SPA - KLA 1:4 - Sparta nestačila na svého soupeře

POU7, pátek 18. 3. 2011
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Novotný - O´Brien, Gulaši, Chmelíř, Husák, Macholda, Matějíček - Ton, Výborný, Kafka - Kratěna, Broš, Bartánus - Hromas, Karpov, Luňák - Pacovský, O. Látal, Sobotka - Pavel
Kladno: Cikánek - Procházka, Toman, Mrázek, Drtina, J. Nedvěd, Piskáček, Růžička, Kameš - Valský, Kalla, Bílek - Knotek, Kotrla, M. Látal - Melka, Smoleňák, Bělohlav - Bicek, Patera, Kuchler
Branky a nahrávky: 50. Karpov (Hromas) - 4. Bicek (J. Nedvěd), 11. Smoleňák(D. Růžička, Toman), 31. Smoleňák (Melka), 56. Knotek (Bělohlav). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jelínek, Jindra. Vyloučení: 8:4, navíc O´Brien (SPA) a Melka (KLA) oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2296. Střely na branku: 21:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
P r a h a - Sparta dnes nepředvedla takový výkon, kterým by mohla Kladno porazit. Hosté byli po celý zápas aktivnější a hlavně trestali chyby domácího celku. Dvěma góly se na vítězství hostů podílel útočník Radek Smoleňák, který je na Kladně na hostování právě ze Sparty.

Do první velké šance zápasu se po kladenské šanci dostala ostřílená dvojice Výborný-Ton. Druhý jmenovaný však kapitánovu přihrávku nedokázal zvednout nad Cikánkův beton. Vzápětí se však potvrdilo omílané hokejové pravidlo – nedáš, dostaneš. Z protiútoku prostřelil Novotného Jiří Bicek. O několik vteřin později pak Jindřich Kotrla napálil puk do horní tyčky sparťanské branky. Velmi aktivní Kladno nadále ohrožovalo domácího brankáře, až to sparťané nevydrželi a v deváté minutě darovali svému soupeři přesilovou hru. Ten se s ní také parádně popasoval, a díky Radku Smoleňákovi navýšil svůj náskok na dvě branky. Koncem 11. minuty se před Cikánkem octnul osamocený O´Brien, svůj bekhend však nasměroval pouze do tyčky. Po zbytek první třetiny si kladenští hráči hlídali své vedení a nepříliš produktivní hokejisté z Holešovic gól nevstřelili.

Do druhé části vlétli lépe domácí, vzápětí však fauloval Kafka, a do útočení se pustili hosté. Postupem času se hra začala přelévat ze strany na stranu, ve 25. minutě se blýsknul proti střele Látala pohotovým zákrokem lapačkou Filip Novotný. V polovině zápasu domácí obraně ujel Radek Smoleňák, ještě před nedávnem hráč pražské Sparty, a střelou mezi betony navýšil náskok kladenského mužstva už na tři branky. Nepříliš obvyklá věc se udála ve 33. minutě. Doug O´Brien a Antonín Melka shodili rukavice a vyměnili si mezi sebou pár ran, poté se šli oba do kabin osprchovat a pokračovalo se ve hraní hokeje. Pět minut před koncem prostředního dějství ujížděli na Cikánka hned dva osamocení útočníci Sparty. Hromas přihrával Karpovovi, ten však z první kladenskou branku přestřelil. Ke konci prostřední části ještě domácí hráli přesilovku, Cikánka ale ani teď neprostřelili.

I ve třetí třetině hosté prahli po gólech, Novotný měl i přes dostačující kladenský náskok poměrně dost práce. Sparťané se snažili dostat do nějaké šance, přechod do útočného pásma byl ale precizně hlídán. Ve 47. minutě střílel z úhlu domácí Pavel, Cikánek byl pozorný. O tři minuty později se Spartě nakonec hostujícího brankáře povedlo překonat, střelou z mezikruží se trefil Tomáš Karpov. To bylo ale bohužel ze strany Sparty vše, dvě následná slepená vyloučení Michala Gulašiho zabránila domácí ofenzívě vytvořit si tlak a zápas zdramatizovat. V 56. minutě pak Tomáš Knotek využil zmíněnou přesilovou hru a stanovil konečný výsledek zápasu 1:4.

Miloslav Hořava (Sparta): Hráli jsme špatně, nepřistoupili jsme k tomu dobře. Bylo vidět, že Kladno o něco hraje a my se s tím potýkáme poslední tři nebo čtyři zápasy. Pro mě je to nepochopitelné. I kdyby sem přišlo těch lidí jen padesát a ne dva tisíce, tak kdybychom byli opravdu profíci, odehrajeme to i pro tyto lidi. To mě na tom mrzí nejvíc. Nechci říci, že jsem z toho zklamaný, spíš otrávený, že něco takového tady musíme řešit. V takovém klubu jako je Sparta by se vůbec takové věci řešit neměly. Z té sezony už jsme tak zlomení, že nám chybí kus profesionality a takové té osobní hrdosti.

Jiří Kopecký (Kladno): Jsme strašně rádi, že jsme ten zápas zvládli. My v tuhle chvíli chceme více než Sparta. Na začátku jsme vstřelili docela šťastné góly, Sparta tam měla dva protiútoky dva na jednoho, kdy to se štěstím Cikánek pochytal. Při stavu 2:0 jsme se ale docela uklidnili a celkem drželi Spartu dál od vítězství. Trošku nám zatrnulo, když Sparta snížila na 1:3, protože jsme si vzpomněli na utkání, kdy jsme tady takhle 3:1 vedli a nakonec prohráli. V tu chvíli nám moc dobře nebylo, ale dopadlo to pro nás dobře a i výsledek z Brna nám samozřejmě udělal radost.