14. 4. 2006 Tomáš Kubánek

Vydrželi jsme jen dvě třetiny, smutní Graňák

Slávistický obránce Dominik Graňák zatím vede hodnocení plus/minus svého týmu. Také v prvním utkání v T-Mobile Areně přidal kladný bod do této statistiky, navíc se asistencí podílel na jediném gólu bíločervených. Díky němu slávisté dlouho drželi naději na získaní druhého finálového vítězství. Nakonec však výhru urvala Sparta.
"V těch třech zápasech jsme vždycky měli padesát minut převahu my, Sparta jen ten zbytek, ale 2:1 na zápasy vyhrávají oni," říká smutně Graňák. "Tak to ale bohužel je, Sparta toho na konci utkání prostě umí využít."

Slavia stejně jako v prvních domácích utkáních i na Spartě začala aktivní hrou a dokázala jít do vedení jako první. "My jdeme do zápasu vždycky stejně. Dneska nám to vydrželo dvě třetiny, měli jsme víc šancí, ale ty góly jsme bohužel nedali. Petr Bříza chytá super. Něco bychom tam ale přece jen měli dát, abychom se na konci zápasu o výsledek nemuseli strachovat."

Právě v tom bude zřejmě hlavní kámen úrazu prozatimního neúspěchu slávistů ve finálové sérii. "Nevím, proč ke konci přestaneme hrát, i když jsme si před zápasem říkali, že se nám to nesmí stát. Musíme se z toho poučit."

Přes 14 000 diváků rozpoutalo v některých chvílích střetnutí opravdové peklo, které nejvíc sílilo v období vyrovnání domácích. K tribunám často ani nedorazil hvizd píšťalky rozhodčích. "Já osobně jsem slyšel dobře. Nevím, jak ostatní kluci, ale myslím, že s tím problém nebyl."

Holešovičtí jsou sice před svým rivalem o krok vpředu, ale slávisté zbraně rozhodně neskládají. "Sparta je na tom teď sice lépe, ale ještě musí vyhrát dva zápasy. Dokud není v konečném výsledku série čtyřka, tak se hraje stále dál. Věřím ale, že máme silný tým a že nakonec sérii otočíme a vyhrajeme," nevzdává se slávistický obránce.