7. 8. 2007 | Jan Hrabal, Vojtěch Gibiš

PCE - SPA 3:2 - Chrudim Spartě štěstí nepřinesla

ČP2, úterý 7. 8. 2007
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Hylák – Snopek, Linhart, Čech, Koma, Richter, M. Šeda, J. Nakládal, Havíř – Sýkora, Rolinek, Hlinka – Somík, Blažek, Ondřej – L. Havel, Koukal, Cetkovský – Klejna, Rákos, Haluza.
Sparta: Valent – Ptáček, Jerofejevs, Tabaček, Vojta, J. Nedvěd, Mrázek, Lukačovič, Cuník – Ton, Vaic, Dragoun – Langhammer, M. Havel, Hromas – Protivný, Švagrovský, Zelenka – Podlešák, Melichárek.
Branky a nahrávky: 4. Koma (Ondřej), 9. Sýkora (Hlinka), Somík (Richter) - 39. a 51. Ton (Melichárek). Rozhodčí: Jeřábek – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:14. Využití: 2:2. Diváci: 1470.
Sparťané si v rámci Tipsport Cupu zajeli k druhému zápasu do Chrudimi, kde se utkali s "domácími" Pardubicemi. Trenéři Holešovických nechali opět odpočívat osm opor, přednost dostalo mládí. Moeller vstoupil do utkání lépe, v sedmatřicáté minutě již dokonce vedl 3:0. Mistrovský tým se však nevzdal a Petr Ton dvěma góly ještě zdramatizoval závěr utkání. Vyrovnat se ale Spartě již nepodařilo.

Komentář

Souboj posledních mistrů přilákal do chrudimské haly pěknou návštěvu, která se od první minuty mohla bavit pohledným hokejem. Do první vážnější šance se dostal ve 3. minutě domácí forvard Daniel Rákos, ten prolétl po levé straně, ale nemířil nejpřesněji. O chvíli později ale Pardubice udeřily gólově. Na trestné lavici seděl sparťan Tomáš Protivný za hákování a výhodu přetavil v gólovou obránce Jaroslav Koma. Jeho střela z voleje po přihrávce Zdeňka Ondřeje si proklestila cestu mezi betony Michala Valenta – 1:0. Na opačné straně se Alexandr Hylák v brance HC Moeller Pardubice prvně výrazněji zapotil o dvě minuty později, když průraznou střelu Jaroslava Nedvěda od modré čáry likvidoval helmou. V 9. minutě zvýšil pardubické vedení na 2:0 Petr Sýkora. Dostal parádně nahráno od Miroslava Hlinky a z prostoru mezi kruhy se švihem nemýlil. Zaplněný chrudimský stadionek sledoval parádní podívanou, na východ Čech se vydala i skupina sparťanských fanoušků, která se také starala o přátelskou atmosféru. V 18. minutě Radovan Somík dorážel nadějnou situaci pro domácí, ale výsledkem bylo chycení puku před brankovou čárou a následné dva tresty pro Pardubice a jeden pro hráče pražského mužstva.

I druhé dějství bavilo všechny přítomné pohodovým hokejem. Na jeho počátku byli v krátkém sledu vyloučeni dva sparťané, ale Moeller výhodu nevyužil. Byť Petr Sýkora několikrát velice nebezpečně vypálil od modré lajny. Ve 30. minutě se zase nebezpečně prohnal levou stranou Tibor Melichárek, ale jeho průnik skončil střelou nad pardubickou klec. Chrudimská hala se bavila útočným hokejem obou mužstev. V závěru prostředního dějství se dočkala i dvou branek. Pohledná kombinace domácích přinesla vedení 3:0, když puk putoval od Tomáše Blažka k Martinu Richterovi, jenž vybídl ke skórování Radovana Somíka. Ten byl před bránou nekrytý. Tříbrankový náskok Východočechů netrval dlouho. Po asistenci Tibora Melichárka se přesně trefil Petr Ton – 3:1. V závěru druhé dvacetiminutovky byli ještě v tentýž čas vyloučeni domácí Tomáš Blažek a Jaroslav Koma. Sparťanská výhoda pět na tři se překulila do třetí třetiny.

I v ní Moeller odolal náporu hostujících borců. Ve 43. minutě si domácí hodně oddechli po dvou velkých šancí Michala Dragouna a Karla Hromase. Pardubická odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: důrazný průnik Miroslava Hlinky ale cestu ke změně skóre rovněž nenašel. Pražané se nevzdávali, spíše naopak. V 51. minutě využili přesilovku po stejné spolupráci jako v posledním případě. Petru Tonovi přihrával Tibor Melichárek – 3:2. Pardubice měly velkou šanci zvýšit náskok v další fázi, kdy byli postupně vyloučeni Matěj Cuník (držení), Petr Ton (zdržování hry) a František Ptáček (držení). Moeller přes místy drtivý tlak dlouhou výhodu nevyužil. V závěru ale Východočeši ubránili těsné vítězství aktivní hrou, Sparta se nedostala ani ke hře bez brankáře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest