12. 8. 2021 | Martina Nová

SPA - CEB 4:1 - Chlapík vystřelil výhru

přát., čtvrtek 12. 8. 2021
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Salák – Pavelka, Moravčík (A), Němeček, Mikliš, Polášek, Jurčina – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Thorell (A), Kaše, Chlapík – Dvořáček, Vitouch, Kern – Prymula, Hašek, Konečný.
České Budějovice: Strmeň – Allen, Štencel, Slováček (C), Bučko, Lytvynov, Remta – Michnáč, Raška, Hrubec – Holec, Toman, Ville – Beránek (A), Hanzl, Chlubna – Pouzar, Masopust, Haas.
Branky a nahrávky: 19. Vitouch (Kern), 22. Chlapík (Moravčík), 43. Chapík (Thorell, Pavelka), 50. Mikliš (Kern) – 38. Slováček (Raška). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Diváci: 2.089.
Pražané nastoupili ke svému čtvrtému přípravnému duelu již se všemi oporami na soupisce, mezi kterými nechyběl ani Filip Chlapík. Právě tento muž vsítil dva přesilovkové góly a výrazně dopomohl k druhé výhře nad Motorem. V domácím prostředí si Sparta s extraligovým sokem poradila výsledkem 4:1.

Komentář

Od prvních okamžiků měla na ledě jasnou převahu Sparta. Českobudějovický brankář Strmeň se musel ve své svatyni pořádně otáčet, aby nedovolil jít domácímu celku do vedení. Nicméně přečkal úvodní přesilovku Pražanů, ve které měl gól na hokejce Řepík, tak šanci Romana Horáka již při hře pět na pět. Zcela ojediněle si na kotouč sáhl sparťanský gólman, nicméně žádnou minelu nepředvedl, a i nezahřátý byl oporou svému celku v důležitých momentech. V závěru úvodní dvacetiminutovky se konečně povedlo Spartě proměnit tah na branku a skóre otevřel David Vitouch po ťukecu s Janem Kernem.


Pražané dokázali navázat na předchozí suverénní výkon z první třetiny a rychle si vynutili další přesilovou hru. Filip Chlapík uklidil z kruhu přihrávku Moravčíka ke vzdálenější tyči. Jenže po vyloučení druhého sparťanského střelce přišly krušné chvilky pro Spartu. Na trestnou lavici po uplynutí minuty z Chlapíkova trestu putoval ještě Polášek a domácí šli do tří. Motor dokonce puk do sítě dostal, ale rozhodčí ihned rozpažil, neboť kotouč byl do branky dopraven rukou.

Jihočechy početní převaha nakopla k aktivnější hře a síly na ledě se vyrovnaly. Dokonce v závěru druhého dějství byli aktivnější a domácí trochu ztratili koncentraci. Toho využil kapitán hostů Ondřej Slováček, jenž doklepl puk do odkryté klece. Dokonce mohlo být půl minuty před sirénou vyrovnáno po samostatném úniku Matěje Tomana, nicméně Salák tuto žhavou chvilku uhasil. Po čtyřiceti minutách se tak šlo do kabin za stavu 2:1.


Skvěle vstoupila Sparta také do třetí třetiny. Raška po čtyřiceti vteřinách hry usedl na trestnou lavici a svůj um v početní výhodě opět ukázala letní posila Pražanů. Z pravé strany se pod lapačku Strmeně již podruhé v zápase prosadil Filip Chlapík. Domácí pokračovali v aktivní hře, z čehož vykouzlili další gól. Tlakem do brány rozebrali obranu a do levého rohu se trefil Ondřej Mikliš. Následné přesilovky z obou stran zůstaly nevyužity a sparťané si dokráčeli ke druhému vítězství nad Motorem, tentokrát výslekdem 4:1.

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Výhra je samozřejmě pozitivní. Budějovice ale přijely v hodně mladé sestavě, byl to o hodně jiný zápas než na jihu Čech. Hrálo se víceméně na jednu branku, některé útočné akce jsme až přehrávali. Za výhru jsme rádi, ale branek jsme mohli dát více."

Patrik Martinec (Motor České Budějovice): "Byla to pro nás dobrá příprava, perfektní test pro naše mladé hráče. Někteří hráli první zápas v dospělém hokeji a zrovna na ledě proti Spartě. V utkání nám chyběla i větší disciplína, v tom musíme být před sezonou výrazně poctivější. Přesilové hry budou hrát v utkání se soupeři, jako je Sparta, velkou roli."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu