SPA - EIS 3:2sn - Vítězství vystřelil Réway

příp., pátek 8. 8. 2014, hráno v Litoměřicích
Sparta - Eisbären Berlin SPA - EIS
Sparta: Staňa – Piskáček, Pilař, Barinka, Hrbas, Ďaloga, Polášek – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Rolinek, Pech, Kumstát – Cingel, Torquato, Sabolič – Volek, Bahenský, Réway – Chlapík.
Eisbären Berlin: Vehanen (30. Niederberger) – Hördler, Müller, Borer, Braun, Baxmann, Sharrow, Haase, Trivellato – Bell, Olver, Tallackson – Braun, Talbot, Mulock – Foy, Busch, Pohl – Koslowski, Schlenker, Ziegler – Wissmann.
Branky a nahrávky: 18. Cingel (Réway), 52. Ďaloga (Réway), rozhodující nájezd Réway – 3. Pohl (Wissmann), 47. Mulock (Baxmann). Vyloučení: 8:7, navíc Kumstát (SPA) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
I po druhém přípravném utkání zůstávají sparťané neporaženi. Na půdě partnerských Litoměřic v samostatných nájezdech zvítězili nad týmem Eisbären Berlín, sedminásobným německým mistrem a účastníkem Champions Hockey League. A to zejména zásluhou mladíka Martina Réwaye, který pro své spoluhráče připravil přesnými nahrávkami oba vyrovnávací góly a nakonec rozhodl v osmé sérii nájezdů o vítězství Sparty.

Fotogalerie

Ve druhém přípravném utkání se do branky vůbec poprvé postavila nová sparťanská jednička, Slovák Rastislav Staňa. Při své premiéře poprvé inkasoval po dvou minutách hry, a to během přesilové hry Berlína. Obránce Hördler střílel od modré čáry, sparťanský gólman vyrazil puk před sebe a v následné skrumáži ho dorazil do branky Čech ve službách Eisbären Petr Pohl. Bývalý hráč Karlových Varů byl aktivní i dál a vynutil si faul Poláška. Během této početní výhody se opakovala situace, kdy střelu Hördlera doráželi jeho spoluhráči, ale tentokrát kotouč za Staňu nedostali.

Na druhé straně se dvakrát v těsném sledu prezentoval dobrou střelou obránce Ďaloga, další z nováčků ve sparťanském dresu. V další šanci hráčů Eisbären, kteří ujížděli ve dvou na jednoho, se zaskvěl jiný bek Hrbas. Skvěle lehl do přihrávky a zabránil nebezpečí před Staňou. V 18. minutě se Holešovičtí dočkali vyrovnání. Po backhandové nabídce Réwaye si srovnal puk Lukáš Cingel, a rovněž backhandem zavěsil do vinglu Vehanenovy branky.

1+2
taková byla bilance MARTINA RÉWAYE v tomto utkání

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili tlakem hosté z Berlína. Sparta se rozjížděla postupně, největší šanci si připsal Kumstát. Nejvyšší hráč na ledě zkoušel zkrotit neposedný puk před poloodkrytou brankou, ale neuspěl. O chvíli později si nebyl gólman Vehanen jistý, kde má po svižné střele Torquata kotouč, ale ten mu zůstal ve výstroji. Jeho protějšek Staňa se zaskvěl při další šanci Pohla. Český útočník najížděl sám na sparťanského gólmana, ale ten mu hokejkou skvěle vypíchl puk, než se dostal k zakončení. V polovině zápasu vystřídali hosté brankáře, Vehanena nahradil Niederberger. Toho nejvíce prověřili Buchtele a Hlinka, který ve velké šanci trefil pouze jeho výstroj.

V úvodu třetí třetiny mohli jít hosté do vedení, když v početní výhodě střílel z kruhu osamocený Olver, kterému stačilo doklepnout puk do odkryté části branky. Ve stoprocentní šanci ale minul. Po protiútoku na druhé straně už se puk povaloval na brankové čáře, ale rozhodčí rozpažil. Ve 47. minutě se Eisbären znovu dostali do vedení, a to opět v přesilové hře. T. J. Mulock střílel z levého kruhu zápěstím do protějšího růžku branky a Staňa jeho střelu dobře neviděl.

Vyrovnat mohl Bahenský, jehož dělovku mířící na hlavu vyrazil Niederberger jen s velkým štěstím. Krátce nato už ale inkasoval, když dokázala zužitkovat přesilovou hru i Sparta. Réway vybídl další perfektní nahrávkou ke skórování obránce Marka Ďalogu který z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru třetího dějství mohli zápas přiklonit na stranu Pražanů nejprve Pilař, jehož střela mířila těsně vedle, a následně Rolinek, který po perfektním křižném pasu Pilaře trefil jen gólmana.

Za stavu 2:2 zápas dospěl do prodloužení. V tom si ani jeden tým žádnou výraznější šanci nevypracoval, a na řadu tak přišlo pět sérií samostatných nájezdů. V prvních čtyřech sériích se prosadil pouze hostující Foy povedenou kličkou do forhandu, v té páté tak Sabolič musel dát, aby se pokračovalo. Slovinský útočník zachoval pevné nervy a chladnokrevně proměnil střelou k tyči. O vítězství Sparty nakonec rozhodl v osmé sérii Martin Réway, který překonal Niederbergera blafákem do forhandu.