12. 10. 2023 Daniel Ryl

Těžká severská šichta, jedeme do Litvínova

Extraligový mejdan pokračuje na severu Čech, kde nás v pátek 13. října od 17:30 hodin čeká další utkání proti rozjetému Litvínovu. Severočeši začali sezonu skvěle, mají za sebou už osm výher v řadě, tudíž nás na - zřejmě vyprodaném - stadionu čeká velmi těžké utkání. Jeho průběh můžete sledovat v přímém přenosu O2TV sport, Radiožurnálu sport i na webu Onlajny.com.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme fanoušky, kteří se nás chystají podpořit v Litvínově, aby si předem vytiskli papírové vstupenky! V Litvínově nefungují čtečky vstupenek, proto NEBUDE MOŽNÉ se prokázat vstupenkou v mobilním telefonu, případně jiném zařízení.

Týden Sparty: junioři proti Kanadě, chvála pro Najmana

Zajímavý týden prožívají zejména sparťanští junioři, kteří si zpestřili program pondělním utkáním proti kanadskému výběru St. Andrew’s College. Univerzitní tým je na evropském turné, přičemž si před výhrou 6:2 nad juniorkou stihl užít i nedělní extraligový duel proti Liberci. „Praha je úžasná! Aréna je moc pěkná, ale líbili se mi hlavně fanoušci," řekl v rozhovoru hostující Dean Letourneau, opora týmu a žhavý adept na první kola příštího draftu NHL.

V pátečním utkání v Litvínově se proti sobě postaví dva nejlepší týmy na oslabení. Ta naše, druhá nejlepší, jsou i díky výkonům Ondřeje Najmana. V oslabení odehrál téměř dvacet minut, ve kterých jsme ani jednou neinkasovali! „Trenér mi dal takovou roli. Posílá mě tam dost často. Zatím vychází, že góly nedostáváme. Nějak jsem se toho zhostil a snažím se na tom pracovat,“ přiznal náš útočník v rozboru deníku Sport.

Milník sparťanské historie:

Sparta byla u toho, když v neděli 13. prosince 1936 proběhlo rozlosování vůbec prvního ročníku celostátní hokejové ligy. Naše mužstvo tak patří mezi osm zakládajících mužstev společně se Slavií, LTC Praha, Českými Budějovicemi, Mladou Boleslaví, Vítkovicemi, Tatrami a německým Troppauerem. Celostátní soutěž se však ve svých začátcích potýkala s řadou problémů, o kterých si můžete přečíst ve čtvrtém díle našeho výročního Sparťanského kalendária.

1933–1943: START LIGY, KTERÝ PŘIBRZDILA VÁLKA

Skvělý vstup do sezony i díky bratrům!

Litvínov patří v porovnání s předešlou sezonou k největším skokanům, protože do nového ročníku vstoupil pravou nohou. Verva začala prohrou v Pardubicích, ale od té doby neklopýtla a má na kontě už osm vítězství za sebou! Základem jsou kromě nejlepších oslabení (94,87 %) a slušných přesilovek (28,21 %) výborné výkony gólmana Mateje Tomka i letních posil.

Mužstvo táhnou bratři Kašové, když exsparťan David Kaše vládne se třemi góly a osmi asistencemi týmovému bodování. Jeho bratr Ondřej má o tři body méně, s čímž dýchá na záda Petru Koblasovi a skvěle hrajícímu Jindřichu Abdulovi, s nímž se s pěti góly dělí o pozici nejlepšího střelce mužstva. „Byl to těžký, velice těžký zápas. Zatím asi nejtěžší, co jsme odehráli, o to jsou ty tři body cennější," hodnotil Ondřej Kaše poslední výhru 4:3 proti Motoru pro klubový web.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU LITVÍNOVA:

PŘÍCHODY ODCHODY
Ondřej KAŠE (Ú, Carolina Hurricanes) Denis GODLA (B, bez angažmá)
Kevin CZUCZMAN (O, Ilves Tampere - FIN) Giorgio ESTEPHAN (Ú, JYP - FIN)
David KAŠE (Ú, Sparta) Šimon STRÁNSKÝ (Ú, Ilves Tampere - FIN)
Marek BARÁNEK (O, Plzeň)Petr SPetr STRAKA (Ú, Plzeň)
Lukáš VÁLEK (Ú, Litoměřice) Jiří FRONK (Ú, Prostějov)
Petr KOBLASA (Ú, Karlovy Vary) Josh WESLEY (O, Utah Grizzlies - ECHL)
Liam KIRK (Ú, Arizona Coyotes) Daniel KOLÁŘ (O, Jihlava)
Ralfs FREIBERGS (O, Mountfield HK)
Patrik ZDRÁHAL (Ú, Luleå - SWE)

Věděli jste, že…

Jsme to právě my a Litvínov, kdo v extraligové historii nastřílel v základní části nejvíce branek v první minutě utkání! Oba týmy nastřílely 51 gólů, z toho deset jich padlo ve vzájemných zápasech. V tomto ohledu mají navrch Severočeši, kteří proti nám udeřili v úvodních vteřinách sedmkrát, zatímco my pouze třikrát. Naposledy padl gól v první minutě před čtyřmi lety, ale i přes bleskovou trefu Samsona Mahboda jsme v Litvínově zvítězili 4:3 po prodloužení.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede