24. 3. 2021 | Daniel Ryl

OLO - SPA 2:3 - Vybojované třetí vítězství!

ČF3, středa 24. 3. 2021
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Konrád – Ondrušek (A), Švrček, Vyrůbalík (C), Škůrek, Rašner, Dujsík, A. Rutar – Strapáč, Nahodil, J. Káňa – Ostřížek, Kolouch, Olesz – Klimek, J. Knotek (A), Kucsera – Burian, Navrátil, Bambula.
Sparta: Salák – Dvořák, Jurčina (A), Polášek, Košťálek, Němeček, T. Pavelka, M. Jandus – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Tomášek, Kudrna – Buchtele (A), Sukeľ, Forman – Zikmund, Žálčík, Dvořáček.
Branky a nahrávky: 29. Olesz (Kolouch, Ostřížek), 53. Olesz – 2. Forman (Buchtele), 41. Polášek (Řepík), 55. Tomášek (Forman). Rozhodčí: Jeřábek, Lacina - Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: Bude doplněno. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Stav série: 0:3.
Skvělý bojovný výkon přiblížil sparťany postupu do semifinále! Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače ve třetím čtvrtfinále na ledě Olomouce ztratili dvě vedení, přesto se v těžkém utkání nenechali zlomit. Díky gólům Miroslava Formana, Adama Poláška a Davida Tomáška nakonec vybojovali třetí vítězství v sérii, kterou mohou rozhodnout už ve čtvrtek.

V úvodu zápasu Miroslav Forman skvěle napadal rozehrávku Olomouce, načež si vyměnil kotouč s Janem Buchtelem a tváří v tvář Branislavu Konrádovi otevřel skóre. Už první minuty naznačily, že se bude pokračovat v trendu bojovného utkání, a přestože měli sparťané navrch, výraznější šance nepřicházely. Gólem neskončily ani prudké střely Rostislava Olesze či Michala Řepíka na druhé straně, rozruch způsobila jen šarvátka Matúše Sukeľa s Lukášem Nahodilem, která ukončila úvodní dějství.

Ve druhé třetině měla mírně více ze hry Olomouc. Milan Jurčina na útočné modré zlomil hůl, načež ujel do úniku Jan Káňa, kterého vychytal skvělým zákrokem betonem Alexander Salák. O dvě a půl minuty později už se před sparťanskou brankou zjevil zkušený Rostislav Olesz, jenž se střelou k pravé tyčce nemýlil. Na druhé straně zazářil pro změnu Branislav Konrád, který lapil zakončení Romana Horáka po nebezpečném přečíslení dvou na jednoho.

Bez úspěchu skončily pokusy Rostislava Olesze i Vladimíra Sobotky, po nichž se ve velké šanci objevil Vilém Burian, ale v klíčový okamžik pálil příliš vysoko. Naše mužstvo nakonec mírnou převahu domácích ustálo, ale v závěru dějství byl černou kaňkou faul Tomáše Dvořáka.

Spartu však vyloučení mrzet nemuselo, protože už po 55 vteřinách závěrečného dějství vrátil našemu mužstvu vedení ve vlastním oslabení Adam Polášek. Krátce nato měl velkou šanci z úhlu Rostislav Olesz, po němž o chvilku později zakončoval nadvakrát Lukáš Klimek, ale poprvé ho vychytal sparťanský brankář a dorážku poslal jen vedle pravé tyčky.

Nepříjemností bylo vyloučení Jana Buchteleho, které šťastnou trefou potrestal Rostislav Olesz, a přestože sparťanští trenéři sáhli po trenérské výzvě, gól platil. Sparta však bleskově odpověděla, a to díky skvělému napadání Miroslava Formana, po jehož houževnatosti pálil přesně David Tomášek. Náš tým kontroloval závěr utkání i díky Oleszově vyloučení, před kterým netrefil odkrytou branku Petr Kolouch. Když domácím nepomohla ani power play, sparťané mohli slavit třetí vítězství!

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Ze tří odehraných zápasů to dnes bylo z naší strany asi nejpovedenější. První třetina byla lehce zahřívací, druhou jsme odehráli asi nejlépe v sezoně. Bylo tam všechno, tak bych si představoval, abychom hráli pořád. Spartu jsme k ničemu nepustili a měli jsme nejen dostatek střeleckých, ale i gólových příležitostí, ale neproměnili jsme je. Problémem je, že jsme si dnes vstřelili tři vlastní góly. Byli jsme potrestáni a to mrzí. Spíše to je ale o tom, že jsme měli branky dát. Do zítřejšího zápasu kluci chtějí jít zase na sto procent. Snad k tomu přidáme i branky a méně školáckých chyb."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Zase to byl boj, jako v předešlých zápasech. Dnes možná ještě větší než v Praze. Vždy jsme dali gól, když jsme potřebovali, a v utkání jsme neprohrávali, což nás dovedlo k vítězství. Vedeme 3:0, ale víme, že nás ještě čeká urputná bitva."