14. 8. 2015 | Tereza Velikovská

SPA - ING 3:4 - Ingolstadt vyhrál po obratu

příp., pátek 14. 8. 2015, turnaj Dolomiten Cup v Neumarktu
Sparta - Ingolstadt (GER) SPA - ING
Sparta: Pöpperle – Polášek, Glenn, Mikuš, Eminger, Barinka, Čajkovský, Hrbas, Švrček – Réway, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Forman – Sabolič, Cingel, Kudrna – Dvořáček, Dragoun, Procházka – Volek.
Ingolstadt (GER): Ti. Pielmeier – McNeill, Wagner, Kronthaler, Friesen, Kohl, Köppchen, Schütz – Lebler, Buck, LaLiberte, Tatíček, Irmen, Schmidpeter, B. Barta, Greilinger, Ross, Th. Pielmeier, Elsner, Kubalík, A. Barta.
Branky a nahrávky: 8. Buck (Kohl), 38. Irmen, 53. McNeill (Kubalík, Lebler), 55. Lebler – 13. Sabolič, 15. Pech, 36. Forman (Pech). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4. Nejlepší hráči utkání: Pech - Buck.
Sparta v úvodním duelu turnaje Dolomiten Cup sice po většinu utkání vedla díky zásahu Saboliče ve vlastním oslabení a přesilovkovým trefám Pecha s Formanem, ale nakonec prohrála. Německý vicemistr Ingolstadt si tak po obratu ve třetí třetině v neděli od 20:00 hodin zahraje finále turnaje s vítězem duelu mezi Adlerem Mannheim a Klotenem, Sparta bude s poraženým z tohoto souboje bojovat o konečně třetí místo v neděli od 16:00 hodin.

Komentář

Sparťané nastoupili do prvního duelu Dolomiten Cupu aktivněji než soupeř z Německa. V úvodních minutách se dostali do šance nejprve Hlinka s Réwayem, proti kterým se stihl přesunout gólman Pielmeier, a poté také Dvořáček s Procházkou. Druhý jmenovaný ale střílel vedle. Na druhé straně měl šanci Irmen, ale puk mu před Pöpperlem odskočil od hokejky. Ačkoliv byla Sparta v úvodu zápasu lepší, tak nakonec inkasovala jako první, v osmé minutě se Ingolstadt dokázal prosadit. Po sparťanské ztrátě kotouče se k němu dostal na vlastní modré čáře obránce Kohl a vyslal do úniku Brandona Bucka, který v pádu dostal puk za Pöpperleho.

Vedení ale německému celku vydrželo jen něco málo přes čtyři minuty. A Sparta dokázala odpovědět dokonce ve vlastním oslabení! Cingel obětavě v pádu obětavě vypíchl kotouč soupeři a posunul ho na Roberta Saboliče, který překonal Pielmeiera kličkou do backhandu. V patnácté minutě už Pražané vedli, tentokrát se prosadili v přesilovce. Lukáš Pech vystihl rozehrávku soupeře, přesprintoval beky Ingolstadtu a zakončil střelou nad vyrážečku. V závěru první třetiny měl Ingolstadt dvě šance na vyrovnání. Nejprve Pöpperle vyrovnal minisouboj s Buckem na 1:1, poté skvěle zasáhl také proti LaLibertemu.

Začátek druhé třetiny dohrávala Sparta v oslabení, ale šance Ingolstadtu přišly až ve hře v pěti na obou stranách. Pöpperle musel nejprve zasahovat proti Tatíčkovi, poté proti dvojici Kubalík – A. Barta. Po úvodním tlaku německého celku se ke slovu dostala i Sparta, a to konkrétně její první útok. Více práce měl však v této části rozhodně sparťanský gólman, který podržel svůj tým také proti střele a následné dorážce Rosse. Ani ve druhé periodě se sparťané nevyvarovali chyby při střídání a podruhé byli vyloučení za hru v šesti.

O přesilovku se ale Ingolstadt připravil faulem Leblera. Krátce po jeho návratu na led byl na trestnou lavici odeslán i Buck a Sparta podruhé v zápase skórovala v přesilové hře. Pech nabídl střílenou přihrávku Miroslavu Formanovi, který kotouč skvěle tečoval mimo Pielmeierův dosah. Dvoubrankový náskok ale Pražanům dlouho nevydržel. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky totiž snížil po chybě v rozehrávce Danny Irmen.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měl šanci slovinský sniper Sabolič, který pálil z otočky backhandem. V dalších minutách se v plném počtu hráčů na obou stranách příliš nehrálo. Nejdřív měla přesilovku Sparta, poté Ingolstadt, poté znovu Sparta. Ani jeden z týmů ale početní výhodu tentokrát nezužitkoval. Diváky v Neumarktu tak mohla pobavit alespoň strkanice Cingela a Wagnera u střídačky německého týmu.

A právě ten nakonec v závěru zápasu předvedl dokonalý obrat skóre. Nejprve v 53. minutě srovnal zásluhou Patricka McNeilla, jehož střela od modré čáry zapadla po cestě přes klubko clonících hráčů až za Pöpperleho. O necelé dvě minuty později už Ingolstadt vedl. Brian Leblervybruslil s pukem zpoza sparťanské branky a zajistil svému týmu vítězství střelou ke vzdálenější tyči. Na skóre 3:4 pro Spartu už nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pilař: Je čest, že si na mě Sparta vzpomněla

Další zastávka, míříme do Podkrušnohoří

Forman: Gól bych vyměnil za výhru

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí