HKR - SPA 1:4 - Sparta jasně předčila Hradec Králové

TC2, čtvrtek 7. 8. 2008
Královští lvi Hradec Králové - Sparta HKR - SPA
Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Filip Lukáš, Wonfor, Drtina, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Lesák, Seidl - Fořt, Roubík, Suchý - Hruška, Koudelka, Kadlec - Jindřich, Moskal, Filip Martin - Volráb, Ulehla, Luštinec.
Sparta: Duba – Hanzlík, Jerofejevs, Ptáček, Cunik, Procházka, Gulaši – Netík, Broš, Kratěna – Koreis, Langhammer, Podlešák – Ton, Výborný, Ručinský – Látal, Hrdel, Hromas.
Branky a nahrávky: 51. Hruška (Kadlec, Drtina) - 15. Ručinský (Ton), 28. Netík (Broš), 31. Broš (Jerofejevs), 44. Langhammer (Výborný). Rozhodčí: Polák - Hejduk, Krivský. Vyloučení: 11:6, navíc Koudelka trest OK nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Ve druhém kole letního Tipsport Hockey Cupu hokejisté Sparty vyhráli nad domácím Hradcem Králové přesvědčivě 4:1. Po brankách Ručinského, Netíka, Broše a Jakuba Langhammera, Pražené vedli nad svým soupeřem už o čtyři branky. V závěru pak domácí stačili pouze snížit. Sparta dominovala především v přesilových hrách, z nichž vytěžila hned tři vstřelené góly.

V úvodu utkání hradečtí hokejisté dokázali držet se Spartou krok. Z tempa je ale dostávaly dvouminutové tresty. Těch ovšem hosté překvapivě třikrát za sebou nedokázali využít. V těchto momentech asi největší sparťanskou šanci spálil Ondřej Kratěna, když nedokázal přesně zamířit ve slibné pozici. Ve 14. minutě nebezpečně zahrozil před Filipem Luňákem Martin Podlešák. V tu chvíli hradecký brankář své mužstvo podržel, ale o minutu později už nestačil na střelu Martina Ručinského. Vzápětí dostali domácí hráči obrovskou šanci k vyrovnání, když jim byla nabídnuta více jak minutová přesilová hra 5 na 3. V největší šanci se ocitl Patrik Fořt, ale Tomáš Duba proti němu vytáhl skvělý zákrok.

Ve druhé třetině už Sparťané začali potvrzovat roli favorita, zejména pak po herní stránce. V krátké chvíli po sobě byli v šancích Langhammer, Ton a Ručinský. Se všemi hvězdnými jmény si Filip Luňák poradil. V čase 27:52 ale pokazil statistiku hradeckého brankáře Tomáš Netík, když využil první přesilovou hru. Zanedlouho poté Pražané zužitkovali další početní výhodu. Michal Broš lehce změnil směr střely Aleksandra Jerofejevse a bylo to 0:3. Ještě do přestávky mohl snížit Jaroslav Roubík. Našel si dobré místo pro zakončení, ale Tomáš Duba jeho úmysl přečetl.

Na začátku třetí třetiny přidali hosté čtvrtou branku. Výstavní pas přes půl hřiště poslal David Výborný na Jakuba Langhammera, který lišáckým zakončením mezi Luňákovy betony nedal hradeckému brankáři šanci. V čase 49:33 utkání opepřil střet Gulašiho a Lukáše Filipa. Sparťanský bek se do souboje opřel vší silou. Výsledkem bylo rozbité plexisklo a pauza, kterou si jeho oprava vyžádala. O pár minut později se gólového úspěchu dočkali i domácí. Střelu Kadlece Duba vyrazil jen před sebe, kde číhal Jan Hruška. Hradečtí se ke konci utkání trochu otrkali. Ve slibných šancích byli Kadlec a Koudelka, ale Duba už hradeckým fanouškům žádnou radost nedovolil. Druhý jmenovaný hradecký útočník navíc nesouhlasil s výroky rozhodčího a za nesportovní chování byl předčasně poslán do sprch.

V určitě atraktivním utkání Hradečtí drželi krok se soupeřem v první třetině utkání. Poté Sparťané dali jasně najevo, kdo je na ledě pánem a zaslouženě zvítězili 4:1.