H71 - SPA 5:3 - Sparta na body nedosáhla

ET4, pátek 23. 8. 2013
HV 71 (SWE) - Sparta HV7 - SPA
HV 71 (SWE): Gunnarsson – Stridsberg, Fälth, Johansson, Larsson, Williamsson, Pilut – Bengtsson, Brithén, Strandberg – Johnsson, W. Karlsson, Sandberg – Sterling, Krog, Gagnon – Andersson, Holzapfel, Nilsson. Trenér: Dahlén.
Sparta: Pöpperle – Piskáček, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Philipp, Hrbas, Žovinec – Pacovský, Pech, Kumstát – Buchtele, Hlinka, Ton – Rachůnek, Bahenský, Simon – Forman, Přibyl, Procházka. Trenér: Jandač.
Branky a nahrávky: 14. Stridsberg (Nilsson), 22. Karlsson (Jonsson), 25. Holzapfel (Andersson, Nilsson), 44. Pilut (Sandberg, Brithén), 59. Nilsson (Holzapfel) – 13. Buchtele (Hlinka, Sičák), 20. Hlinka (Přibyl, Pacovský), 31. Přibyl (Kumstát). Rozhodčí: Claesson, Edqvist – Haster, Rydh. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2436. Střely na branku: 21:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
J ö n k ö p i n g - Vstup do severského dvojboje se hokejistům Sparty nevydařil. Ačkoli v utkání s HV 71 dvakrát vedli, nakonec pětkrát inkasovali a k úspěchu jim nepomohly ani dvě využité přesilovky. Pražané sice soupeře výrazně přestříleli, ale poprvé v sezoně vyšli bodově naprázdno.

Sparťané, kteří do Švédska odcestovali bez nemocných hráčů Tomáše Rolinka a Petra Gřegořka, vstoupili do utkání dobře. Ve třinácté minutě se po dvouzápasové odmlce prosadil v základní hrací době útočník. Po Hlinkově přihrávce otevřel skóre zápasu v přesilové hře Jan Buchtele. Jenže prakticky vzápětí dokázal soupeř kontrovat, když na 1:1 vyrovnával Jakob Stridsberg. Hosté ale dokázali švédskému týmu ještě před přestávkou zasadit druhý úder. Vteřinu před sirénou na 2:1 zvýšil Jaroslav Hlinka.

Sparta, která v úvodní části soupeře vysoko přestřílela poměrem 18:4, však v úvodu druhé části působila náhle opařeným dojmem a domácí trestali. Po necelých pěti minutách druhé dvacetiminutovky už to bylo z pohledu Pražanů 2:3, to když se krátce po sobě trefili William Karlsson a Riley Holzapfel. I tentokrát ale měli Holešovičtí připravenu odpověď. Znovu v přesilové hře se po přihrávce Petra Kumstáta prosadil Daniel Přibyl. Minutu před koncem třetiny mohla jít Sparta do vedení, ale rána Petra Tona jen orazítkovala břevno.

A tak o osudu utkání rozhodla až závěrečná část. Sparta v ní sice nejprve přestála oslabení po vyloučení Jana Švrčka, jenže krátce po jeho návratu se zásluhou Lawrence Piluta domácí přece jen radovali z vedení. Sparta pak měla několik dobrých příležitostí na vyrovnání, další nedisciplinovanost jí však stála zápas. Tři minuty před koncem byl za podražení vyloučen Radek Philipp a v poslední přesilové hře zápasu upravil na konečných 3:5 Marcus Nilsson. Spartě tak odveta za loňskou porážku 2:7 nevyšla.