52., neděle 12. 3. 2000
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Trvaj (34. Prusek) - Galvas, Jurečka, Maškarinec, Ptáček B., Seman, Výtisk, Zátopek, Zetek - Bacho, Hubáček, Irgl, Kaděra, Krayzel, Mikšan, Moravec, Padělek, Pavliš, Polášek, Streit, Tomášek.
Sparta: Bříza - Benýšek, Holý, Kučera, Ptáček F., Rebolj, Sýkora M., Šrek - Broš, Chabada, Eiselt, Hlinka, Kašpařík, Kratěna, Martinec, Novák, Vůjtek, Výborný, Zelenka, Žemlička.
Branky a nahrávky: 15. Zetek (Moravec David) - 10. Martinec (Vůjtek, Kučera), 20. Hlinka (Zelenka, Ptáček), 24. Sýkora (Vůjtek, Kučera), 26. Chabada (Broš, Benýšek), 34. Kratěna (Broš, Benýšek), 46. Kratěna (Chabada, Holý), 46. Eiselt (Kašpařík). Rozhodčí: Svoboda - Barvíř, Blumel. Vyloučení: 3:3. Diváci: 4456.
HC Sparta Praha

Poslední utkání dlouhodobé části svedlo k bezstarostnému hokeji první a poslední tým tabulky. Sparta nastoupila v téměř plném složení, domácí použili čtyři kompletní pětky.

Do vedení šla Sparta po deseti minutách hry, kdy Martinec využil nahrávky Vůjtka. Šance Kratěny ke gólu nevedla, naopak Zetek střelou od modré mezi Břízovy chrániče vyrovnal. Sparťané však nadále s chutí útočili. Vůjkovu ránu zastavil lapačkou Prusek, stejně jako dva samostatné nájezdy Zelenky. Půl minuty před koncem se Pražané přece radovali z gólu Hlinky.

Rozhodnutí zápasu přišlo v úvodu další části. Nejdříve Broš našel zpoza branky výhodně postaveného Sýkoru a ten se nemýlil. Na 1:4 zvýšil Chabada. To probíhala 26. minuta a do branky se stěhoval Trvaj. Jeho neprůstřelnost trvala jen osm minut, po kterých jej překonal Kratěna.

Třetí třetina přinesla další útočnou aktivitu Sparty a jisté zákroky celkem nezaměstnaného Břízy. Hosté Kratěnou a Eiseltem stanovili závěrečné skóre na 1:7. Pražská Sparta s jedenáctibodovým náskokem vyhrála základní část extraligy a v Ostravě si před play-off naladila důležitou střeleckou formu, kterou může začít zúročovat od čtvrtka, kdy vstoupí do vyřazovacích bojů v prvním utkání proti Pardubicím.