JUN: SPA - VIT 1:2sn - Vyrovnanou bitvu rozhodly až nájezdy

46., sobota 4. 2. 2023
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Artsatbanov – Ducháč (C), Šindelek, David, Böhm, Marton, Pavlák – Senčák (A), Fábry, Krupička, Hrabík, Vašíček, Hrabovetskyi, Holeček, Stepanchuk, Mácha, Hamršmíd, Novák, Žmola.
Vítkovice: Irgl – Bialy, Fibigr, Kalandra, Chaloupka, Bystroň (A), Smolka – Přibyl, Milata, Zozulia, Pavelec, Kubík, Krejsa (C), Glas, Štiak, Slusarczyk, Vehovský, Kotásek (A), Tobola.
Branky a nahrávky: 56. Hrabík (Fábry, Šindelek) – 40. Slusarczyk. Rozhodčí: Glanc, Mejzlík – Hradil, Jurak. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 0:1,1:1, 1:2.
Ve formě hrající sparťané přivítali v rámci Extraligy juniorů na svém ledě druhým tým tabulky z Vítkovic. Utkání bylo velmi vyrovnané a vládli v něm především brankáři. Zápas se nám díky brance Hrabíka podařilo v závěru vyrovnat, v nájezdové loterii ale byli o něco šťastnější hosté a odváží si domů bod navíc.

Sparťané vstoupili do utkání velmi aktivně a hned od začátku zasypali hostujícího brankáře Irgla hned několika zajímavými pokusy. Velmi aktivní byl především Andrej Fábry, vítkovický gólman však předváděl velmi jistý výkon.

Po několika minutách se osmělili i hosté a hned byli velmi nebezpeční. Glas se Sturczykem několikrát nepříjemně kombinovali a druhým jmenovaný nebyl daleko od první branky zápasu, když jeho nahození před odkrytou branku naštěstí jen proskákalo brankovištěm.

V závěru třetiny jsme pak dostali výhodu přesilové hry, ta se nám ale vůbec nepovedla a nedostali jsme se k žádnému pořádnému tlaku. Do kabin se tak odcházelo smírně za bezgólového stavu.

Od začátku druhé třetiny bylo jasně vidět, že hosté podstatně zvýšili aktivitu a tempo hry. Hodně jim k tomu také pomohly přesilové hry. V té první jsme ale paradoxně mohli jít do vedení my, když na pravém křídle ujel David Senčák, jen o kousek ale bohužel minul zadní růžek vítkovické branky.

Poté už měli více ze hry hokejisté Ridery, když hodně přitvrdili a na dlouhé chvíle nepouštěli sparťany z obranného pásma. Hlib Artsatbanov v naší svatyni ale chytal velmi dobře a držel stav na nule. My jsme se zase po delší době osmělili při hře ve čtyřech a na volnějším kluzišti jsme hned několikrát slibně kombinovali.

Závěr ale patřil kvůli našemu dalšímu vyloučení soupeři a patnáct vteřin před sirénou se mu podařilo početní výhodu dokonce přetavit ve vedoucí branku, když se prosadil Jakub Slusarczyk. Před třetí třetinou nás tak čekala pořádná dřina, abychom se zápasem ještě něco udělali.

Třetí třetina byla hned od úvodu hodně otevřená a sledovali jsme jedno zajímavou akci za druhou. Ani jeden z brankářů ale nemusel řešit nic moc náročného. Na Vítkovické straně totiž Vehovský mířil pouze doprostřed branky a Irgl na straně druhé působil také velmi jistě.

Zhruba v polovině třetiny dostali sparťané příležitost v podobě další přesilové hry a vyrovnání viselo ve vzduchu! Po dlouhém tlaku se kotouč kutálel za již překonaným Irglem, jeden z vítkovických obránců ale v poslední chvíli odklidil kotouč do bezpečí.

Vytrvalá snaha ale nakonec přece jen přinesla kýžené ovoce v podobě vyrovnání. Po pěkné kombinaci se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Ondra Hrabík a propálil gólmana Ridery. V závěru základní hrací doby jsme ještě hráli přesilovou hru, hosté se ale ubránili a následovalo tak prodloužení.

Nastavený čas jsme mohli ukončit hned po pár sekundách při dohrávané přesilovce. Po ráně z pravého křídla ale bohužel puk skončil pouze na břevně Irglovy branky. Poté jsme si po vyloučení Krupičky zažili perné chvíle i my, obětavým výkonem jsme však oslabení ubránili a utkání se rozhodovalo až v samostatných nájezdech.

V těch byl jediným úspěšným exekutorem ve třetí sérii vítkovický Jakub Slusarczyk, který tak přisoudil bonusový bod navíc hostům.