JUN: LIT - SPA 1:2 - Výhra před startem playoff

55., pátek 17. 3. 2023
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Klika – Bystřický, Dudáček, Beran, Werner, Hora – Špaček, Ščislák, Bednařík, Dej, Čech, Vopat, Slavík, Ekrt, Postl
Sparta: Vedral – Šindelek, Böhm, Bartoň, Červenka, David, Tůma, Pavlák – Stepanchuk, Fábry, Hrabovetskyi, Hrabík, Novák, Hamršmíd, Holeček, Krupička, Höll, Mácha, Žmola, Hauser
Branky a nahrávky: 59. Hora (Slavík) – 13. Höll (Fábry, Krupička), 59. Hauser (Krupička). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Junioři se rozloučili se základní částí těsným vítězstvím 2:1 na ledě Litvínova, o které rozhodla branka Petra Hausera ze závěru třetí třetiny. Svěřenci Richarda Žemličky už se však tabulkou nijak neposunuli a ze šestého místa je čeká třetí tým, o němž se rozhodne v sobotních zápasech. Ve hře jsou Karlovy Vary, Vítkovice a Třinec.

Náš tým už jel do Litvínova odčinit porážku v Karlových Varech a vítězně se naladit na čtvrtfinále, do kterého půjde z třetího místa. Svěřenci Richarda Žemličky měli od prvních vteřin navrch, leč výraznější šance nepřicházely. Až ve třinácté minutě stál na konci povedené kombinace Sebastian Höll, jenž dal našemu týmu vedení. Do konce třetiny si obě mužstva vyzkoušela přesilovku, ale defenzivy s jistými brankáři v zádech pracovaly bezchybně.

Na vydařený vstup do zápasu jsme navázali i v úvodu dějství, když jsme mohli jít do dvougólového vedení, jenže Hrabíkův únik skončil ve výstroji domácího brankáře. Tlak a herní převaha však gólové šance nenabízely, Verva odolávala a dokonce po Červenkově hákování hrála proti čtyřem. Sparťané s jistým Šimonem Vedralem v brance nepříjemnost ustála.

Ve třetím dějství se do tempa dostala i Verva, několika nebezpečnými výpady zaměstnala sparťanskou defenzivu, ale bez úspěchu. Hrabovetského spolupráce s Hrabíkem skončila v Klikově lapačce, načež musel Šimon Vedral pokrýt několik nebezpečných pokusů. Závěr zápasu nám ulehčil domácí trest za faul kolenem, a přestože jsme ho nepotrestali, po návratu domácího hráče navýšil vedení Petr Hauser. Litvínov sice do minuty vyrovnal trefou Matěje Hory, ale i kvůli vyloučení v posledních desítkách vteřin se připravil o naději na bodový zisk.