PCE - SPA 1:2 - Bek Pavelka sestřelil Pardubice

Mountfield Cup (hraje se v Hradci Králové), pátek 4. 8. 2017
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Růžička – Cardwell, Havlík, Grebeňuk, Ščotka, Holland, M. Voženílek, Nedbal, Trejbal – Quenneville, Tomášek (A), Starý (C) – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora (A), Hlinka, Panna – Moučka, Bojko, Pipek.
Sparta: Honzík – Dvořák, Zámorský, Kalina, Pavelka, Mikliš, Švrček (C), Zeleňák - Říčka, Klimek, Reichenberg – Forman, Pech, Kumstát (A) – Uher, Smejkal, Kudrna (A) – Černoch, Rousek, Saponari.
Branky a nahrávky: 5. Poulíček (Kaut) – 23. Pavelka (Kalina), 39. Pavelka (Klimek, Kalina). Rozhodčí: Úlehla, Wágner – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Martin Růžička - Tomáš Pavelka.
Sparťané zakončili své působení na turnaji Mountfield Cup vítězstvím nad pardubickým Dynamem. Po bezbrankové první třetině využil v té druhé přesilovku obránce Tomáš Pavelka, Pardubice ovšem brzy srovnaly skóre. Těsně před přestávkou ale znovu zaúřadoval Pavelka a druhou nechytatelnou dělovkou vrátil Spartě vedení, které už udržela až do konce zápasu.

Fotogalerie

Do čtvrtého přípravného utkání nastoupili sparťané v doposud nejsilnější sestavě. Proti nim stály Pardubice, které zvládly v rámci zápasové přípravy dvakrát porazit Slovan Bratislava a jednou Jekatěrinburk. V úvodu byla lepším týmem Sparta, největší šanci si vypracoval obránce Pavelka. Jeho pokus propadl za Růžičku, ale za brankovou čáru se kotouč nedostal. Východočeši se dostali do hry v přesilovce, tlak jim vydržel i po návratu Zámorského z trestné lavice.

Gólman Honzík ale pokračoval v jistém výkonu z předchozího dne a udržel čisté konto i proti Kautovi, který se nadvakrát pokoušel dostat puk za jeho záda. V první sparťanské početní výhodě si mezi kruhy nejel znovu Pavelka, ale mířil jen doprostřed branky. Z rychlého protiútoku zahrozil také Pech, Růžička proti němu zasáhl betonem. V závěru první třetiny měli sparťané 57 sekund přesilovku pět na tři a nejblíž k prvnímu gólu měl opět Pavelka, který ani tentokrát neuspěl.

Zbytek klasické početní výhody si sparťané přenesli do druhého dějství, v jehož úvodu navíc Pardubičtí znovu faulovali. A tentokrát už Růžička kapituloval! Zámorský ještě neuspěl, Tomáš Pavelka už ano. Na modré čáře si vyměnil kotouč s Kalinou a jeho následná střela se zastavila až v síti. Vedení Spartě nevydrželo dlouho, jen něco před dvě minuty. Poté Kaut šikovně zadovkou našel Patrika Poulíčka, který srovnal skóre.

Po přesilovce Pardubic, se kterou si bránící sparťané v klidu poradili, přišel velký závar před Růžičkovou brankou, krátce nato orazítkoval tyčku jeho klece Říčka. Ani Honzík ovšem nezahálel, zkoncentrovat se musel například na přízemní střelu Havlíka, která před ním nepříjemně skočila. Nakonec odcházeli na druhou přestávku do kabin spokojenější Pražané, a to díky muži zápasu Tomáši Pavelkovi. Tomu nabídl křižně puk Klimek a mladý bek zavěsil nechytatelnou dělovku z kruhu přesně pod břevno.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měly Pardubice přesilovku, ve které zahrozily zahraniční posily Quenneville a Perret. Početní výhodu nezužitkovali ani sparťané, kteří měli ze hry více než soupeř. Zvýraznit náskok mohla osvědčená sparťanská dvojice Pech – Kumstát, druhý jmenovaný ale nabídku svého parťáka z útoku netrefil. Dobře si Pražané vedli i v defenzivě, a to především v oslabení tří proti pěti trvajícím téměř minutu.

Další příležitost ke změně skóre se naskytla v přesilovce po faulu na Pecha. Gól ale nepřišel, zato vyloučení bylo požehnaně. Po potyčce u branky Pardubic se na trestnou poroučeli hned čtyři hráči, dva na každé straně. Ke sparťanům brzy přisedl ještě Uher, a Východočeši tak hráli s výhodou jednoho muže, i ta ale zůstala nevyužitá. V samém závěru zápasu byly obě trestné lavice opět bohatě obsazeny a sparťané si těsné vedení mohli pohlídat v přesilové hře. Mountfield Cup 2017 tak zakončili s jednou výhrou a dvěma prohrami v prodloužení a na nájezdy.