JUN: TRI - SPA 4:3sn - Ztracené vedení za bod

31., úterý 13. 12. 2022
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Milota – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš (C), Buják, Pospíšil, Hrůzek (A) – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Pohludka, Sikora, Cedzo, Ramik, Šilar, Jobánek.
Sparta: Volevecký – Pavlák, Tůma, David, Červenka (A), Ducháč (C), Böhm, Bartoň – Vašíček, Mácha, Novák, O. Hrabík, Senčák, Fábry, Stepanchuk, Vitouch, Theimer, Hamršmíd, Žmola.
Branky a nahrávky: 31. Haas (Cedzo, Volas), 39. Pohludka (Holinka), 41. Šilar (Haas), rozh. nájezd Sikora – 19. O. Hrabík (Theimer), 31. Theimer, 35. Vašíček (Stepanchuk, Pavlák). Rozhodčí: Šutara, Rapák – Gančarčík, Veselý. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 51:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Sparťanští junioři přijeli do Třince s lehkým zpožděním a start utkání se musel posunout. Náš tým si vypracoval dvoubrankové vedení zásluhou Oty Theimera a Martina Vašíčka, ale domácí vyrovnali a v nájezdech definitivně otočili skóre na svou stranu. Sparťané padli těsně 3:4 a připsali si do tabulky jeden bod.

Sparťané přicestovali do daleké třinecké metropole se zpožděním a start utkání se musel posunout. Náš tým hrál v průběhu první třetiny dvakrát v oslabení, které však pokaždé ubránil. Když to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin za bezbrankového stavu 0:0, sparťané se ale přeci jen dočkali úvodní branky. Theimer našel přesnou přihrávkou Davida Senčáka, který usměrnil kotouč za záda domácího gólmana. Naši hokejisté odcházeli do šatny po skončení první třetiny spokojenější, když vedli 1:0.

Druhá třetina byla oproti té první na góly výrazně bohatší. Třinečtí hokejisté si nejprve vyzkoušeli klasickou početní výhodu po nedovoleném zákroku obránce Böhma, který ovšem nepotrestali a hráči s eskem na prsou nadále drželi jednobrankové vedení. Domácí mužstvo se dočkalo až přibližně v polovině řádné hrací doby, kdy vyrovnal skóre Oskar Haas. Radost domácím hokejistům vydržela pouhých 32 vteřin, jelikož krátce poté poslal Spartu do vedení Oto Theimer.

Sparťané byli na koni a netrvalo to dlouho, aby třinecký brankář musel ze své sítě lovit třetí kotouč. Martin Vašíček stál v útočném pásmu na správném místě a bez větších potíží obstaral Spartě tříbrankový náskok. Asistenci si připsali do svých statistik Bogdan Stepanchuk s obráncem Dominikem Pavlákem. Ne příliš oslnivou druhou třetinu hry ze strany třineckých Ocelářů alespoň zmírnil Šimon Pohludka, jenž na startu poslední minuty prostředního dějství snížil zpět na rozdíl jedné branky.

Třinečtí hráči hokejově pookřáli a gól do sparťanské šatny je zřejmě ještě více nakopl. Náš tým totiž inkasoval hned po třinácti odehraných vteřinách ze třetí části, když vyrovnal Tomáš Šilar. Oceláři byli rázem zpátky ve hře a mohli pomýšlet na vítězství. V sedmačtyřicáté minutě dokonce vyfasoval hned čtyřminutový trest Ondřej Hrabík, ale skóre se nepohnulo a o vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich se nejprve prosadil ve třetí sérii útočník Oskar Haas, ale hned po něm vyrovnal průběžný stav Senčák. S rozhodující trefou přispěchal Petr Sikora, který proměnil svůj nájezd ve čtvrté sérii, a jelikož následně Fábry proti třineckému brankáři neuspěl, sparťané v nájezdech neuspěli, když celkově prohráli 3:4.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Třinec byl po celou dobu utkání lepším týmem, měl lepší pohyb a více šancí. V utkání nás držel skvělým výkonem brankář a díky našim proměněným ojedinělým šancím jsme drželi dvoubrankový náskok. Pak přišly dvě zbytečné individuální chyby, po kterých soupeř vyrovnal a nechybělo mnoho, aby utkání utkání otočil ještě v základní hrací době. Vybojovaný bod patří brankáři Voleveckému, protože v poli jsme nepředvedli dobrý výkon."