15. 4. 2023 HC Sparta

Výsledky 2. dne Memoriálu Jana Marka

Prestižní Memoriál Jana Marka má za sebou druhý hrací den, po kterém zůstává v Holešovicích stoprocentní jediný celek - slovenská Nitra. První výhry se dočkali také sparťané, ale na rozdíl od svých slovenských vrstevníků jsou ze hry o celkový triumf. Celý průběh finálového dne můžete sledovat v přímých přenosech na webu Onlajny.com.

Slovenská Nitra má našlápnuto za celkovým triumfem, když v sobotu zdolala Slavii jednoznačně 7:1 a po odpolední výhře 5:2 nad sparťany zůstává jediná stoprocentní! Výhru si může zajistit už v ranním utkání, pokud porazí Mannheim za plný počet bodů.

Němce drží ve hře výhra nad Lions, zatímco na celkový triumf mohou pomýšlet se třemi výhrami také slávisté, které udržel ve hře právě triumf nad Jungadlerem.

Jungadler Mannheim - Slovakia Lions 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Griva, 50. Khaydarov (Herzog), 51. Khaydarov (Gense), 54. Herzog (Khaydarov) – 28. Šušoliak (Juřík)

Slovenský výběr držel s Němci krok, jenže ve třetí části doplatil na nedisciplinovanost a zejména kvůli dvougólovému Khaydarovovi nakonec musel skousnout porážku.

HK Nitra - HC Slavia Praha 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Melichar (Krchňavý), 18. Krchňavý (Melichar), 20. Kodhaj, 24. Ildža (Pavlík), 35. Ildža (Valent, Krchňavý), 40. Král (Stareček), 49. Stareček (Biliaiev, Mlynek) – 10. Hasman (Kříženecký)

Skvělý pátek zůstal pro slávisty minulostí, protože ve velké formě hrající Nitra je v sobotu dopoledne přejela 7:1 a výrazně nakročila za postupem. Vyhrocené utkání ještě opepřily závěrečné bitky, které však na výsledku nic nezměnily.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:3sn (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Hlinka (Daníček, Hrubý), 45. Žemlička, 53. Cichoň (Hrubý), rozh. náj. Žemlička – 4. Řehoř (Hořejší), 27. Beran (Fábera), 59. Sabionok (Buzek, Mazanec)

Mladí sparťané se na domácím turnaji zatím trápí, ale proti Plzni předvedli parádní obrat, když zkraje druhé a třetí třetiny smazali dvougólové manko. V závěru třetiny však vyrovnali hosté a první sparťanské vítězství vystřelil v nájezdech Richard Žemlička.

HC Slavia Praha - Jungadler Mannheim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Němeček (Šámal), 30. Němeček (Šámal), 53. Skálský – 54. Griva (Khaydarov)

Mannheim se po skalpu Lions mohl přiblížit triumfu na turnaji, jenže slávisté byli proti a zaslouženou výhrou i díky dvougólovému Němečkovi závěrečný den turnaje zamotali.

HC Sparta Praha - HK Nitra 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Odehnal (Daníček), 56. Byakov (Mack) – 4. Král (Valent, Sobotka), 28. Kodhaj (Mlynek), 32. Ács (Krchňavý), 37. Liko (Sobotka), 39. Mikuš (Ács)

Čtyři góly během jedenácti minut prostřední části vzali sparťanům naději na solidní výsledek, zatímco Nitra udržela po třech zápasech stoprocentní bilanci a po skvělém týmovém výkonu nakročila za zlatem.

Slovakia Lions - HC Škoda Plzeň 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Berčík (Pavlák) – 18. Řehoř, 22. Sabiniok, 30. Hofrajtr, 37. Hofrajtr (Sabiniok), 40. Sabiniok (Hofrajtr), 46. Pavlák, 60. Pittr (Malý)

Skvělou druhou třetinu předvedl také Plzeňští, když tři z jejich čtyř gólů obstarala dvojice Hofrajtr - Sabiniok, čímž prodloužili čekání Lions na první turnajový triumf.

ZBÝVAJÍCÍ PROGRAM MEMORIÁLU JANA MARKA 2023:

NEDĚLE 16. DUBNA
8:30 - Mannheim - Nitra (SH Fortuna)
8:30 - Sparta - Slovakia Lions (Malá hala)
13:30 - Slovakia Lions - Slavia (SH Fortuna)
13:30 - Plzeň - Nitra (Malá hala)
15:45 - závěrečný ceremoniál

Všechna utkání můžete sledovat v textových přenosech, případně jako změny stavu na webu Onlajny.com.