Junioři: VIT - SPA 3:2p - Cenný bod z Vítkovic

4., sobota 10. 9. 2022
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Kosina, Bystroň (A) - Glas, Slusarczyk, Kotásek (A), Macias, Chlán, Tobola, Pavelec, Milata, Krejsa (C), Kubík, Štiak, Přibyl.
Sparta: Liemann – Pavlák, Tůma, David, Červenka (A), Ducháč (C), Bartoň - Novák, Bareš (A), Mácha, Odehnal, O. Hrabík, Stepanchuk, Václavík, Höll, M. Vitouch, Žmola.
Branky a nahrávky: 5. Bialy (Fibigr, Kubík), 40. Štiak (Tobola, Kotásek), 65. Přibyl (Macias, Bystroň) - 34. M. Vitouch (Václavík), 47. M. Vitouch (O. Hrabík). Rozhodčí: Šudoma, Maršálek - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Sparťanští junioři završili venkovní trip duelem ve Vítkovicích, kde chtěli odčinit porážku s Třincem. Svěřenci Richarda Žemličky dvakrát dotahovali ztrátu a díky dalším dvěma gólům Michala Vitoucha dovedli utkání do prodloužení. V něm rozhodly domácí Vítkovice a náš tým podlehl svému soupeři 2:3.

Sparťané neodstartovali utkání ve Vítkovicích příliš dobře, jelikož hned v páté minutě hry se domácí hokejisté radovali z vedení. Šimon Bialy vyslal přesnou střelu od modré čáry a brankář Liemann byl na jeho střelecký pokus krátký. Náš tým dostal krátce po obdrženém gólu k dispozici početní výhodu a domácí hráči se museli bránit. Sparťané svou přesilovou hru nevyužili, a naopak v průběhu první části poté nabídli soupeři hned tři přesilovky za sebou. Ani domácí však nezářili a skóre zůstalo neměnné.

Když sparťané odstartovali druhou část, hned po třech odehraných minutách šel pykat na trestnou lavici vítkovický Štiak. Ani v tomto případě se však našim borcům herně nedařilo podle představ, jelikož vítkovičtí hokejisté byli v oslabení úspěšní. V polovině základní hrací doby se náš tým dostal do velmi dobré šance a brankáře domácích zřejmě zachránila dokonce tyčka. V dalších minutách hry se konečně sparťané dočkali. Michal Vitouch obdržel přesnou přihrávku od Václavíka a první jmenovaný se již nemýlil. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin za nerozhodného stavu, udeřili znovu domácí. Ti se prosadili pouhou vteřinu před koncem druhé části zásluhou dorážky Matěje Štiaka.

Náš tým se nevzdal a pokusil se ve třetí třetině zvrátit vývoj utkání na svou stranu. Pomoct jim měla i následná hra ve čtyřech hráčích na obou stranách a skutečně náš tým se nakopl. Útočník Michal Vitouch byl ze všech hráčů nejaktivnější a pohotově uklidil touš do vítkovické branky. V padesáté čtvrté minutě putoval na trestnou lavici domácí Milata za sekání a sparťané mohli rozhodnout. To se však nestalo a o vítězi celého utkání nakonec muselo rozhodnout až následné prodloužení.

V něm se lépe dařilo domácím, kteří hned zkraje dostali možnost zahrát si přesilovou hru po faulu Tůmy. Vítkovičtí hráči svou hru v početní převaze v gól nepřetavili, nicméně mrzet je to nemuselo, když v samotném závěru prodloužení definitivně rozhodl o výhře svého týmu Matěj Přibyl. Domácí forvard si v prostoru před brankou počínal nejlépe a svou střelou do horní části branky nedal našemu gólmanovi šanci na zákrok. Sparťané si po prohře 2:3 v prodloužení odvezli domů alespoň bod.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Opět jako minule i nyní jsme do utkání vstoupili špatně, ale naše hra se postupně zlepšovala a měli jsme převahu. Rozhodla naše žalostná koncovka a nedisciplinovanost. To musíme do příštích zápasů zlepšit."