3. 11. 2017 HC Sparta

Výborný: Cítím zlepšení, snad to bude vidět

Obnovená premiéra na sparťanské lavičce ho čeká dnes v Brně. Kouč FRANTIŠEK VÝBORNÝ cestuje ke svému prvnímu duelu po návratu do Sparty na led úřadujících šampionů z Komety. „Nějaká nervozita tam určitě bude, bez toho to nejde,“ usmívá se nejúspěšnější trenér historie klubu. Vážným hlasem už však dodává, že cílem je přivézt z Brna extraligové body.

Sparta se chystá po týdenní zápasové pauze na utkání v Brně. Bude to první duel pro obránce Zbyňka Michálka a také premiérový mač kouče Františka Výborného po návratu do Sparty. „Pořád se s týmem navzájem sžíváme, někteří kluci mě jako trenéra neznají, já zase poznávám je, takže si zvykáme. Ale pracujeme společně na tom, aby Sparta předváděla lepší výkony a měla lepší výsledky. To je společný cíl,“ říká trenér trojnásobných extraligových mistrů. „Za těch několik dní vidím posun, nejde samozřejmě lusknout prsty a všechno bude dobré, ale cítím, že situace se zlepšuje. Takže pevně věřím, že to bude vidět v pátek na brněnském ledě,“ dodává zkušený stratég.

Brněnští hráči za sebou mají na rozdíl od sparťanů během posledních sedmi dní extraligový duel na chomutovském ledě a také utkání osmifinále Ligy mistrů proti švýcarskému Zugu, který doma porazili 4:3. „Zápasová zátěž vám dá nejvíc, to je jasné. Ale nám přišla vhod zápasová pauza, protože byl prostor na seznámení s týmem a na určitou změnu v tréninku. Doufejme, že nám nebude chybět zápasová praxe a od začátku zápasy v Brně budeme šlapat podle plánu,“ tvrdí Výborný. „Teď nás čekají dva zápasy, v nichž chceme urvat nějaké body. Pak následuje reprezentační pauza, kde bude další prostor na práci s týmem. Potom už musíme chytnout zápasový rytmus a sbírat body jak na běžícím páse,“ má jasno navrátilec na sparťanskou lavičku.

Proti sparťanům se v pátek postaví obhájce titulu. Kometa Brno je aktuálně třetí pozici extraligové tabulky a z posledních šesti zápasů v tuzemské soutěži pětkrát prohrála. „Kometa je kvalitní soupeř, ale to jsou ostatní týmy taky, extraliga je vyrovnaná a my nemáme na výběr. Musíme se soustředit na sebe a začít co nejdřív vyhrávat,“ říká Výborný po téměř týdenní práci s novými svěřenci. „Je vidět, že někteří kluci mají pořád trochu zatuhlou hlavu. Ale už jsou občas vidět i úsměvy a většina se začíná trochu probouzet. První věc, kterou musí ti fanoušci vidět je, že tam lezeme šedesát minut po hubě a žereme led. Od toho se to odrazí.“

A jak se František Výborný těší na svou obnovenou premiéru na lavičce klubu, s nímž jako kouč slavil třikrát titul, a je tudíž nejúspěšnějším koučem jeho historie? „Nějaká nervozita tam určitě bude, bez toho to nejde,“ usmívá se. „V klidu být nemůžu, vždycky do toho jdu s maximálním nasazením, takže se na střídačce rychle dostanu do varu. Navíc nás čeká klasicky bouřlivé prostředí, lidi budou hnát Kometu dopředu, zvláště proti Spartě to tak bývá, to je jasné. Každopádně se jich nebojíme, jedeme do Brna odvézt nějaké body.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým

Pořiďte si permanentku na novou sezonu