13. 10. 2023 Daniel Ryl

Gross: Klobouk dolů, jak kluci oslabení odfárali

Trenér Pavel Gross byl po utkání v Litvínově z výsledku zklamaný, ale i přes porážku ho potěšilo, jak si tým poradil s těžkými momenty v oslabení. "Musím dát klukům kredit, že oslabení odehráli velmi dobře. Odfárali ho neuvěřitelným způsobem," našel pozitiva, přičemž nic nevyčítal ani vyloučenému Ondřeji Miklišovi.

Jak se vám porážka v Litvínově hodnotí?
V první řadě gratuluju Litvínovu k vítězství. Myslím, že jsme viděli dobrý zápas ve velmi dobré atmosféře! Litvínov vyšel z kabiny lépe a byl v první třetině bruslivější. Lehčeji překonávali neutrální zónu, což jsme dokázali ve zbývajících dvou třetinách při hře pět na pět zlepšit. Za stavu 0:1 jsme měli několik přečíslení, které jsme bohužel nezužitkovali, ale šance měl i soupeř.

Rozkouskovaly tempo fauly ve druhé části?
Trošku se přiostřilo, přibyly emoce. Na jednu stranu nás tolik oslabení, na druhou jsme v něm skórovali a vrátili se do zápasu. Bohužel jsme v pětiminutovém oslabení inkasovali 30 vteřin před konce, ale bylo vynikající, jak jsme se vrátili do zápasu. Udělali jsme bohužel i pár individuálních chyb, kvůli kterým jsme dostali dva góly z míst, odkud je dostávat nechceme. Takový je ale hokej. Litvínov byl lepší a zaslouženě vyhrál.

Oslabení hrajeme skvěle, ale nestála nás příliš sil?
I tak jsme ale dokázali vyrovnat. Musím dát klukům kredit, že oslabení odehráli velmi dobře. Odfárali ho neuvěřitelným způsobem. Vyrovnali jsme a měli dokonce i další šanci, ale někdy to tak je. Příští zápas můžeme mít šest přesilovek a jedno oslabení naopak my. Rádi bychom proti Litvínovu hráli pět na pět, ale je dobré, že se kluci postavili situaci, jak přišli a šli jsme do toho. Klobouk dolů. Točili jsme pak více útočníků, aby se dostali do hry i ti, kteří tolik nehrají.

Tvrdý zákrok i přes vyloučení do konce zápasu asi nelze Ondrovi Miklišovi vyčítat, že ano?
Vůbec ne! Zákrok jsem pořádně neviděl, ale my nechceme hrát hokej, kterým bychom chtěli někoho zničit. Chceme hrát tvrdě, stejně jako soupeř. Miky je férovej kluk, jen hraje tvrdě, což chceme. Je dobře, že je Ondra Kaše zdravý. My si přejeme hrát tvrdě, ale zůstat zdraví. Pro nás, i pro soupeře.

V jakém stavu jsou Vladimír Sobotka s Filipem Chlapíkem?
Aktuálně nevíme. Vláďa Sobotka celou dobu trénoval a před zápasem nám vypadl. Nemohu říct, zda kluci v neděli budou. To bych vám kecal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede