19. 2. 2023 Daniel Ryl

Tomášek: Dobrá příprava na play off

Útočník David Tomášek vytvořil v Liberci gólovou situaci pro Miroslava Formana, ale jinak vyšel se svými parťáky naprázdno a porážkou 1:2 skončila naše bodová série. "Byl to dobrý zápas, jen jsme nevyužili šance. Nejsme rozhodně spokojeni, mohli jsme udělat některé věci lépe, ale máme hlavy nahoře," zůstává pozitivní nejlepší sparťan zápasu.

Začátek zápasu byl asi hodně divoký, že ano?
Oni na nás nastoupili a my trošku koukali kolem sebe. Bylo důležité, že jsme jejich tlak ustáli a třetinu skončili 1:1. Bylo jasné, že se trošku zatáhnout, protože se trošku vycákali. Odehráli jsme kvalitní zápas, kterému chyběly jen branky. Možností bylo dost.

Udržel nás v zápase zejména skvělý Kuba Kovář?
Měli jsme na začátek lépe připravit, protože bylo jasné, že na nás nastoupí. Kuba nás podržel a je jasné, že v play off to bez gólmana nepůjde.

Mrzí porážka o to víc, že přišla po dvou totožných chybách?
První gól jsem popravdě ani neviděl. U druhého jsme si nepohlídali okolí branky, což je varovný prst pro play off. Moc chyb jsme nedělali a je dobré, že jsme i prohráli a nějaké udělali, protože se můžeme ponaučit. Odjíždíme s hlavama nahoře.

Bylo klíčové, že jsme tentokrát nevyužili ani jednu přesilovku?
Ve druhé třetině jsme měli šancí dost a měli jsme rozhodnout. Byli jsme dost blízko. V některých zápasech jsme v přesilovkách dokázali otočit zápas a vstřelit gól, tentokrát jsme trefili nějakou tyčku nebo soupeře. Ale lepší teď, než v play off. Člověk už pak zkoušel různé varianty, ale měli jsme dobré příležitosti. Musím pochválit i naše kluky na oslabení, protože už druhý zápas jsme hráli ve třech proti pět, což je hrozně těžký. Oslabení jsme zvládli, což je taky strašně důležité.

I nadále jsme ve hře o druhé místo, je to hlavní cíl?
Vždycky je dobré mít nějaký cíl a za něčím jít, abychom jen nehráli o udržení čtyřky. Snažíme se za druhým místem jít, ale ztráta na Vítkovice, kterou stahujeme, byla na před nedávnem obrovská, takže to tlačíme s vypětím sil. Více to ale bereme jako přípravu na play off.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší

​Speciální zápas! Sparta vyzve zámořský tým

Gross: Nechci žádnou one man show, jsme tým