6. 9. 2013 | Tereza Velikovská

SPA - CHM 3:0 - Vítězná generálka na ligu

ET8, pátek 6. 9. 2013
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Pöpperle – Piskáček, Pilař (A), Kubát, Sičák, Švrček, Gřegořek, Hrbas, Philipp – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Ton, Hlinka (A), Pacovský – T. Rachůnek, Přibyl, Buchtele – Klimek, Simon, I. Rachůnek. Trenér: Josef Jandač.
Chomutov: Hanuljak – Malec, Lakos, Pulpán (A), Kučný, Bartejs, Stehlík, Rýgl – Bartečko (C), Svoboda, Balej – Kubinčák, Divíšek (A), Hruška – Hřebejk, Kämpf, Kaše – Šagát, Sikora, Račuk. Trenér: Jiří Čelanský.
Branky a nahrávky: 30. Pilař (Rolinek, Pech), 43. Hlinka (Rolinek, Gřegořek), 50. Simon (I., Klimek). Rozhodčí: Lacina, Horák - Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 282. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 3:0.
Poslední test před startem extraligy vyšel sparťanům vítězně. Na domácí půdě porazili podruhé v letošním ročníku turnaje European Trophy Piráty Chomutov. Holešovičtí se dokázali prosadit v přesilovce, oslabení i ve hře pět na pět, o branky se postarali Pilař, Hlinka a Simon. Pöpperle, jednička sparťanského brankoviště, dokázal udržet čisté konto.

Fotogalerie

Komentář

První vzájemný duel s Chomutovem odstartoval sparťanské působení v letošním ročníku European Trophy, ten druhý ho zakončil. Sparta chtěla v generálce na extraligu navázat na první vysoké vítězství 6:1 a od prvních vteřin byla aktivnějším týmem. Pacovský nejprve málem našel před brankou zcela osamoceného Tona, přihrávku ale na poslední chvíli tečoval obránce, poté nastřelil tyčku Hanuljakovy klece. Gólman Pirátů mě plno práce i se střelou Pilaře od modré čáry, následná dorážka jen prolétla napříč brankovištěm.

O chvíli později zvonila branková konstrukce podruhé, když Buchtele trefil břevno. Chomutov se dostal k první šanci až po deseti minutách, kdy musel Pöpperle hasit závar ve svém brankovišti. Hostujícímu celku nepomohla ani přesilovka, během které se téměř nedostal do pásma, první lajna Sparty ho naopak v samém závěru první části znovu sevřela do pořádného zámku. Puk ale za Hanuljaka nedostala.

Vstup Sparty do druhé dvacetiminutovky už tak oslnivý nebyl, převahu měli v jejím úvodu Piráti. Balejova dělovka jen těsně minula branku, v další šanci se ocitl Hruška a puk prolétl znovu jen kousek od tyčky Pöpperleho branky. Poté, co skončili hned dva sparťané najednou zalehnutí v brance soupeře, si domácí tým zahrál první přesilovou hru. Kubátovu dělovku od modré čáry ještě Hanuljak se štěstím vyrazil, na pokus dalšího obránce už ale neměl. Rolinek našel přesnou nabídkou zpoza branky Karla Pilaře, který si najel až na levý kruh a poslal Spartu do vedení.

Další početní výhoda se Holešovickým příliš nevydařila, Chomutovští v ní dokázali ujet ve dvou na jednoho a situaci musel v pádu zachraňovat Pöpperle. Ve hře ve čtyřech na obou stranách se sparťané dostali do téměř přesilovkového tlaku, pokusy Piskáčka, Pecha ani Sičáka ale cestu za záda Hanuljaka nenašly. Chomutov byl naopak blízko vyrovnání v závěru druhé třetiny, kdy zakončoval Balej.

Začátek třetího dějství hráli sparťané většinu času pouze ve čtyřech, během vyloučení Kubáta ale dokázal Rolinek vybídnout k úniku Jaroslava Hlinku, který ujel po levé straně, na kruhu se napřáhl a trefil se přesně k tyči. Chomutov se aktivně pokoušel alespoň o snížení, místo něj ovšem znovu inkasoval. Po křizné nahrávce Ivana Rachůnka se prosadil benjamínek páteční sestavy Dominik Simon. Pohodlné vedení si už mohli sparťané v klidu pohlídat, ale nevyvarovali se zbytečných vyloučení v samém závěru. Chomutovští však fauly domácích nedokázali potrestat.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší