SPA - ATL 3:1 - Na úvod přípravy vítězně

příp., pátek 2. 8. 2013
Sparta - Atlant SPA - MYT
Sparta: Pöpperle – Švrček, Piskáček, Gřegořek, Pilař, Kubát, Sičák, Hrbas, Philipp – Pacovský, Hlinka, Buchtele – Rolinek, Přibyl, Ton – Klimek, Pech, Kumstát – Rachůnek, Bahenský, Forman. Trenér: Josef Jandač.
Atlant: Borisov – Novopašin, Rukavišnikov, Stěpanov, Glazunov, Niskala, Klementěv, Velikov, Sanguinetti – Sošnikov, Michnov, Ševčenkov, Arťuchin, Engqvist, Kopytin, Trubačev, Haataja, I. Radulov, Kamenskij, Levitskij, Šmeljov, Kadějkin, Jašin. Trenér: Sergej Světlov.
Branky a nahrávky: 5. Pilař (Kumstát), 12. Ton (Přibyl), 54. Ton (Rolinek, Přibyl) – 59. Haataja (Dyblenko, Radulov) . Rozhodčí: Würtherle, Jebavý - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Úvodní zápas přípravy vyšel svěřencům kouče Josefa Jandače na jedničku. Na domácím ledě si poradili v Atlantem Mytišči, celkem hrajícím Kontinentální ligu. Už v páté minutě poslal Spartu do vedení Karel Pilař, navýšit ho dokázal v přesilové hře Petr Ton. Domácí poté dvoubrankové vedení drželi až do konce třetí třetiny, kdy se podruhé trefil Ton. V samém závěru Atlant výsledek už jen zkorigoval zásluhou Haataji.

Pod vedením Tomáše Rolinka, který od kouče Jandače obdržel na první přípravný souboj kapitánské céčko, nastoupili sparťané na domácím ledě výrazně aktivněji než ruský celek. První střelu vyslal na Borisova obránce Gřegořek, ale mířil nepřesně. Do vedení poslal v páté minutě Holešovické další bek Karel Pilař, který dostal puk po zemi do odkryté brány po přesné příhře Kumstáta.

I dál byli sparťané týmem, který měl převahu. Gólově ji dokázal vyjádřit ostrostřelec Petr Ton. V přesilové hře dostal od Přibyla nabídku do prostoru mezi kruhy a prostřelil gólmana Atlantu. V závěru první třetiny se probudili i hosté a zaměstnali Pöpperleho, který byl do té doby víceméně bez práce. Navrátilec do sparťanského dresu si však poradil jak s nebezpečnou dorážkou Michnova, tak s ostrou střelou Ševčenka.

Do prostředního dějství už vstoupil celek z KHL výrazně lépe, než do toho úvodního. Pomohla mu k tomu i přesilová hra při vyloučení Gřegořka, kterou ale nedokázal využít. V plném počtu se zase pustila do útoku Sparta, po skrumáži před Borisovem zakončoval Kubát, avšak pouze do ruského gólmana. U Pöpperleho byl při dorážení hodně aktivní Kadějkin a vynutil si faul Švrčka, v přesilovce orazítkoval tyčku Trubačev. Branková konstrukce zazvonila i o chvíli později na druhé straně, kde unikal ještě v oslabení Bahenský.

Tým z Moskevské oblasti už byl ve druhé dvacetiminutovce výrazně nebezpečnější, Američan Sanguinetti ani Ševčenko si ale na Pöpperleho nepřišli. Sparťané se však nezatáhli a dál kontrovali nebezpečnými útočnými výpady, po jednom z nich znovu zvonila tyčka Borisovovy branky, tentokrát ale pouze z boku.

V početní výhodě v úvodu třetí části zkoušeli zvýraznit sparťanský náskok Kubát a posléze Ton, oba pálili pouze do Borisova. Na druhé straně musel naopak vytáhnout skvělý zákrok Pöpperle tváří v tvář Šmeljovovi. V závěru zápasu už byla na obou celcích znát únava z prvního zápasu po letní pauze, a ubylo tak pohledných šanci na úkor bojovnosti. Tu prokázal i Petr Ton, když se nenechal odstavit na brankovišti a dorazil odražený puk za záda přesouvajícího se Borisova.

V samém závěru ještě zaznamenal čestný úspěch hostů Juha-Pekka Haataja, když využil přesilovou hru. Po výhře Sparty v poměru 3:1 si ještě týmy vyzkoušely pět sérií samostatných nájezdů. V těch zvítězili zásluhou Trubačova, Kopytina a Šmeljova hráči Atlantu, ze sparťanů se netrefil nikdo.