KOM - SPA 4:3sn - Mladíci vybojovali Spartě jeden bod

5., neděle 25. 9. 2011
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - Erat, L. Čermák, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Holec, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Krstev, Kučný, Philipp, Husák - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, Bližňák, Ton - Y. Treille, Foster, Lapšanský - Přibyl, Žalčík, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.
Branky a nahrávky: 13. Jaroslav Svoboda (Dlouhý), 29. Hubáček (Pospíšil), 43. L. Čermák (Kempný), rozhodující sam. nájezd Pospíšil - 4. Pacovský (Broš, I. Rachůnek), 8. T. Rachůnek (Bližňák, Pacovský), 23. Přibyl (T. Rachůnek, Krstev). Rozhodčí: Minář, Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.
B r n o - Úspěšný sparťanský vstup do zápasu zajistili svými brankami mladí hráči Dominik Pacovský a Tomáš Rachůnek. Brno sice srovnalo, ale hostům vrátil dvoubrankový náskok Daniel Přibyl. Kometa však dokázala ve třetím dějství srovnat a druhý bod jí v nájezdech zajistil Tomáš Pospíšil.

Sparťané měli skvělý vstup do utkání, který byl podpořen také dvěma přesilovkami v krátkém časovém sledu. Hosté nabízenou šancí nepohrdli a Dominik Pacovský dorážkou z mezikruží poslal Pražany do vedení - 0:1. Kometa nevědla, kde jí hlava stojí. Oddechnout od tlaku si domácí mohli při vyloučení Tomáše Rachůnka, to však ale ještě nečekali, že při svém návratu z trestné lavice bude skórovat. Sparťanský útočník jel sám na Hoviho a přelstil ho bekhendovým blafákem - 0:2.

Kometa dlouho Pöpperleho v bráně neohrožovala, prosadila se prakticky až z první vážnější střely, která navíc úplně gólová nebyla. Jaroslav Svoboda si vyjel na pravý kruh, plácl do puku, který pak trochu překvapivě skončil v bráně - 1:2. Brnu se tak z ničeho nic podařilo snížit, výrazně mu to ale nepomohlo. Domácí měli problémy hlavně s rozehrávkou z obrany, která jim zbytečně komplikovala život. Sparta se tak leckdy dostávala zadarmo k puku. Ze své převahy však další branku nevytěžila.

Dobře vkročili hosté i do druhého dějství. Žižkovi se nepovedla rozehrávka a do samostatného nájezdu se tak dostal Ivan Rachůnek. Ten si ale nepočínal stejně úspěšně jako jeho mladší bratr. Forhendový blafák Hovi přečetl a puk zůstal na jeho pravém betonu. Sparťané se dočkali o chvíli později. Perfektní přihrávku zpoza brány zužitkoval v probíhající 23. minutě Daniel Přibyl. Hovi na jeho střelu nedokázal zareagovat - 1:3.

Kometa se mohla do hry dostat, když měla možnost přesilovky pět na tři. Sehrála ji však nepříliš dobře. Jedinou vážnější možností byla dorážka Hrušky, který byl sám před Pöpperlem, ale své kanonýrské vlohy nepotvrdil. Pražané tak dál v klidu kontrolovali hru a brněnští fanoušci z toho bylo pořádně rozmrzelí. Na optimističtější vlnu je posadil až Pospíšil, jenž projel s pukem do útočného pásma a předložil puk na zlatém podnose Petru Hubáčkovi, který jen nastavil hůl a kotouč dostal za Pöpperleho záda - 2:3.

Hubáčkova branka byla pro vývoj utkání stěžejní. Sparta už neměla navrch, naopak zbytek druhé třetiny patřil Kometě. Jaroslav Svoboda ani Tomáš Pospíšil však svoje střely v gól nepřetavili. V 38. minutě to byl opět brněnský útočník s číslem 27 na zádech, jenž ohrožoval Pöpperleho. Pospíšilův blafák ale sparťanský gólman výtečně zneškodnil.

V poslední dvacetiminutovce už Sparta neměla takový nástup. Naopak Kometa měla přesilovou hru a tu také využila, i když trochu šťastně. Kempný pálil od modré a jeho rána se odrazila v chumlu těl od brusle přímo před bránu k Leoši Čermákovi, který neměl problém trefit prázdnou bránu - 3:3. Nicméně třetí třetina byla vyrovnaná a oba týmy se střídaly v útočných eskapádách.

Větší šance ale měla Sparta. Ve 49. minutě jel sám na brankáře Ivan Rachůnek, ale jeho pokus našel Hovi ve své lapačce. O chvíli později se pak prodral přes Malce k zakončení Lapšanský, ovšem těsně minul levou tyč.

V prodloužení měli blíže ke druhému bodu domácí. Sparta sice začala pětiminutovku lépe, ale pak přišla přesilovka Komety a zejména šance Žižky, jehož fantasticky vychytal Pöpperle. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. Ty odstartoval úspěšně Broš, ale byl ze Sparťanů jediný. Za Kometu se naopak trefil Hubáček a druhý bod zajistil Brnu Tomáš Pospíšil, který provedl úspěšný bekhendový blafák.

Zdeněk Venera (Brno): Měli jsme velice špatný začátek. Sparta nás v první třetině výrazně přehrávala. Za stavu 0:2 málokdo věřil, že se nám podaří získat ještě nějaký bod. Myslím, že se nám podařilo od druhé třetiny stáhnout hru na tři pětky. Klíčoví hráči se dostali do tempa a hodně nám pomohly i góly Hubáčka a Čermáka. V závěru jsme měli více štěstí a za dané situace jsou dva body zlaté.

Richard Žemlička (Sparta): Věděli jsme, že naše mladé mužstvo čeká v bouřlivé brněnské kulise těžký zápas. Kometu jsme zaskočili aktivní hrou, byli jsme v první třetiny lepší a zaslouženě jsme získali náskok. Od poloviny druhé třetiny si vedla lépe Kometa, které se podařilo při přesilovce vyrovnat. Závěr byl velice vyrovnaný. Brno bylo šťastnější, neboť se domnívám, že jsme hráli dobře a měli jsme blízko k většímu bodovému zisku.