SPA - HV71 1:4 - Prohra na úvod European Trophy

ET1, čtvrtek 11. 8. 2011
Sparta - HV 71 (SWE) SPA - HV7
Sparta: Pöpperle (Falter) - Krstev, Sersen, Milam, Hanzlík, Philipp, Veselý, Kučný, Kasík - Rachůnek I., Broš (C), Jánský - Tenkrát, Foster, Ton - Treille S., Bližňák, Treille Y. - Lapšanský, Luňák, Rachůnek T.
HV 71 (SWE): Larsson (od 32. Andersson) - Fantenberg, Trygg, Almqvist, Karlsson M., Rahimi, Luoma, Welch, Grillfors, Williamsson - Thörnberg, Davidsson (C), Voutilainen - Bremberg, Piroš, Fasth - Ledin, Falk, Sundh - Joensuu, Linnander, Lindstom - Krog.
Branky a nahrávky: 52. Broš - 22. Ledin (Sundh), 34. Thörnberg (Trygg, Voutilanen), 39. Welch (Falk, Lindström), 52. Fasth (Almqvist). Rozhodčí: Smitka, Souček - Charvát, Svoboda J. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 778. Střely na branku: 31:19.
Jednoznačným výsledkem skončil úvodní zápas Pražanů v rámci letního turnaje Europen Trophy. Švédové si vybudovali výrazný náskok ve druhém dějství, které ovládli o tři branky. Sparta zaostávala zejména v produktivitě, jediným střelcem byl v samém závěru již rozhodnutého střetnutí kapitán Broš. Holešovičtí nestačili na Jönköping poměrem 1:4.

Nově zrekonstruovaný tým Sparty vstoupil do druhého ročníku European Trophy aktivně. Brankáře Larssona obstřeloval z dálky, nejblíže gólové radosti byl Ton, který ve 2. minutě pomocí brusle švédského beka trefil tyč. Na druhé straně se musel mít v pozoru Pöpperle zejména v 7. minutě, když před prázdnou brankou nebezpečně operoval Krog. Následné dvě početní výhody Spartu nastartovaly, byla lepším týmem, ale v přípravném období zatím bojuje se zakončením. To potvrdil rovněž Bližňák, který v ideální pozici mezi kruhy nezamířil přesně.

Ve druhém dějství se Sparta nestihla ani rozkoukat a už tahala za kratší stranu provazu. Vše odstartoval ve 22. minutě Per Ledin, který nadvakrát propasíroval puk zblízka do sítě. Jönköpingu narostla křídla, vzápětí ve vyložené šanci neuspěl Davidsson a před zcela odkrytou svatyní domácích si neporadil bekhendem ani Jeensuu. Když se švédský celek faulem připravil o dlouhou přesilovou hru pět na tři, začala Sparta srovnávat hru. Jenže ve 34. minutě přišla přesilová hra pro hosty, kterou zužitkoval nikým nehlídaný Jesper Thörnberg mezi chrániče gólmana Pöpperleho. To už byl v brance náhradník Andersson, který vystřídal v polovině utkání bezchybného Larssona. HV71 byli aktivnější, důraznější, lépe bruslili a okamžitě přistupovali k soupeři. To vyústilo ve třetí branku ve sparťanské síti. Ve 39. minutě chyboval Foster, když zpoza branky nalil touš před branku hostujícímu Noah Welchovi, jenž střelou bez přípravy nedal maskovanému muži mezi tyčemi žádnou příležitost.

Do závěrečné třetiny vstoupila Sparta slibně, ale koncovka zůstala i ve čtvrtém přípravném utkání zakletá. Naopak již v klidu hrající Jönköping si mohl dovolit i něco navíc. Elegantně se okolo Veselého prosmýkl Thörnberg, na zakončení už ale neměl prostor. O dvě minuty později v přesilové hře ranou od modré trefil tyč Karlsson. Spršku střel ukončil v 52. minutě Jesper Fasth, který si před bránou počkal na teč rány z hole Almqvista. Sparťané se ale nevzdávali a o pár vteřin později stihli zaznamenat čestný úspěch. Michal Broš využil lehkomyslné rozehrávky švédské obrany a tváří v tvář Anderssonovi udeřil do růžku brány. V samém závěru se gólmana HV71 snažil ohrozit ještě dvakrát Ton, prudkou střelou se prezentoval také Treille.

Zkušený celek ze Skandinávie si ale výsledek pohlídal a pohodlně dokráčel k prvnímu vítězství. Sparta o první body bude bojovat v sobotu na ledě švédského týmu Djurgården.