7. 4. 2022 Daniel Ryl

Tomášek: Líbila se mi naše víra a trpělivost

Na třetím semifinálovém triumfu nad Motorem se útočník David Tomášek podílel jednou asistencí, a to tou nejdůležitější, když přihrál na vítězný gól Filipa Chlapíka. "Hráli jsme dobrý hokej a Motor tlačili. Líbila se mi naše trpělivost a víra ve vítězství," dodával nadšeně po vybojovaném vítězství 3:2 po prodloužení.

Faul Milana Gulaše asi celé utkání rozhodl, že ano?
Určitě rozhodl a otočil zápas. Byl jsem v blbé pozici a dostal ji přímo na čelist. Vím, že to byl Guli, ale proč to udělal, to je otázka na něj. Je to jeho blbost, nám tím pomohl.

Cítil jsi z týmu sílu a klid, i když jsme prohrávali o dva góly?
My jsme hráli dobrý hokej, strašně jsme Motor tlačili a zasloužili jsme si vyhrát. Líbila se mi naše trpělivost a víra ve vítězství. Nakonec jsme to dotáhli, což je super.

Koncovka nás ale nezvykla trápila, čím to?
Měli trošku více štěstí. Brankáři jim trošku lépe zachytal, zatímco my byli v některých momentech více zbrklí a takové štěstí neměli. Věřili jsme si, že góly dáme a nakonec jsme dali tři.

Bylo sebevědomí cítit celé utkání?
Jo, i v prodloužení jsme si věřili. Měli jsme spoustu šancí, předvedli jsme spoustu hezkých šancí, takže jsme věřili, že zápas zlomíme.