34., pátek 8. 1. 2016
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Čiliak – Kuboš, Kaberle (A), Kováčik, Malec, Trška, Stehlík - Ton, Hruška (A), Ostřížek - Špirko, Němec, Káňa - Zohorna, Čermák (C), Mrázek - Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Alois Hadamczik.
Sparta: Lukáš – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele (A) - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík (C), Pech, Kumstát (A) - Procházka, Dragoun, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, H. Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič), 59. Klimek (Hamilton). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 21500 (extraligový rekord). Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4. Nejlepší hráči zápasu: Čiliak - Buchtele.
Sparta si v rámci 34. kola připsala výhru 4:2 na ledě Komety. Rekordních 21 500 diváků sledovalo za Lužánkami parádní hokejovou bitvu, v níž šel do vedení domácí celek. Svěřenci Josefa Jandače se ovšem nevzdali a do konce druhé třetiny snížili z hole Hamiltona. V poslední dvacetiminutovce se jim navíc podařilo vyrovnat gólem Přibyla a závěrečný tlak dokázal proměnit v branku Čajkovský, který se prosadil už ve čtvrtém utkání v řadě. Čtvrtou branku přidal v závěru Klimek a Sparta si tak pod širým nebem připsala cenné tři body.

První třetina byla z obou stran opatrná, do provozní teploty se však postupem času dostávala Sparta, která byla aktivnější. Nicméně na Čiliaka nedokázal vyzrát Klimek, ani ranou z mezikruží Forman. Kometa hrozila sporadicky, dobrým střeleckým pokusem se prezentoval Vondráček, ale Lukáš byl připraven. V závěru třetiny ještě pálil navrátilec Ton, ale mířil nad.

Druhé dějství začalo přesilovkou Komety. Na trestnou usedl Švrček a za patnáct vteřin jej vyhnal z lužáneckého mrazu prudkou střelou Petr Kuboš - 1:0. Těsně za polovinou utkání bylo v Brně ještě veseleji. Mrázek našel před bránou Leoše Čermáka, který nadvakrát dotlačil puk za záda bezmocného Lukáše - 2:0. Sparta se rozhodně nechtěla vzdát a pět minut před koncem periody přišla odpověď. Švrčkovo nahození tečoval před Čiliakovou klecí Curtis Hamilton - 2:1. Od té doby byla Kometa pod tlakem, ale těsné vedení prozatím udržela.

Jenže ve třetí třetině o něj přišla. Běžela šestá minuta poslední části - Daniel Přibyl si najel zpoza brány a nikým nekrytý překonal slovenského brankáře - 2:2. Vzápětí mohl překlopit výsledek na stranu Komety Trška, ale jeho výlet před Lukáše zastavil právě muž s maskou. Už se zdálo, že by se mohlo jít do prodloužení, ale v čase 57:04 končil Hruškův trest, z pravého kruhu vystřelil Michal Čajkovský a Sparta rázem vedla 3:2. Definitivu výsledku učinil krátce před koncem Lukáš Klimek a hosté si tak v rámci Hokejových her Brno 2016 odvezli vítězství a tři body.

Rekordní návštěva 21 500 diváků přepisovala dějiny českého hokeje, fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, hokejisté předvedli parádní hokej, což všichni po utkání náležitě ocenili.

Alois Hadamczik (HC Kometa Brno): "Sparta v první třetině neproměnila šance, proto byl výsledek vyrovnány. Hráli jsme totiž docela naivně, hosté nás přebruslovali, ukazovali, že jsou silní na puku. Ve druhé třetině jsme hráli dobře, změnili taktiku a vedli 2:0. Řekl bych, že jsme odehráli slušné utkání, bohužel jsme udělali hrubou chybu na 2:2. I pak jsme měli šance, ale Sparta byla v útoku silnější. Přesto všechno to bylo výborné utkání, děkuji divákům za parádní kulisu a za nový rekord extraligy. Je to skvělý počin pro brněnský a vůbec český hokej."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Myslím si, že celý večer se povedl. Bylo to parádní vystoupení obou týmů. Padl divácký rekord, atmosféra byla krásná. Pro nás je dobré, že jsme vývoj otočili a zaslouženě vyhráli. Musím ocenit brněnské diváky, kteří výborně fandili, celé utkání pod širým nebem hodnotím naprosto skvěle. Pro nás je to o lepší, že jsme za Lužánkami vyhráli."