JUN: SPA - TRI 2:1p - Šťastné drama s Oceláři!

45., úterý 28. 2. 2023
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Artsatbanov – Pavlák, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm – Holeček, Mácha, Novák, Hrabík, Senčák, Fábry, Stepanchuk, M. Vitouch, Höll, Theimer, Hamršmíd, Žmola
Třinec: Král – Kremnický, Andrle, Kyselý, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Zielinski – Gerych, Holinka, Šutý, Pánek, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Blaha, Kubiesa, Hlávka
Branky a nahrávky: 47. Vitouch (Stepanchuk), 64. Fábry (Hrabík, Böhm) – 46. Kubiesa (Gerych, Holinka). Rozhodčí: Barek, Červenka – Jiruška, Jurak. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Skvěle, sparťani! Junioři přivítali v těžkém domácím utkání druhý Třinec, s nímž v předchozích třech zápasech získali jen bod. Na rychlou odpověď Michala Vitoucha na vedoucí trefu hostů navázal v prodloužení Andrej Fábry, díky němuž jsme získali dva body a posunuli se na šesté místo tabulky s náskokem deseti bodů na devátý Liberec.

Už první třetina dala napovědět, že oba týmy mají o co hrát. Zatímco sparťanští junioři nadále bojují o účast v play off, Třinec se pokouší nahánět vedoucí Vítkovice.

V prvním dějství se oba týmy činily zejména v přesilovkách, leč hosté nepotrestali držení Jakuba Červenky, zatímco sparťané nedokázali využít Bartošovo hákování v závěru první třetiny.

Krátce po startu druhé části však šli hosté znovu do čtyř, ale sparťanům scházela potřebná střelba. Junioři nadále pokračovali ve své aktivitě, jenže Jakub Král působil jistě a v případě nouze podržel. Brankář Ocelářů se zaskvěl také proti samostatnému úniku jednoho ze sparťanů, proti jehož střele sklepl betony včas.

Na druhé straně se několikrát činil také náš brankář, který zasáhl proti Gerychově a Holinkově střele do horní části branky. V zajímavých šancích ze strany se ocitli Andrej Fábry s Michalem Vitouchem, leč ani jeden nemířil do černého. Gólovou radost tak nepřinesla ani druhá dvacetiminutovka.

Vstup do třetí třetině vyšel lépe Třinci, jenže sparťanský gólman byl od prvních vteřin pohotový. Třinecký Jakub Král si pro změnu hezky našel skrytou Böhmovu střelu zpoza bránícího hráče.

V šesté minutě už ale bylo veseleji, když se ke kotouči dostal Matěj Kubista a přesnou ranou otevřel skóre zápasu. Třinecká radost však trvala jen 24 vteřin, než obrana Ocelářů neuhlídala Michala Vitoucha, který povedeným pokusem vyrovnal.

Velkou šanci měl na holi Robin Gerych, jenž se prokličkoval až před Hliba Artsatbanova, a přestože neskóroval, vybojoval alespoň faul. Sparta však zvládla oslabení skvěle, Michal Vitouch dokonce při brejku orazítkoval tyčku třinecké branky! V závěru už ale ani jedno mužstvo neselhalo, tudíž dramatická bitva dospěla do prodloužení.

Oceláři napodobili vstup ze třetí části, když v nastavení převzali iniciativu a drželi kotouč na svých hokejkách. K zakončení se však nedostali, postupem času se hra vyrovnala a oba týmy se v držení kotouče střídaly.

V úvodu čtvrté minuty Ondřej Hrabík zavezl puk do pásma, načež se zbavil obránce a přesnou přihrávkou před branku našel Andreje Fábryho, jenž našim mladíkům vystřelil cenný druhý bod!