5. 12. 2022 Daniel Ryl

V dohrávce zavítáme na led Liberce

Mikuláš už hodným dětem rozdal nadílky, zlobivé si odnesl a sparťané chtějí v předehrávce na ledě Liberce odjíždět s nadílkou! V úterý 6. prosince od 18:00 hodin se pod Ještědem pokusíme prodloužit sérii šesti výher, kterou jsme naposledy doplnili v nedělním utkání v Brně.

Napodobíme na povedený konec předešlé sezony?

Naše mužstvo odjede do Liberce v dobrém rozpoložení, protože po nedělním triumfu v Brně drží sérii šesti tříbodových výher za sebou. Není to však tak dávno, kdy jsme předvedli ještě lepší jízdu. V předešlé sezoně jsme vyhráli za tři body posledních sedm zápasů základní části a v základní hrací době jsme uspěli i v prvních třech čtvrtfinále proti Bílým Tygrům.

"Sebevědomí nám roste. Máme šest výher za sebou, což je povzbuzení. Budeme ale pracovat dál, nesmíme se nechat ukonejšit a polevit. Musíme do dalších zápasů jít ještě ve vyšší intenzitě," varuje před pohodou útočník Ostap Safin, jenž si proti Kometě připsal gól a jednu asistenci.

Trápení v přesilovkách, týmu vládne bek

Bílí Tygři bodovali už třikrát za sebou se sedmi body na kontě, přestože v posledních pěti zápasech dali pouze jednou alespoň tři góly. I tak ale vítězstvím na ledě Pardubic ukončili vítěznou sérii Východočechů a pohybují se ve středu tabulky. Za to vděčí i překvapivému tahounovi. Uvis Janis Balinskis je s osmnácti body (7+11) nejen neproduktivnějším bekem, ale zároveň nejvíce bodujícím hráčem celého týmu.

Co však Liberec trápí nejvíce, to jsou přesilovky. Úspěšnost 15,84 % je nejhorší z celé soutěže a 79,57% úspěch na oslabení patří také do spodní poloviny extraligy. "Poslední zápasy jsme se zvedli a naše hra měl svou tvář. Proti Vítkovicím jsme neodehráli špatný zápas, jenže jsme si nepomohli přesilovkami," litoval po porážce s lídrem liberecký kapitán Michal Bulíř.

Na konci listopadu za tři body!

Ač jsme se s Bílými Tygry potkali poprvé až na konci listopadu, na začátku ledna nás čeká už třetí vzájemný duel. V tom prvním v Praze dlouho góly nepadaly, ale zásahy Davida Němečka s Michalem Řepíkem nás poslaly do vedení. Ačkoliv hosté v závěru prostřední části snížili, gól Davida Tomáška dvě minuty před koncem korunoval zaslouženou výhru 3:1.

V den zápasu...

V úterý 6. prosince uplyne sedm let od výročního utkání proti Mladé Boleslavi, ve kterém sparťané ve speciálních dresech oslavili 112 let klubu! Náročné utkání obratů, v němž náš tým dvakrát vedl, než hosté otočili, ale bleskové vyrovnání a vítězný gól Petra Kumstáta rozhodly o triumfu 4:3.

Věděli jste, že...

Utkání nabídne souboj expertů na buly! Z hráčů, kteří za sebou mají alespoň čtyři stovky vhazování, je na tom nejlépe liberecký Tomáš Filippi (62,81 %). Nad hranici šedesáti procent se dostal také náš tahoun Roman Horák, jenž je v tabulce druhý.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší