JUN: JIH - SPA 2:1 - Ani v Jihlavě jsme neuspěli

12., sobota 8. 10. 2022
Jihlava - Sparta JIH - SPA
Jihlava: Maláč – Ludvík, Chvátal, Šabatka, Číhal, Vovsík (C), Tomšík, Vandas – Bulík, Pavelec, Sojka, Jungwirth, Kravec (A), Rauš (A), Báťa, Peš, Modl, Broš, Klapica, Straka.
Sparta: Artsatbanov – David, Tůma, Ducháč (C), Böhm, Červenka (A), Horáček, Pavlák – Fábry, Odehnal, Křišťan, Mácha, Senčák, O. Hrabík, Vašíček, Hrabovetskyi, Novák, Stepanchuk, Bareš (A), Žmola.
Branky a nahrávky: 8. Straka (Vovsík), 43. Straka (Broš, Číhal) – 39. Fábry (O. Hrabík, Senčák). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Komínek, Smetková. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 129. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sparťanští junioři mají za sebou výsledkově nepovedený trip na venkovních kluzištích, když po porážce 3:5 s Kometou nestačili ani na Jihlavu. Svěřenci kouče Richarda Žemličky sice smazali jednobrankovou ztrátu zásluhou Andreje Fábryho, ale domácí hokejisté vsítili rozhodující branku ve třetí třetině. Sparťané prohráli těsně 1:2 a připsali si už třetí porážku v řadě.

Sparťané nedostartovali utkání v Jihlavě příliš dobře, když po necelých osmi odehraných minutách prohrávali. O první branku v utkání se postaral domácí útočník David Straka, který v minulosti mimo jiné oblékal dres pražské Sparty. Náš tým se přes velkou snahu neprosadil a do kabin si odnesl kromě třinácti vyslaných střel na soupeřovu branku také jednobrankové manko.

Na začátku druhé třetiny oba týmy ještě dohrávaly ve čtyřech hráčích, jelikož v průběhu dvacáté minuty putoval na trestnou lavici domácí Vovsík a sparťanský útočník Žmola. Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách žádné ovoce nepřinesla a skóre zůstalo neměnné. Sparťané hráli v průběhu prostřední části celkem tři přesilové hry, ale ani jednu z nich nevyužili. Svěřenci kouče Františka Ptáčka si však udrželi střeleckou aktivitu, kterou zužitkoval útočník Andrej Fábry. Ten rozjásal ještě před koncem druhé třetiny sparťanskou střídačku, když vyrovnal skóre utkání na 1:1.

Na startu třetí třetiny hráli jihlavští hokejisté klasickou početní výhodu, když útočník Žmola se provinil nedovoleným bráněním. Domácí Dukla se dostala do tlaku v útočném pásmu a svou početní převahu přetavila v gól. David Straka úspěšně spolupracoval s Brošem a první jmenovaný bez větších potíží následně uklidil kotouč do sítě. Pražané dostali po obdrženém gólu příležitost zahrát si klasickou přesilovou hru, kterou narozdíl od svého soupeře nevyužili. V závěru řádné hrací doby šli naši hokejisté ještě do tří, čímž se připravili o případnou možnost na vyrovnání. Suma sumárum, sparťané podlehli Jihlavě 1:2 a připsali si na své konto třetí porážku v řadě.