SPA - KLA 3:1 - Výhru režíroval Netík a jistý Přikryl

37., neděle 3. 1. 2010
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Vydarený, Černošek, Macholda - Netík, Broš, Koreis - Kratěna, Výborný, Hromas - Látal, Langhammer, Ručinský - Hrdel, Kafka, Podlešák. Trenéři: David Volek a Miloš Holaň.
Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Dlouhý, Toman, Trončinský, Šmach - Frolík, Patera, Bělohlav - Šinágl, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenér Petr Kasík.
Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Hromas), 16. Netík (Vykoukal, Gulaši), 49. Koreis (Broš, Netík) – 52. Eberle (Patera). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5292.
Praha - Povinné tři body si připsala pražská Sparta ve 37. kole O2 extraligy nad Kladnem za vítězství 3:1. Holešovičtí si vytvořili v nijak zvlášť zajímavém utkání už tříbrankový náskok, ale hosté ještě stačili do konce utkání jednou překonat bezchybného Petra Přikryla. Sparťanské útoky většinou vedl aktivní Tomáš Netík, který byl vyhlášen i hráčem utkání Sparty.

Fotogalerie

Sté utkání na domácím ledě proti Kladnu rozehrála Sparta bez zraněného Petra Tona, který bude chybět tři týdny kvůli poranění ruky. Naopak se na ledě po delším zranění objevil obránce Jiří Vykoukal a nový hráč Radek Philipp. Kladnu chyběl na lavičce nemocný trenér Zdeněk Müller. Místo něj vedl tým asistent Petr Kasík.

V prvních minutách se oba týmy spíše oťukávaly. V ochozech to zahučelo až v 5. minutě, kdy domácí Výborný hledal zpoza brány Hromase, jenže tomu projel kotouč mezi nohami. Sparta přesto otevřela skóre za další tři minuty. Úvodní gól se vyklubal z nenápadného vniknutí Ondřeje Kratěny do třetiny, který však při nájezdu za bránu hodil puk na přední tyč, odkud si ho Kopřiva srazil smolně do brány – 1:0.

Ve druhé desetiminutovce měl na holi vyrovnání kapitán Kladna Pavel Patera, když se k němu odrazil puk, ovšem jistého Přikryla nepřekonal. Zato sparťané udeřili na začátku 16. minuty: Tomáš Netík v přesilové hře napřáhl a puk skončil pod horní tyčí Kopřivovy svatyně – 2:0.

Ve druhé části hry zahrozili domácí při vyloučení kladenského Stielera. Nejprve po ráně Gulašiho zachránil okenáře František Kaberle baseballovým zákrokem od jistého gólu. Vzápětí měl třetí gól na hokejce Broš, proti však byla tyč Kopřivovy brány. Ve 30. minutě šikovně tečoval kotouč holešovický Kratěna, puk se plazil za čáru, ale kladenský brankář si ho v čas všiml a puk zalehl. Za necelou minutu pro změnu brankář Kopřiva nahrával, když vyhozeným pukem poslal do brejku Bílka, který však přestřelil i plexisklo za domácí bránou.

Poslední dějství hry načal svou šancí Netík, který tváří v tvář Kopřivovi trefil jen jeho rameno. V čase 48:31 bylo téměř rozhodnuto! Sparťani vymysleli skvělou akci, na jejímž konci stál v pohodě zakončující Jakub Koreis – 3:0. Za necelé dvě minuty se chytal za hlavu opět domácí útočník Netík, který pohrdl přihrávkou Broše před prázdnou kladenskou bránou. A tak se o slovo přihlásilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Z následného protiútoku vznikl před Přikrylem chumel hráčů, ze kterého vystřelily do vzduchu ruce hokejistů Kladna. Po poradě s videorozhodčím hlavní sudí ukázal na střed a branku připsal Janu Eberlemu – 3:1. To bylo ale v utkání vše, nic se nestalo ani při kladenské power-play, a tak Sparta i potřetí v sezoně zdolala středočeského soupeře.

Miloš Holaň (Sparta): "Musím hráčům za předvedený výkon i výsledek poděkovat. Celý zápas jsme rozhodli v první třetině, kterou jsme vyhráli 2:0. Dali jsme krásný gól v přesilové hře. Kladno hrálo nepříjemný, místy až uspávací hokej. Měli ale velice nepříjemné brejky."

Petr Kasík (Kladno): "Ve třetí třetině jsme to museli otevřít, zkoušeli jsme s tím něco udělat a dali například i Milana Tomana do útoku. Zkusili jsme vše, co šlo. Bohužel jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Naše zápasy jsou pořád stejné, osmnáctkrát jsme dali jeden nebo žádný gól. To už je na pováženou."