27., neděle 5. 12. 1999
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Hudáček - Hamrlík M., Luža, Malena, Marušák, Mojžíš, Žižka - Ambruz, Balaštík, Čajánek, Korhoň, Kotásek, Leška, Navrátil, Okál, Tomek, Vala, Veselý, Štraub.
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Rebojl, Sýkora - Broš, Chabada, Eiselt, Hlinka, Kratěna, Martinec P., Novák, Vůjtek, Výborný, Žemlička.
Branky a nahrávky: 13. Broš, 38. Kratěna (Kučera, Martinec). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Rouspetr. Vyloučení: 7:8, navíc Benýšek (SPA) 5 min. + DKU. Diváci: 7686.
HC Sparta Praha

Komentář

Utkání doma dosud neporaženého Zlína se Spartou, která má z posledních tří extraligových utkání stoprocentní bodový zisk, přinesl rychlý kombinační hokej. Pražané se museli znovu obejít bez zraněného Zelenky.

Úvod utkání před zaplněným hledištěm patřil jednoznačně domácímu mužstvu, které se dostalo do několika gólových příležitostí. Sparta na druhé straně téměř nevystřelila, její útoky obvykle končili na pevné zlínské obraně. První vážnou šanci měl až v 10. minutě Vůjtek. Tři minuty poté vypíchl Broš na útočné modré puk nepozornému Žižkovi a tváří v tvář Hudáčkovi nezaváhal. Střela mezi nohy znamenala překvapivé vedení 0:1. Berani byli i nadále aktivnější, ale jejich šance likvidoval Bříza v brance hostí.

V polovině zápasu se dopustil Benýšek faulu, za který mu rozhodčí udělil 2 + 5 + do konce utkání. Ševci tak měli před sebou sedmiminutovou přesilovku. Nevytěžili z ní nic, naopak v jejím závěru vystrčila růžky Sparta. Kratěna nejdříve neproměnil brejk, ale chuť si spravil za okamžik. Na modré plácnul do kotouče a Hudáček se k pravé tyči natahoval marně - 0:2.

Zlínští byli nadále aktivnějším mužstvem, svého soupeře jednoznačně přestříleli a dlouhé minuty jej nepouštěli z obranného pásma. Šance Tomka a dalších však zneškodnil neprůstřelný Bříza. Hostím stačilo vyhazování puků, zakončování Beranů přerůstalo v křeč. V posledních minutách si již Sparta pohlídala důležité vítězství, které patří k nejcennějším v této sezóně. Díky debaklu Plzně ve Varech zažívá Sparta premiéru na prvním místě extraligové tabulky.

Ohlasy trenérů

František Výborný, Sparta: Je to velice cenné vítězství. Věděli jsme, že Zlín už doma velice dlouho neprohrál. Připravili jsme se na to a stanovená taktika nám vyšla na sto procent. Když jsme přečkali sedmiminutové oslabení, věřil jsem, že už vyhrajeme. Poslední třetinu už mužstvo jen hlídalo výsledek a kontrolovalo hru. Vyhráli jsme tentokrát zaslouženě.

Stanislav Přikryl, Zlín: Nezačali jsme dobře, na hráčích byla patrná nervozita, které se nezbavili za celý zápas. Rozdíl byl v tom, že Sparta dokázala potrestat naše chyby, my naopak ne. Hosté hráli v pohodě, měli výborného Břízu v bráně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu