk, však stál bezchybný Schwarz, který opět vše s přehledem zachránil. Sparta pokračovala v tlaku, ale veškeré jejich akce skončily v náručí skvělého Schwarze.

Druhá třetina začala několika vyloučeními, ale stejně jako v té první, ani nyní si žádné z mužstev nedokázalo vytvořit patřičný tlak, který by vedl ke skórování. Rozhodně největší šanci měl až téměř v polovině zápasu Bartánus, který se zničehonic objevil ve velmi výhodné pozici. Ležícího Schwarzeho však překonat nedokázal.

Do protiútoku se vřítil mladoboleslavský útok v čele s Nouzou. Jeho první střelu Pöpperle vyrazil před sebe, skákající puk se Nouza snažil znovu dorazit do brány, ale trefil se pouze do hrudi sparťanského brankáře.

Pokud nějaký z obou týmů dnes chtěl tři body, musel v poslední dvacetiminutovce skórovat. Větší chuť po vítězství měli zřejmě domácí, kterým se podařilo ve čtyřicáté šesté minutě konečně otevřít stav utkání. Kafkovu střelu stačil boleslavský brankář vyrazit, k jeho smůle však pouze na hůl Petra Tona, který kotouč dorazil do téměř prázdné brány.

Hráči Mladé Boleslavi se z inkasované branky nemohli otřepat. Jenže místo toho, aby mohli vyzkoušet poslední naději v podobě power play, nechal se Divíšek vyloučit za držení, z čehož pramenila druhá rozhodující branka Sparty. Výbornou přihrávkou se blýskl Karpov, který poslal kotouč přímo před bránu najíždějícímu Lukáši Žálčikovi, který přihrávku bez potíží zasunul za Schwarzova záda.

Radim Rulík (Sparta): "Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Výborně nám zachytal Pöpperle. Postupně jsme se v utkání zlepšovali a byli jsme potom odměněni brankami. Udělali jsme pár chyb dozadu, ale podržel nás brankář. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."

Miloš Holaň (Mladá Boleslav): "Byl to tragický výkon mého mužstva. Tím nechci snižovat kvality Sparty. Marek Schwarz nás držel nad vodou, ale ostatní hráči... Já vážně nevím, co s nimi je. Asi si neuvědomují, že hrají především za svá jména, za svá další angažmá. A my se necháme porazit téměř juniorkou."