CEB - SPA 2:0 - Sparťané na Hrachovinu nevyzráli

25., neděle 21. 11. 2021
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Hrachovina – Piskáček (A), Šenkeřík, Bindulis, Percy, Štich, M. Jandus, Vráblík – Beránek, Novotný, Karabáček – Abdul, Hanzl, Vondrka – Ondráček, Pech (A), Gulaš (C) – Holec, Voženílek, Valský.
Sparta: Salák – Matuškin, Pogorišnyj, Mikliš, Moravčík, Polášek (A), Pavelka, Jeřábek – Thorell, Horák, Doležal – Kaše, Sobotka (A), Řepík (C) – Strnad, Vitouch, Dvořáček – Konečný, T. Jandus, Slavíček.
Branky a nahrávky: 24. Šenkeřík (Pech, Abdul), 47. Karabáček (M. Jandus, Hrachovina). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 086. Střely na branku: 16:35. Průběh utkání: 2:0. Nejlepší hráči utkání: Dominik Hrachovina - Vladimír Sobotka.
Sparťané v duelu s českobudějovickým Motorem chtěli odčinit předchozí porážku, ale v průběhu utkání nabrali dvoubrankové manko, které už ve zbývajících minutách hry nedohnali. Náš tým se i přes výraznou střeleckou převahu na jihu Čech neprosadil a prohrál po velké bitvě 0:2.

Domácí hokejisté měli v úvodních minutách prvního dějství územní převahu, kterou však gólem nevyužili. Ve velké šanci se ocitl českobudějovický útočník Ondráček, po jehož střele musel zasahovat brankář Alexander Salák. Sparťané srovnali hru v dalších minutách a připravili si své první gólové šance. Dobrou příležitost na otevření skóre měl na hokejce útočník Kaše, ale brankář Hrachovina si na střelu sparťanského útočníka z levé strany počkal a ukryl kotouč ve výstroji.

Motor si v následujícím průběhu první třetiny připravil svou největší šanci v první třetině. Obránce Jandus intuitivně poslal střílenou přihrávku Valskému, který však kotouč u pravé tyčky netrefil ideálně a Salák v čele se sparťanskou obranou si mohl oddechnout. Vzápětí měl ještě jednu šanci hostující útočník Sobotka, jenž prudkou ranou z mezikruží trefil pouze připraveného Hrachovinu. A když se ani jeden z týmů neprosadil ve hře čtyři na čtyři, hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Oba týmy dohrávaly na startu druhé třetiny hru čtyři na čtyři, ve které však gól nepadl. Domácí hráči měli v dalších minutách hry k dispozici dvě klasické přesilové hry. V té první domácí útočník Pech nabil Petru Šenkeříkovi, který i za pomoci hokejky Dvořáčka překonal brankáře Saláka poprvé v utkání. Budějovičtí hokejisté byli při chuti a v krátkém sledu mohli přidat druhý gól. Obránce Bindulis obdržel přihrávku do dobré pozice, ale svou následnou střelou mířil mimo branku.

V další přesilové hře domácích se Motor k výraznějšímu ohrožení sparťanské branky už nedostal a Pražané udrželi naději bodový zisk. V dalších minutách náš tým dostal k dispozici početní výhodu a domácí obrana v čele s brankářem Hrachovinou byla pozorná. Sparťané se sice v přesilové hře neprosadili, ale početní výhoda je herně nakopla. Moravčíkova následná bomba při rovnovážném počtu na ledě našla jen Hrachovinu, a proto domácí hráči vedli po čtyřiceti minutách 1:0.

Oba celky si stejně jako na startu druhé třetiny i v té třetí vyzkoušely hru čtyři na čtyři. V úvodních minutách třetí části si sparťané připravili hned dvě velké šance. Řepíkova střela z křídla našla připravenou vyrážečku domácího brankáře a následná Sobotkova střela z nebezpečného prostoru před brankou zaplula pouze do náruče brankáře Hrachoviny. Náš tým stupňoval svůj tlak i nadále a svou velkou šanci měl na hokejce kapitán Řepík. Zkušený útočník však trefil svou dorážkou na brankovišti pouze domácího gólmana.

Českobudějovičtí hráči si počkali na své další gólové šance a v sedmačtyřicáté minutě šli do dvoubrankového vedení. Václav Karabáček ujel sparťanské obraně podél mantinelu a následně svou střelou na vzdálenější tyčku překonal brankáře Saláka podruhé v utkání. Ve zbylém průběhu duelu sparťané tlačili do plných, ale Hrachovina zůstal neprůstřelný až do závěrečné sirény. Náš tým padl po velké bitvě na jihu Čech 0:2.

Jaroslav Modrý (Motor České Budějovice): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale soupeř hrál výborně. Podržel nás gólman Hrachovina, který předvedl zatím svůj nejlepší výkon v našem dresu. Utkání rozhodl náš gól v přesilovce. Ve třetí třetině jsme poctivým a bojovným výkonem našli cestu, jak utkání vyhrát."

Jaroslav Hlinka (HC Sparta Praha): "Nechytili jsme začátek utkání, prohrávali jsme a v naší situaci je těžké dotahovat vedení soupeře. Kluci bojovali, z tohoto pohledu jim nemůžeme nic vytknout. Je ale pravdou, že nám trochu chyběla sehranost. Celý zápas jsme tahali za kratší konec a bohužel jsme ho nezvládli."