DJU - SPA 4:2 - Tjärnqvist zařídil Djurgårdenu tři body

ET2, sobota 13. 8. 2011
Djurgården - Sparta DJU - SPA
Djurgården: Wesslau - Klubertanz, Tjärnqvist D., Holmqvist, Boumedienne, Lassen, Printz, Åberg, Holm - Nilson, Ottosson, Tjärnqvist M. - Cehlin, Norman, Carlsson - Brodin, Almtorp, Ölvestad - Kempe, Eklund, Eriksson.
Sparta: Falter - Sersen, Krstev, Hanzlík, Milam, Veselý, Philipp, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, Rachůnek I. - Ton, Bližňák, Tenkrát - Treille Y., Foster, Treille S. - Přibyl, Luňák, Lapšanský.
Branky a nahrávky: 6. Tjärnqvist M. (Nilson, Holmqvist), 21. Carlsson (Boumedienne, Holmqvist), 30. Tjärnqvist M., 47. Tjärnqvist M. (Klubertanz, Ottosson) - 32. Broš (Rachůnek I., Sersen), 59. Foster (Treille Y., Kasík). Rozhodčí: Lärking, Johansson. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. Diváci: 1248. Střely na branku: 21:28.
Stockholm - Nezastavitelný Mathias Tjärnqvist, který si v utkání připsal hattrick, a příliš mnoho vyloučení. To byly hlavní příčiny druhé sparťanské prohry v European Trophy. Dva zásahy Holešovických zařídili Michal Broš a Alex Foster.

Sparta nevstoupila do zápasu s Djurgårdenem, který o dva dny dříve porazil rivala ze Slavie 5:2, ideálně. Po pěti minutách první třetiny překonal Faltera poprvé Mathias Tjärnqvist po přihrávce Marcuse Nilsona. Spartu nakoplo až dobře ubráněné oslabení při vyloučení Jana Veselého a po jeho návratu na led začala ohrožovat gólmana domácích Wesslaua.

Největším problémem Holešovických v utkání byla nedisciplinovanost. Té využil v úvodu druhé části Mattian Carlsson, který tečoval puk za záda Faltera při vyloučení Jánského. A když se znovu prosadil individuálním průnikem Mathias Tjärnqvist, nevypadalo to se Spartou dobře. Na jeho druhou branku v zápase dokázal ale rychle odpovědět Michal Broš, jediný sparťanský střelec ze souboje s HV71.

Snaha snížit na rozdíl jediné branky však byla dále mařena vyloučeními. V době, kdy si Troy Milam odpykával trest za hrubost, zkompletoval svůj hattrick Mathias Tjärnqvist, který tečoval střelu Kyla Klubertanze. Přesilovkového gólu se nakonec dočkala i Sparta, v 59. minutě se trefil Alex Foster. Více už toho ale hosté nestihli a prohráli i druhý zápas v European Trophy. O reparát se pokusí v neděli na ledě týmu Luleå HF.