7. 10. 2022 Daniel Ryl

Strůjci výhry: Nepředvedli jsme dobrý výkon

Žádné přehnané oslavy slyšet nebyly. Hlavní strůjci vítězství na ledě Českých Budějovic věděli, že Motor byl lepším týmem a sparťané vděčí za výhru zejména Jakubu Kovářovi. "Motor hrál dobře, my nepředvedli výkon, jaký jsme si představovali," uvědomuje si kapitán Michal Řepík.

České Budějovice byly většinu zápasu lepším a střelecky aktivnějším týmem, což pocítil zejména brankář Jakub Kovář. "Dneska mi bylo dost teplo. Ve třetí třetině jsem do sebe cpal magnesium, protože jsem se bál, že přijdou křeče," přiznával po utkání. Unavený a šťastný, protože výkon týmu neodpovídal představám nikoho ze sparťanů.

"Motor hrál dobře, zatímco my nepředvedli takový výkon, jaký jsme si představovali. Jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce, v němž jsme nehráli podle představ," řekl Michal Řepík, autor vítězné trefy z prodloužení.

"Já jsem do Dzierkalse najel, ale rozhodčí nic neodpískali, zřejmě se tedy o faul nejednalo. Něma pak získal puk a poslal mi ho do nájezdu. Puk mi skákal, tak jsem se snažil ho uklidnit a vystřelit nahoru, což se naštěstí podařilo," oddechl si zkušený útočník. Jeho čtyřminutový trest ve druhé části však přispěl k domácímu vyrovnání.

"V našem obranném pásmu jsme strávili spoustu času. Často jsme hráli v oslabení, takže i když na mě nešlo padesát střel, bylo to náročné," přiznal sparťanský brankář. O svém nejlepším výkonu v sezoně však nemluvil: "Myslím si, že to byl jeden z našich zatím nejhorších. Tím pádem to musel být jeden z mých nejzajímavějších."

Sparťané přiznali, že je výhra spíše vybojovaná. "Motor hrál výborně, kluky musí štvát, že nemají tři body," uvědomuje si Kovář, jenž se na jih Čech poprvé vrátil jako soupeř.

"Zvláštní pocit. Byl jsem přes devět let pryč, utekla dlouhá doba, ale najednou jsem viděl samé známé tváře a bylo těžké udržet koncentrovanost. Vyskakovaly mi ale jen pěkné vzpomínky," uzavřel své hodnocení sparťanský hrdina zápasu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Konečný: Sen je týmový úspěch, chci být lepší

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu